Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki


Dydona

Rekomendowane odpowiedzi

piterotr, a czytałeś "Terapia lęku społecznego. Podejście poznawczo-behawioralne. Podręcznik ćwiczeń klienta"? Odsyłam do linka, gdzie możesz sobie przeczytać recenzje książki: http://www.psyche.pl/p,pl,110482,terapia+leku+spolecznego+podejscie+poznawczo+-+behawioralne-+podrecznik+cwiczen+klienta.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koleżanka lubi czytać horrory? Ja przeczytałem kilka horrorów Stephena Kinga. Mam nawet kilka jego książek w domu. Świetny jest też autor: Jonathan Kellerman, Harlan Coben.

Ale ja bardziej wolę czytać thrillery psychologiczne i polskie kryminały.

 

-- 23 cze 2014, 20:03 --

 

Dobre są też thrillery medyczne. Mi się podobają thrillery, w których mowa jest o psychopatycznych mordercach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Piszę do Was z prośbą o radę. Szukam książek, które pomogą mi nauczyć się kilku rzeczy, których mi brakuje i to bardzo przeszkadza.

Jestem studentką medycyny, pierwszy rok. Właśnie zaczęłam wakacje... oblewając oba egzaminy, które miałam w sesji. Czego zabrakło? Trochę szczęścia, trochę wiedzy (ale tylko odrobinę - wiem, w jakim stopniu opanowałam materiał, porównując do osób, którym się udało - naprawdę nie odstaję), ale przede wszystkim właśnie tego czegoś, co sprawia, że jedni wygrywają, a inni nie. Nie chodzi tu chyba o motywację, a w każdym razie nie tylko o nią - pracowałam dużo i uczciwie. Chociaż zawsze dosyć dobrze radziłam sobie z życiem, mam wrażenie, że studia - imho w ogóle trochę przereklamowane, a na pewno po prostu bardzo ciężkie - mnie przerosły.

Chcę więc znaleźć dobre pozycje o tym, jak zaprogramować w sobie to, co w sporcie nazywają mentalnością zwycięzcy. Będę Wam bardzo wdzięczna, jeśli podrzucicie jakieś tytuły. Oczywiście artykuły, linki itd również są mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 17 lat, dojrzewam i nie widzę sensu życia. Mógłbym oczywiście dorosnąć jak każdy normalny człowiek i zostawić za sobą głupie młodzieńcze rozważania ale wolałbym coś przeczytać. Czy są jakieś książki psychologiczne, filozoficzne które pomogą mi odnaleźć sens szukania miejsca w społeczeństwie i wartości egzystencji? Interesują mnie autorzy pokroju Freuda, Schopenhauera, czy Nietzschego, z tej epoki, choć nie czytałem dzieł żadnego z nich to bardzo bym chciał, tylko które wybrać do problemu który posiadam? Błagam polećcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rambleon, ja Ci mogę polecić książki tylko z dziedziny filozofii, bo na tym się w miarę znam, jestem wesołym dyletantem. Schopenhauera odradzam, tylko Cię zdołuje. Nietzsche jest dobry dla młodych i zbuntowanych, może do Ciebie trafi, może nie. Ale ja bym się nie brał za same książki filozoficzne od razu, tylko za książki, które opisują filozofię przekrojowo.

Polecam - "Podróż w świat filozofii". A jeśli chcesz coś lżejszego, o chrześcijańskim zabarwieniu: "Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał Złudzenia, które pozwalają żyć pod redakcją Szustrowej. Bardzo fajna książka, w której wypowiadają się najwięksi psycholodzy na temat tego czy złudzenia w życiu bardziej przeszkadzają czy pomagają. Książka zmieniła moje patrzenie na życie i wiele mi dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi choć na trochę pomogła książka pt "Czarodzieje mogą wszystko traktat o świecie czarów" Dariusza Chwiejczaka

Książka pokazuję nam jak spełniać własne marzenia pokazuję jak dążyć do własnych marzeń celów prosta przyjemna książka gdy tylko pamięta się o niej mnie jest łatwiej o wiele łatwiej.Wiem że pomogła ona już 2 osobą wyjść z różnych życiowych problemów więc jak macie czas i ochotę to polecam a jak by ktoś szukał mogę wysłać na e-mail :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafael Santanderu: "Twój umysł na detoksie"

Książka ponoć cenionego hiszpańskiego psychologa, stawiającego na podejście poznawcze.

 

Byłem sceptyczny wobec niej, bo podejrzewałem, że to pewnie kolejna książka, która radzi: myśl pozytywnie a będziesz przyciągał same pozytywne sytuacje i będziesz zdrowy jak ryba. :D A jednak nie, książka pomaga trochę przewartościować swoje myślenie. Zakłada, że całe nieszczęście, generujemy sobie sami w skutek irracjonalnych przekonań, nadmiernych wymagań.

 

Mogę polecić, jest trochę nietypowa, ale napisane przystępnym, obrazowym językiem. To świeża pozycja na rynku, powiem szczerze, że koncepcje w niej zawarte choć trudne do zaakceptowania mogą pomóc w ograniczeniu niepotrzebnych cierpień emocjonalnych. Swoje koncepcje uzupełnia historiami ze swojego gabinetu.

 

Tutak ktoś ją ciekawie opisywał. Można mieć wrażenie, że bardzo cukierkowo, ale przyznam, że książka wywiera taki pozytywny wpływ.

http://clevera.blox.pl/2015/02/Twoj-umysl-na-detoksie-8211-Rafael-Santandreu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buty szczęścia Ewy Woydyłło - mi się podobała, polska psycholożka przypomina o ważnych i najcenniejszych sprawach, momentach które 'dają' nam poczucie 'szczęścia'

 

'bo jesteś człowiekiem, żyć z depresją a nie w depresji' też Woydyłło nie polecam, w ogóle do mnie nie trafiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×