Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

biore paro 6 dzien w dawce 10mg chcialam zwiekszyc do 20mg w sobote jednak w piatek mam wyjazd do rodziny i akurat przez weekend tam bede i boje sie troche zwiekszyc wtedy dawke. Czy organizm nauczyl sie juz na ten lek czy zwiekszenie na 20mg obejdzie sie bez ubokow czy raczej nie ryzykowac i brac dalej 10mg? nie chce tam pozniej czuc sie zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warrior, pewnie każdy lek przyjmowany długo nie działa dobrze na organizm, czy jest to antybiotyk czy cokolwiek innego. Ja od ok7 lat biore sterydy do nosa, bo jestem alergiczka i każda próba odstawienia kończy sie obrzekiem naczyń w nosie i w konsekwencji uczuciem zapchania i niemożności oddychania. Lekarz nawet nie sugeruje żebym odstawiła. Nie mam wyboru, choć jak wiadomo każdy steryd to mega trucizna

 

-- 26 cze 2014, 11:02 --

 

Dark, dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, ja mam taki organizm ze reaguje na leki wiec dlatego sie obawiam.

a biorac te 10 jak sie czujesz? jak sie tak boisz to jedz pol tabletki i na spokojnie obserwuj swoj organizm bez paniki to nie trucizna

no tak czuje sie troche inaczej zawroty glowy i drzenia ale nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki przeciwdepresyjne są zaliczane do leków psychotropowych. Leki psychotropowe to substancje lecznicze wywierające specyficzne działanie na "psyche", czyli umysł, stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych. Oprócz leków przeciwdepresyjnych należą do nich leki: przeciwpsychotyczne, uspokajające i przeciwlękowe, nootropowe, normotymiczne oraz psychostymulujace.

 

Narkotyki, leki psychotropowe, nie widzę dużej różnicy, jedne i drugie pomagają ludziom wychodzić z problemów i całkiem "normalnie" żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani, dawno mnie tutaj nie było. Dzisiaj wracam z oczywistych względów, a mianowicie - znów mam problem :cry: zażywam paroksetynę a wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciązy. To prawdopodobnie 7 tydzien (obliczylam za pomocą teorii Naegelego). Dokładny wiek potwierdzi dopiero za kilka dni gin na wizycie. Mój dylemat polega na tym, że nie wiem co dalej robić z moja paroksetynką. Na ostatniej wizycie u psychiatry podniosłam ten temat i babeczka powiedziała, że raczej nie wpływa on na płód, mniej wiecej to samo wyczytałam z ulotki i niby sie uspokoiłam, ale podkusiło mnie, żeby poszerzyć swoją wiedzę i zaczełam czytać artykuły w necie i z jednego dowiedziałam się, że zarzywanie parogenu moze powodować choroby serduszka u malenstwa i problemy z oddychaniem. Nie wiem juz w co wierzyc? Czy faktycznie powinnam się obawiac?

ja jak zaszlam w ciaze od razu odstawialam paroksetyne a i tak przez okres nim dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i pozniej jak odstawialam w miare stopniowo bralam lek. Niestety w 10 tyg poronilam wydaje mi sie ze to przez paroksetyne. Oczywiscie nie wiadomo jaka byla przyczyna ze plod obumarł ale wszystko jest mozliwe. Nie chce cie straszyc ale tego typu leki sa zakazane w ciazy i najlepiej jest zachodzic w ciaze jak jest sie czystym. Jesli jednak zajdzie sie w ciaze na leku od razu trzeba odstawic lek jak najszybciej.

 

 

to ześ postraszyła :( mnie psychiatra powiedzial, ze mozna brac paro jesli trzeba, ale ja sie uparlam ze jak bede w ciazy to odstawia i mi babeczka powiedziala, że mam odstawiac w 2 tyg, bo od razu to bedzie szok dla organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mgielka86, mi również lekarka zabroniła zachodzenie w ciąży na paro. Mówiła, ze to najgorszy z możliwych SSRI dla płodu. Na Twoim miejscu rzucilabym to w diabły w ciąży. I to jak najszybciej, bo najważniejszy jest pierwszy trymestr ciąży.

 

Tojaaa, Tyrr, jak tam u Was rzucanie? Ja się niestety nadal mecze z zawrotami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×