Skocz do zawartości
Nerwica.com

Esci spin-off


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Tojaaa

Jeśli Cię to pocieszy,ja bedec na paro tez miewalam ataki paniki,ale im dluzej bralam,tym te ataki przechodzimy,aż po pól roku ustapily calkowicie....

Nie zalamuj sie,jedzie dobrze,zobaczysz.

Tylko nie rozpamietuj tego co sie wydarzylo.

Ja wczoraj tez mialam paskudny dzien,nawet nie chce opisywać co mu sie dzialo,nie chce tego roztrząsać.Dzisiaj tez kulawo,ale jakos dzualam,robie wszystko na sile,chociaz jestem tak oslabiona jak po jakiejs chorobie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkowanie paroksetyny:

Zaburzenia lękowe z napadami lęku, z agorafobią lub bez niej. Początkowo 10 mg/d, dawkę można zwiększać stopniowo o 10 mg/d; zalecana dawka podtrzymująca – 40 mg/d, dawka maks. – 60 mg/d

Tojaaa jak nie chcesz brac dawki zalecanej w napadach lękowych to potem jest jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa

Będzie dobrze,tylko sie nie poddawaj!!!

wiem,ze latwo mówić,ale ja tez walczę każdego dnia...moze nie opisuje dokladnie co mi dolega,bo....po co:)?

Tabletki trochę moga wspomóc,reszta zależy niestety od nas samych.Duzo pracy nad soba trzeba wlozyc żeby sie z tego wygrzebać!!!

A nie myslalas o terapii?!

 

Lunatic

I jak,dlugo sie "meczyles"z zaśnięciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pomogla mała dawka ale to było pewnie dlatego ze ja miałem ataki paniki polekowe, wywołane konkretnym lekiem, byc moze nawet paro nic nie pomogła tylko po prostu odstawienie leku pomogło, ale tak jak pisałem wcześniej jak byłem na oddziale na napady paniki brali po 40 mg paro a nie po 20 czy 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa

A to nie jest tak,ze to wszystko dopada Cię w pracy?

Jak sobie radzisz z atakami paniki w pracy,bierzesz cos na uspokojenie,czy przechodza same?

To jest lęk,ze cos Ci sie stanie,czy lęk typu "ucieczka",ze musisz natychmiast uciekac?

 

-- 25 cze 2014, 12:30 --

 

No ja bralam20mg.ale juz pisalam,ze ze mnie to ciezki przypadek...

Bo raz dr.kazal mi zwiększyć do poltorej tabletki,ale oczywiscie ja tego nie zrobilam:)

Raz,ze sue balam,bo u mnie każde zwiększenie paro,to byl koszmar,raz wyladowalam na pogotowiu,a po drugie wtedy bylam bardziej przekonana,ze trzeba walczyc samemu....no i walczylam:)

tylko wtedy nie mialam tych natrętnych myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, ze nie chce, mi lekarz kazała brać 30 i tyle biore

aha, no to powinien coś zmienić, chyba ze zwali wine na coś w rodzaju przesilenia wiosennego jak kiedyś mój jak mu zgłaszałem złe samopoczucie po leku

albo podniesc dawke albo zmienic np na wenle, dobra jest na stany lękowe, nawet chyba lepsza od SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg jednego dużego badania na paru tysiącach ludzi wychodzi ze lepsza, są uporządkowane wg lepszego dzialania (pierwszy najgorszy, ostatni najlepszy)

 

Napady paniki:: citalopram, sertraline, paroxetine, fluoxetine, and venlafaxine

Lęk ogólny:paroxetine, fluoxetine, fluvoxamine, citalopram, venlafaxine, and mirtazapine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli citalopr to to samo co escitalopram,to ja bym sie nie zgodzila z mojego punktu widzenia,bo esci napady paniki wyelimunowalo,ale z lękiem wolno plynacym....nie za bardzo.

 

Zresztą,ja nie wierze w wiekszosc tych"wielkich"badan!!!Bardziej uwazam to co ludzie opisują na wlasnych doświadczeniach....a jak mozna sobie poczytać,to ludzie w większości w nerwicy lękowej chwala paro....czyz nie tak?No moge sie mylic,ale tak mnie sie wydaje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to z własnego doświadczenia wenla dzialala u mnie lepiej niz paro, pod kazdym względem

 

-- 25 cze 2014, 13:26 --

 

można chwalić jeden lek ale jak sie nie brało innego to skąd wiadomo czy taka osoba nie chwaliła by bardziej innego, jak ktoś ma stany lękowe i dostaje paro po której mu przechodzi to ją chwali, dostałby wenle i by przeszło i tez by ją chwalił, jakby brał jedno i drugie wtedy moglby pochwalic bardziej konkretnie na podstawie porownania, ale nie wszyscy biora po nie wiadomo ile lekow, niektorzy jeden latami i nie maja pojecia o dzialaniu innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to prawda.Dlatego tych,którzy brali po raz pierwszy paro czy wenle nie bralam zbytnio pod uwagę.

Jest pare osób o roznorakim doświadczeniu.Biore tez pod uwagę,ze każde organizm jest inny....i każde inaczej teaguje na lek.Wiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego,ze trzeba testować wszelkie leki niestety tylko na wlasnej skórze.

Mnie Np.po paro strasznie bolala Glowa,czasami nawet codziennie...dlatego jeśli wenla ma tendencje do podnoszenia Np.cisnienia,to pewnie nie wszyscy tez moga ja brac....

Esci pod tym względem jest"lagodny",dlatego min.to mnie trzyma przy tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dla Ciebie lek, nie bedzie to ani paro ani esci ani wenla, bedzie dzialal na stany lekowe, nie będzie otumaniał ani zobojętniał, będzie poprawiał motywacje i bedzie mial mniej objawowo ubocznych nawet niz esci, co tez wazne nie bedzi mial ani silnych objawow ubocznych początkowych ani odstawiennych jak SSRI i w dodatku bedzie dzialal szybciej bo juz po tygodniu, spodobal Ci sie opis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×