Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Marian_Paździoch, ja nie mając diagnozy CHAD, miałem przepisywaną lamotrygine. Według niektórych lekarzy, ten lek może zabezpieczać przed nagłymi spadkami nastroju, czy nawrotem depresji.

Mam zamiar to niebawem sprawdzić, bo nawet jak uda mi się jako tako pozbierać i funkcjonować (nie leżeć 24h na dobę w łóżku) to i tak stąpam po bardzo cienkiej tafli lodu, w każdej chwili wszystko może się załamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, nie mam doświadczenia ze "stabilizatorami". Na razie zobaczę jak się sprawdzi lamotrygina, to lek który ma możliwie mało skutków ubocznych.

 

A Ty w jakim celu stosujesz karbamezapine? Leczysz depresje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei od 10 dni wchodzę na lamo. Pierwszy tydzień czułem się nadzwyczaj dobrze, ale to raczej wynik wpływu lamo na stężenie kwasu walproinowego, bo nie sądzę, że 25 mg miało jakieś działanie lecznicze. Natomiast po tygodniu zaliczyłem niezły zjazd. Także zobaczymy co dalej.

Ze skutków ubocznych - silne bóle głowy wieczorem i rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od dwóch tygodni Tegretol (karbamazepina) i strasznie chce mi się po tym jeść, ponadto po tym leku jestem jeszcze bardziej rozchwiana emocjonalnie. Jutro idę do lekarza i zastanawiam się nad zmianą na lamotryginę. Czy lamotrygina powoduje tycie i czy moga pojawić się problemy z miesiączką?

 

-- 02 lip 2014, 11:59 --

 

Aha, czy lamotrygina wchodzi w interakcje z risperidonem, czy np. zwiększa jego stężenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evil never dies, rozumiem z tego, że odstawiłeś nagle? nie odstawiałeś stopniowo? jaką dawkę brałeś?

 

Brałem 100 mg, na polecenie lekarza odstawiłem w dwa dni.

Na razie jadę na samej wenli ale robi się nieciekawie, a było już bardzo fajnie. Zobaczymy czy się unormuję czy będzie lipa. Co innego mógłbym brać zamiast lamo (podejrzenie spektrum CHAD)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evil never dies, jaką dawkę wenli bierzesz? Ja na wenli miałam fajną hipomanię , to samo było bo anafranilu, obecnie zostały resztki hipomanii a trwała one dwa miesiące.

 

Jeżeli chodzi o stabilizatory mogę Ci powiedzieć coś z mojego doświadczenia bo ja na lekach to raczej się nie znam. Najlepiej zareagowałam właśnie na lamo, pierwszy raz zareagowałam w ogóle na jakiś stabilizator, aczkolwiek depresja pojawiła się po pół roku, jak na mnie to i tak super efekt. No ale potem jak mówię deprsja z myślami samobójczymi, antydepresant i potem upragniona mania. Dupakiny nie polecam ze swojego doświadczenia - tyje się po tym i ryje wątrobę przy wątpliwym działaniu terapeutycznym, aczkolwiek niektórzy chwalą ten lek. Karbamazepina też nie zdała u mnie egzaminu - ciągle doły. Ciekawa jestem litu, z jednej strony się go boję, ale z drugiej strony jestem go ciekawa. A jeżeli chodzi o manię to mnie ustabilizowała kwetiapina, której nienawidzę, no i arypiprazol, aczkolwiek nie mogę tu stwierdzić, który lek działa lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką dawkę wenli bierzesz?

75 mg, na samej wenli miałem straszne skoki w rytmie 2 tygodniowym (m/w). To zjazd i silne myśli samobójcze to znowu coś a'la mania/ hipomania i tak w kółko. Dostałem lamo, wprowadzałem przez miesiąc od 25 mg, drugi już na 100 mg / dzień i zrobiło się naprawdę dobrze. Ale niestety pojawiły się objawy skórne i dr zdecydowała o natychmiastowym odstawieniu.

 

Dobrze, ze mi napisałaś o tej d... nie, nie zgodzę się na to jeśli mi dr zaproponuje. A ta kwetiapina to jak ogólnie? Jakie "dodatkowe atrakcje" - np. tycie, ....?

Dlaczego boisz się litu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evil never dies,

 

Jeżeli chodzi o Dupakinę to może lepiej spróbować? może zadziała? niekoniecznie musisz po tym tyć. Nie chcę Cię zniechęcać,trzeba wszystkiego spróbować na sobie.

Lamo zwiększa się dawkę stopniowo, właśnie latego żeby nie było zmian skórnych. Trochę za duży skok z tym lamo po prostu, może waroto zacząć od początku?

Kwetiapina powoduje u mnie senność, ale przemijającą (2-3godzin), do tego czasem budzę się w nocy zlana potem, czasem koszmary senne, tycia nie zauważyłam. Nie jest tak zle ;)

Litu się boję bo dla mnie jet to taka ostateczność. No i trzeba robić te badania na stężenie litu we krwi, bo można się zatruć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evil never dies, z lamo to spoko, machnęłam się ;) lit jakoś kojarzy mi się z ciężkimi maniami po prostu, których ja nie mam, mam bardziej łagodne stany maniakalne, ale lekarz coś kiedyś wspominał właśnie o licie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evil never dies, nie no, w sumie jakb nie patrzeć to jest wzrost o 100 %, dobrze mówię? Kuzwa miesza mi sie wszystko w głowie :P Po prostu aż wstyd :roll: To wszystko przez te leki :P Przydałby się ktoś naprawdę kompetentny :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×