Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Bez. Biorę sertralinę z 5mg Medikinetu i czuję się perfekcyjnie. Wreszcie nie jestem jak intelektualne warzywo, które sobie zapomina po co idzie do sklepu albo nie może się skupić w okienku na poczcie przy wypełnianiu druków. Spokój ciała i umysłu, pełna koncentracja, opanowanie, brak dołów. Tak właśnie się dziś czuję. Takiego samopoczucie Wam i sobie życzę na co dzień.

 

-- 24 cze 2014, 17:09 --

 

elfrid, powrót do karby? Jednak nie topi?

Ide szukać tego M. na chińskich stronach co by se na urodziny kupić -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch,

co powiedzialeś u lekarza ze Ci wypisał ten lek?

 

stawiam na +łupież ;)

 

-- 24 cze 2014, 20:32 --

 

Ide szukać tego M. na chińskich stronach co by se na urodziny kupić -_-

 

0d Chińczyków metylo? :shock: ,,,senkju . Pewnie taki sam syf ( tylko w prochu ) jak to etylo po którym serce skręca i żryc sie przez dwa dni nie chce , nie mówiąć już o niefajnej mega potliwości .

Już po jednym MXE ( byc może od Chinoli ) zdychałem tak ,że panu Bogu na kolanach obiecywałem ,że już nigdy więcej ,,, tylko żeby juz przeszla przewlekła huuu--jnia;)

 

-- 24 cze 2014, 20:35 --

 

Wreszcie nie jestem jak intelektualne warzywo, które sobie zapomina po co idzie do sklepu albo nie może się skupić w okienku na poczcie przy wypełnianiu druków.

Marian , to są właśnie uroki leczenia się neuroleptycznym gównem , odmóżdzającym "kaftanem bezpieczeństwa " , kwetami , sretami , chlorprotixenami i całą resztą zmuleństwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, mówisz że etylo w porównaniu do M to taki syf? Na wiki piszą że etylo wywiera silniejszy wpływ na dopaminę a słabszy na noradrenalinę, teoretycznie w takim razie powinien być bardzo sympatyczną substancją.

Chodzi o czystość, tj.pewnosć zródła, że faktycznie wszamasz etylo ,a nie trutkę na pakistańskie łasice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, myślę, że shit też da się w kryształka zrobić. Swoją drogą jakby tak spróbować malusią dawkę...Pomyślę nad tym jeśli to prawda, że bardziej daje w dopaminę niż metylo. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch,

co powiedzialeś u lekarza ze Ci wypisał ten lek?

 

Jak zawsze strzeliłem jakąś ściemę i bajerancką gadkę. Opisałem objawy - powiedziałem, że czuję niepokój fizyczny, ciągły przymus ruchu, nie mogę się na niczym skupić, że ciągle z każdej pracy wylatuję przez brak koncentracji, dezorientacja. Poudawałem załamanego, że straciłem kolejną pracę, bo nie mogłem się na niczym skupić, trząsłem się, leciało mi wszystko z rąk. Poudawałem załamanego na maksa, bo przez brak pracy ciężko mi się utrzymać itp. Mówię, że nie wiem co mam z tym zrobić, po czym podsumowałem "mój kolega miał podobnie i lekarz przepisał mu coś takiego jak Medikinet, co Pan doktor sądzi o takim leku? Mógłby mi pomóc?" ;) Nigdy nie mówię wprost, że chcę ten i ten lek, bo by mnie wy*ebał z hukiem z gabinetu. Zawsze opisuję objawy i gadam coś typu "słyszałem, że jest taki i taki lek, co pan o nim sądzi, panie doktorze?" ;) Kiedyś powiedział mi, że u niego leczenie polega na współpracy pacjenta z lekarzem i jest otwarty na moje odczucia, sugestie. Wychodzi z założenia, że pacjent najlepiej wie jakich dawek potrzebuje i czego mu brakuje w leczeniu. Chodzę do niego ponad dwa lata to wie, że nie korzystam z żadnych używek, nie proszę go o benzo, wie że pochodzę z "trudnego" domu i mi ciężko funkcjonować. Poza gabinetem zna prywatnie moją sytuację, więc tym bardziej mam u niego wyrobione zaufanie. Wyjął jakiś inny bloczek z receptami i przepisał 10mg.

Najważniejsze, to udawać głupiego i zielonego w tematach leków. Jak wyczuje, że wiesz za dużo - od razu się skapnie w czym rzecz. Doktorki nie lubią, jak pacjent za dużo wie, "bo to lekarz jest od leczenia a pacjent ma tylko brać leki wg zaleceń". Jak pomoże, mamy zastanawiać się za miesiąc nad dobraniem dawki. Generalnie jestem zaskoczony, że się udało. Pierwszą dawką 5mg jestem mile zaskoczony. Myślałem, że efekty przychodzą z czasem dopiero. Dziś udało mi się załatwić dużo spraw urzędowych, połapałem się we wszystkich papierkowych sprawach, pojawiła się jakaś podzielność uwagi. I faktycznie niepokój ruchowy minął. Bałem się łykać pierwszą tabletkę, ale po ostatnich bardzo ciężkich dniach stwierdziłem, że nie mam nic do stracenia.

 

-- 24 cze 2014, 21:58 --

 

stawiam na +łupież

Na przewlekłą Paździerzycę to tylko 100mg haloperidolu domięśniowo :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, spoko luz ;) Ludzie z chad dostają Well'a na depresję i żyją ;)

lunatic, zobaczymy za 1-2 tygodnie jak będzie. Póki co pierwszą tabletkę oceniam dobrze, choć musiałem wspomóc się 10mg propranololu.

 

-- 25 cze 2014, 10:54 --

 

Drugi dzień na 5mg metylofenidatu. Samopoczucie bardzo dobre. Pojawiła się chęć do wykonywania prostych codziennych czynności, z jednoczesnym spokojem zarówno psychicznym jak i fizycznym. Ciśnienie i tętno w normie, brak skutków ubocznych. Wreszcie mogę skupić się na czymś innym niż myślenie o tym, co mi dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień na 5mg metylofenidatu. Samopoczucie bardzo dobre. Pojawiła się chęć do wykonywania prostych codziennych czynności, z jednoczesnym spokojem zarówno psychicznym jak i fizycznym. Ciśnienie i tętno w normie, brak skutków ubocznych. Wreszcie mogę skupić się na czymś innym niż myślenie o tym, co mi dolega.

 

 

ZAJEEEEEEBIŚCIE!!!

Ja swego czasu na 5 mg tez czułem się super ,,, ale nie tak od razu jak Ty .Musiało minąć parę ładnych tygodni .

Nie zwiększyło Ci sie ciśnienie na fajki ( papierosy ) ?

Co do leczenia Etylofenidatem , to można oczywiście . Problem polega głownie na tym ,że mozna trafić nie gorszy jakościowo sort , a wtedy będzie bolało . Jeden mój koles , który sie tym leczy( w zastępstwie za metylo) ostatnio mi wspominał ,że jakość ostatnimi czasy tej substancji spadła .Jak bardzo nie wiem .

Jak już brać etylo ( to nigdy ten najtańszy ).A wcześniej troche poczytać opinie ludzi , którzy to biorą i który sklep RC puszcza porządny etylofenidat . Bo nie daj Boże , jak traficie na jakiś syf . W Aptece wiadomo, wszystko czyste i nie ma ryzyka ,,, no ale za to sie płaci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, ten lek działa na ocd?

trudne pytanie ,,,

jesli by go dolączyć do odpowiedniego SSRI w odpowiedniej dawce , to uważam ,że na OCD działa pozytywnie .

Jednak jest to tylko moje zdanie i nie moge Ci ręczyć,że akurat w Twoim przypadku będzie to przełom

. W każdym bądż razie jak samo SSRI niewiele pomaga to warto spróbować tego MIXU z metylo ,,, a nuz jak u Mariana P. zaskoczy i wszystko sie poprawi . Mi ten lek niezmiennie od ponad 3 lat pomaga ( razem z Paro ) , jak jest u innych to juz bywa różnie , jednym szkodzi , inni znowu zachwalają . Jak nie sprawdzisz na sobie Kasiu ( jak Marian ) to co ja sam mogę Ci na pewno powiedzieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch,

co powiedzialeś u lekarza ze Ci wypisał ten lek?

 

Jak zawsze strzeliłem jakąś ściemę i bajerancką gadkę. Opisałem objawy - powiedziałem, że czuję niepokój fizyczny, ciągły przymus ruchu, nie mogę się na niczym skupić, że ciągle z każdej pracy wylatuję przez brak koncentracji, dezorientacja. Poudawałem załamanego, że straciłem kolejną pracę, bo nie mogłem się na niczym skupić, trząsłem się, leciało mi wszystko z rąk. Poudawałem załamanego na maksa, bo przez brak pracy ciężko mi się utrzymać itp. Mówię, że nie wiem co mam z tym zrobić, po czym podsumowałem "mój kolega miał podobnie i lekarz przepisał mu coś takiego jak Medikinet, co Pan doktor sądzi o takim leku? Mógłby mi pomóc?" ;) Nigdy nie mówię wprost, że chcę ten i ten lek, bo by mnie wy*ebał z hukiem z gabinetu. Zawsze opisuję objawy i gadam coś typu "słyszałem, że jest taki i taki lek, co pan o nim sądzi, panie doktorze?" ;) Kiedyś powiedział mi, że u niego leczenie polega na współpracy pacjenta z lekarzem i jest otwarty na moje odczucia, sugestie. Wychodzi z założenia, że pacjent najlepiej wie jakich dawek potrzebuje i czego mu brakuje w leczeniu. Chodzę do niego ponad dwa lata to wie, że nie korzystam z żadnych używek, nie proszę go o benzo, wie że pochodzę z "trudnego" domu i mi ciężko funkcjonować. Poza gabinetem zna prywatnie moją sytuację, więc tym bardziej mam u niego wyrobione zaufanie. Wyjął jakiś inny bloczek z receptami i przepisał 10mg.

Najważniejsze, to udawać głupiego i zielonego w tematach leków. Jak wyczuje, że wiesz za dużo - od razu się skapnie w czym rzecz. Doktorki nie lubią, jak pacjent za dużo wie, "bo to lekarz jest od leczenia a pacjent ma tylko brać leki wg zaleceń". Jak pomoże, mamy zastanawiać się za miesiąc nad dobraniem dawki. Generalnie jestem zaskoczony, że się udało. Pierwszą dawką 5mg jestem mile zaskoczony. Myślałem, że efekty przychodzą z czasem dopiero. Dziś udało mi się załatwić dużo spraw urzędowych, połapałem się we wszystkich papierkowych sprawach, pojawiła się jakaś podzielność uwagi. I faktycznie niepokój ruchowy minął. Bałem się łykać pierwszą tabletkę, ale po ostatnich bardzo ciężkich dniach stwierdziłem, że nie mam nic do stracenia.

 

-- 24 cze 2014, 21:58 --

 

stawiam na +łupież

Na przewlekłą Paździerzycę to tylko 100mg haloperidolu domięśniowo :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kurde panie Paździochu jest pan genialny :D

Tez bym chciala cos a'la ritalin na speeda albo fluoksetyne na jadlowstret

Tylko co mam wkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu na 5 mg tez czułem się super ,,, ale nie tak od razu jak Ty .Musiało minąć parę ładnych tygodni .

Nie zwiększyło Ci sie ciśnienie na fajki ( papierosy ) ?

Tak, od wczoraj więcej palę, szczerze mówiąc nie powiązałem tego z możliwym skutkiem brania metylo. Ale faktycznie, częściej wychodzę na peta.

 

Kalebx3, ten lek działa na ocd?

Nie wiem na ile pomaga na nn, ale dzięki niemu mam spokojne myśli. Niektóre natrętne przestały się powtarzać.

 

Kurde panie Paździochu jest pan genialny

Tez bym chciala cos a'la ritalin na speeda albo fluoksetyne na jadlowstret

Tylko co mam wkrecic

Fluo dostaniesz bez problemu, z metylo gorzej. A jak lekarz nie ma doświadczenia w leczeniu metylo, to już w ogóle nie przepisze.

 

Dzis wziąłem 10 mg metylo po nocnym wzięciu 45 mg mirty na sen;szybko nastąpiło otrzeźwienie.

Otóż to. Wstaję otępiały po mircie, łykam metylo i wszelka senność mija.

 

Ja bym powiedział krótko-płace-rządam

Za coś takiego doktorek może Cię wy*ebać z gabinetu z hukiem, bo wg 99% lekarzy pacjent ma o nic nie pytać tylko brać to, co się mu przepisze.

 

-- 25 cze 2014, 13:25 --

 

Im młodszym się jest, tym mniejsza szansa na otrzymanie recepty na benzo a co dopiero metylo. Ja stary nie jestem, ale ze względu na sytuację opisaną przeze mnie wczoraj w tym wątku, metylo dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im młodszym się jest, tym mniejsza szansa na otrzymanie recepty na benzo a co dopiero metylo. Ja stary nie jestem, ale ze względu na sytuację opisaną przeze mnie wczoraj w tym wątku, metylo dostałem.

:shock: Zawsze byłem przekonany że z metylo jest na odwrót - że tym się karmi dzieci z ADHD i dopiero po 20-ce staje się "podejrzane" że ktoś ma chętkę na ten lek... Hmmm... Chyba czas się wybrać do przychodni, ruszyć machinę, może wreszcie coś zawalczę z tym moim ustawicznym zmęczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, też tak myślałem, ale wielu ludzi teraz poluje na metylo bo dla człowieka bez adhd to dopałka (takie jest przeświadczenie lekarzy). Przychodzi młody do lekarza, pyta o metylo i lekarz myśli, że człowiek chce go brać rekreacyjnie. Jak po jakimś czasie leczenia doktorek sam nie zaproponuje, to raczej się go nie uprosi. Trzeba szukać odpowiedniego lekarza i tyle. Narzekać ciągle na swoją koncentrację, niepokój ruchowy, deficyt uwagi, słabe funkcje poznawcze. Jak zapytasz wprost, to mała szansa że Ci go da. Krąży jakieś głupie przeświadczenie, że jeżeli pacjent bez ADHD chce metylo, to do brania rekreacyjnego. Nie wiem, ja miałem to szczęście, że mój psychiatra przyjmuje też dzieci z ADHD, więc ma doświadczenie z tym lekiem. I wychodzi z założenia, że w danych zaburzeniach pomóc mogą leki, które zupełnie z konkretną chorobą nie są związane (a przynajmniej wg przeznaczenia leku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×