Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już od paru dni nie myślę o chorobach.. Ta gastroskopia mnie uleczyła z hipochondrii - skoro badania są tak obrzydliwe to lepiej nie chorować :D.

a tak wogóle to co mi jest dowiem się za.. 4 tygodnie ;/ . Nie wiem czemu tak dlugo ale jak na razie wyniki tego wycinka sa ujemne - nie ma bakterii.. Czyli to źle - wszystko wskazuje na refluks. Dostałęm poki co jakieś tabletki na zmniejszenie ilości kwasów żołądkowych.. Póki co czuję się tak sobie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wynik czekasz jakies 4h, wiec to chyba nie wiecznosc co? co Cie dosiega???? to byl tylko sen! nie znasz teorii freuda, ktora mowi o tym, ze sny sa naszymi obawami badz pragnieniami.. myslisz o tym non stop, dlatego Ci sie przysnilo, a za przeproszeniem gówno sen powiedzial o rzeczywistosci..

 

adam, to suuper, ze juz nie masz tej obsesji, tez bym tak chciala...

 

odebralam morfologie, wszystko w normie, oprocz tych cholernych monocytow, ale juz sa mniejsze niz ostatnio. za to jestes zdziwiona, bo cholesterol mam ciut za duzy... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj sie tak dziewcyzno bo mnie mdli.Jesli nie potrafisz pocieszac czy doradzac bez ironi to lepiej siedz cicho.Nie kazyd jest tak wybitnie opanowany.nie wywzyszaj sie czteroma pytajnikami oraz plytkymi nakazami,.'Zna' czy nie"zna' geniuszko nie obchodzi to lekow,fobi oraz innych okropnosci.Nawet nie potrafisz opanowac emocji piszac posta a kazesz by ona opanowala po koszmarze nocnym jaki ty nawte nie potrafisz pojac.Zenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź. Nie masz - zniknie stres. A unikanie podejrzanych kontaktów z krwią dziwnych ludzi to ogólnie jest dobra sprawa. :) Nic w tym złego - wręcz przeciwnie.

 

Niestety czekanie na wynik to jest dłuższa kwestia. Kilka dni. Kajmanka - a gdzie robią w 4h? Ja korzystałem z jakiegoś anonimowego badania. Może wtedy jest dłużej.

 

Filomatka - a Ty chodzisz do jakiejś poradni? Masz swojego psychoterapeutę? Opowiedz dokładnie to co tu nam piszesz. Wydaje mi się, że to jest ważne.

 

 

gavril princip imho nieco po bandzie pojechałeś. Choć napewno masz sporo racji w tym co piszesz. Jeden hoduje pająka a inny na myśl, że miałby go dotknąć wolałby nie żyć. Jesteśmy różni. Trudno czasem zrozumieć kogoś fobię. Taka już natura fobii właśnie. Filomatce musi być bardzo ciężko z tymi stresami. A co do tych 4h czekania na badanie to też jestem ciekaw. Może gdzieś tak robią. Ale ja nie znalazłem takiego miejsca. Czekałem dość długo. Za to było za friko i anonimowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze was,zacznijcie odrozniac pewna nawet malo subtelna roznice miedzy lekiem czy zwyklyum strachem przed hiv po ryzykwoanym kontakcie sekusalnym czy korzystaniem zjednej igly[czyli na podstawie racjonalnego dowodu] a zaburzneiem obseysjno-kompulsyjnym gdzie nie ma racjonalnej pdostawy ku lekom i zaden racjonalny dowod nie rozwiaze problemu ,moze byc tylko kolejnym kompusljnym rytualem np. powstaje irraonalny lek przed hiv ,dana osoba siega po badania[wynik cozyscie ujemny] i lek zanika ale tylko na jakisc zas [zazwczyj na jedne dzien] a pozniej znowu irracjonalnie powstaje.Namiestnik czy y kompusyjne zabiegales aby ktos ciagle mowil ,zapewnial ze nie masz hiv ? miale srcajnonalna podstawe aby miec watpliwosci co do swojego zdrowia i czy od razu po ryzykownym zdazeniu czy jakis czas po nim.owstarzam ZOKowi zadne badania nie pomoga ,i bezmyslnie nie powtazrajcie jedne z adrugi8m, siegniejci po wypowiedzi z podbnym zaburzeniem na punkcie hiv ,ZOkow ,siegnijcie po opinie psychiatrow na ten temat.nie slyszalem zeby ZOKowi takie badania pomogly,tylko rodzily kolejne watpliwsci czy aby sprzet byl sprawny,lekarze kompetetni itd.Przypomne ze Filomatka miala wiele watpliwsci czy aby ma hiv wlasnie rpzez glosy ktore mowily jej ciagle zema hiv i ze moze zarazic.Pomyslcie co bedzie jak wroci z badan z wynikiem minus a poznije glosy zaczna jej mowic ze sprzet byl popsuty lekarz etacy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam podobno ryzykownego kontaktu. Raz opatrzyłam facetowi rękę i dostała mi się do rany jego krew. Nie znałam tego kolesia :cry: No i byłam z chłopakiem który był mi niewierny. Też się boję. Ale opowiadałam dokładnie to mojemu obecnemu chłopakowi powiedział że nie było możliwości zarażenia :cry:

Nie mam terapii. Boję się psychoanalityków. I boję się chorób. Nienawidzę myśli że można powoli umierać. Śmierci też się boję ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj sie tak dziewcyzno bo mnie mdli.Jesli nie potrafisz pocieszac czy doradzac bez ironi to lepiej siedz cicho.Nie kazyd jest tak wybitnie opanowany.nie wywzyszaj sie czteroma pytajnikami oraz plytkymi nakazami,.'Zna' czy nie"zna' geniuszko nie obchodzi to lekow,fobi oraz innych okropnosci.Nawet nie potrafisz opanowac emocji piszac posta a kazesz by ona opanowala po koszmarze nocnym jaki ty nawte nie potrafisz pojac.Zenada.

 

chyba jestes strasznie zakapleksionym czlowiekiem, skoro wyciagasz takie wnioski z mojego posta. ale co tam, nie mam zamiaru z Toba dyskutowac, bo i tak zapewne inaczej to odbierzesz... brak mi cennego czasu na takie pierdoly.

 

a badania na nosicielstwo w szczecinie, pare dni temu kolezanka robila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym, nie moze zawsze tylko sie uzalac nad kims... ja nie raz mialam i mam do tej pory cholerne lęki i jest mi z nimi strasznie ciezko.. i gdybym tylko slyszala jaka to jestem biedna, zamiast realnego podejscia do moich "chorob", to szybko bym popadla w psychozy..

Filomatka, dla scislosci, nie mialam nic zlego na mysli... dobrze ze choc jednej osobie potrafisz sie zwierzyc i on Cie rozumie.. moj mąż czasami jest bardzo zmeczony moja nerwica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajmanka, nie obraź się ale ja rozumiem reakcję Gavrila. Twój post do mnie był agresywny. Nie poczułam się po nim dobrze. Każdy zapomina o jednym - kiedy mam fobię jest mi źle, nie z powodu mojej wydumanej choroby ( jest wydumana jak wszystkie które do tej pory podejrzewałam)ale bo się czuję niedobrze, boję się ogólnie, mam lęki i napady. Jedynie Gavril to zauważył, to nie powód żeby jechać mu, że ma kompleksy. :? Już mi lepiej, dziękuję za wsparcie.

 

Ps. Dużo ludzi lubi sobie pożerować na mojej fobii. To już zauważyłam, po kawie z 'życzliwą' koleżanką. Ludzie naprawdę bywają wredni, nie zwierzajcie się ze swoich fobii byle komu bo można porządnie oberwać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram zarówno kajmanke jak i Gavrila.Oboje maja racje. :!:

 

Kajmanko troche więcej empatii i tolerancji wobec czyjegoś cierpienia.Po to jest to forum.Tu dajemy sobie wsparcie a porządnie w du....pe dostajemy chodząc na psychoterapię.

Naucz się opanowywać emocje bo z racji tego czym się zajmujesz to podstawa. ( Tu Gavril ma racje)

 

Gavrilu ciągłe użalanie się nad kimś to nie jest dobry sposób zeby komuś pomóc( Tu Kajmanka ma racje).Czasami warto powiedzieć komuś coś czego ta osoba nie chce usłyszeć a co jest prawdą a nie utwierdzać w przekonaniu tą osobę , że jest taka biedna i dobrze robi , ze nie uświadamia sobie swoich problemów.

 

 

"usunac poczucie winny ktore pdswiadomie karze przez przywolywanie roznych chorob ,oraz inhych obsesji budzaychc leki"

 

Tak tez się z tym zgadzam ! Ale to z psychoanalizy jest a Ty przecież jesteś przeciwnikiem Freuda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ps. Dużo ludzi lubi sobie pożerować na mojej fobii. To już zauważyłam, po kawie z 'życzliwą' koleżanką. Ludzie naprawdę bywają wredni, nie zwierzajcie się ze swoich fobii byle komu bo można porządnie oberwać. :("

 

 

Filomatko , ale psychoterapeutów obowiązuje tajemnica zawodowa i im możesz się pozwierzać ze wszystkich swoich obaw i fobii.Oni naprawdę po to są żeby Ci pomóc a nie zaszkodzić.Zaufaj tym ludziom, naprawde bo warto !

 

A dlaczego boisz się psychoanalityków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc.Juz zygam.Teraz to jeszcze doszlo moralizatorstwo, nie znosze tego.Umiarkowana 'pani' przyszla nas rodzielic..niezle odpaly.G. ma racje K. ma racje g ma racje ..ej,jest 1,5:1 dla mnie! ale troche powagi.co to za zbdury?;"Gavrilu ciągłe użalanie się nad kimś to nie jest dobry sposób zeby komuś pomóc( Tu Kajmanka ma racje).Czasami warto powiedzieć komuś coś czego ta osoba nie chce usłyszeć a co jest prawdą a nie utwierdzać w przekonaniu tą osobę , że jest taka biedna i dobrze robi , ze nie uświadamia sobie swoich problemów." jakie zualanie?gdzie ty to znalazlsas?skad traie rzeczy wiesz?? no tak bez nadinterpretacji i uskrajnienia moich slwo nie mozna byloby podzielic racji i pomarlizatorowac.Skad wies zjakis jestem wobec ludzi z zaburzneiami?napisalem ze moze"pocieszac" ;poniewaz na forum to przyjeta forma reakcji i wedle tej normy i ja postawilem alternatywna propozycje [wszystkim co tu pocieszaja ine przypsizesz tych oskarzen co mi] ,moze rowniez 'doradzic' koleja altenatywa szeroko pwoszehcna na forum.Ale to bardzo dziewczece,mianowcie nadinterpretowanie.

Pisalem wielokrotnie ze nie skreslam psychoanalize ale praktyka tej metody tak pwoszehcna kanalizuje ja bo i jakosc spada,nie znosze sluzby publczinej ale nie skreslam zadnej z metod,.pisalem z psychoanalzia przy zaburzeniahc czy nerwicy pomaga ale w ciezkich przypadkach malo ,ale nakjwazniesjz ekryterium to fachowosco oraz zangazowanie [mozna tez sie angazowac w cierpliwe i epmatyczne sluchanie ,jedno drugiego nie wyklucza].Fredu nie byl taki zly ,ale kretynskie pdochodzy to mial,bardziej mi sie nie podobaja freudysic niz sam freud,kazd aidea w pierwotnej formie jest brudna dlatego trzbea ja oczyszczac z czasem ,dzieciuchy freuda orzleniwily sie ,siadly na cieplych psoadzkach i nie dbaja o udoskonalanie wlansych prakjtyk bo po co jak i tak dostaja comiesieczna wyplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bys sie zdziwila gdybys widziala jak rozmawiam z fobiami.To nie jest jaka spsychoanalityczna paka typu ,jestes dobra grzeczn wspaniala, ja uzanje zasade minus i munus daja plus i to czesto dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bys sie zdziwila gdybys widziala jak rozmawiam z fobiami.To nie jest jaka spsychoanalityczna paka typu ,jestes dobra grzeczn wspaniala, ja uzanje zasade minus i munus daja plus i to czesto dziala."

 

 

Jak to rozmawiasz z fobiami ? :shock: Chyba z ludżmi mającymi fobie? Tak?

Masz takich znajomych czy to Twoi pacjenci? :lol:

Terapie pochodzące z psychoanalizy nie polegają na wspieraniu czy pocieszaniu typu :wszystko z Tobą ok,świat jest dobry i wogóle to będzie dobrze.Chyba jednak masz luki w wiedzy.Sięgnij moze po inne pozycje bo tylko zaczytujesz się w Kępińskim i potem rozpisujesz jego niektóre jakieś tam nieaktualne już teorie na forum.

Jaka to zasada minus i minus daje plus ? Możesz mi to wytłumaczyć bo nie bardzo rozumiem a mnie to zaintrygowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz takich znajomych czy to Twoi pacjenci? :lol:
jkak ci sie kaczy zaplecze merytoryczne to wlacza sie w tobie takie zwykle chaskie gowniarstwo

 

Terapie pochodzące z psychoanalizy nie polegają na wspieraniu czy pocieszaniu typu :wszystko z Tobą ok,świat jest dobry i wogóle to będzie dobrze.Chyba je bla bla bla..

Troche domyslnosci ,to byla karykatura, zatechlego humanizmu w psychoanalize oraz w slepyego spojzenia na pacjenta.

Skad taki wniosek za zaczytuje sie w kepinskim? podalem jedna pozycje i pochwalilem tego psychiatre bo naprawde byl wielka osbisctoia.Po inne pozycje tez siegam i wiecje niz pozycje Kepinskiego np.Kubus puchatek.Przejawiasz zwykla arogancje do tej postaci tylko dlatego bo ja go pochwalilem.Jak ci powiem ze lubie tez Brigittet Bardonet to tez po niej pojedziesz?

 

i potem rozpisujesz jego niektóre jakieś tam nieaktualne już teorie na forum.

Smialo ,idz za ciosem i powiedz mi jakie to jego teorie nieaktyalne wypisalem ?jakie wogole jego terie wypisalem?

 

Jaka to zasada minus i minus daje plus ? Możesz mi to wytłumaczyć bo nie bardzo rozumiem a mnie to zaintrygowało.
Traktowanie czlowieka kompeksowo,motywowanie i karykatur ,Ale to chyba ma woj glebysz nurt,ale nie wiele wiem o tym,po prostu porste podejscie ale nie porstackie, afimrmowanie 'motywuje' do zaprzeczania,wiec to zla metoda, ta cala pozytywnosc ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ale to bardzo dziewczece,mianowcie nadinterpretowanie."

 

Po pierwsze ja wcale nie nadinterpretowuje Twoich wypowiedzi.Gwałtownie zareagowałes na posta kajmanki skierowanego do Filomatki w którym ona z ironią według Ciebie ją wspiera czyli znaczy , ze zanegowałeś jej formę pomocy.Pocieszać bez ironii,doradzac to nic innego jak użalanie się.Dlatego napisałam , ze użalanie się które Ty proponujesz to nienajlepszy sposób.

A po drugie nie jestem nastoletnią dziewczynką która nadinterpretowuje wszystko co ktoś pisze czy mówi.Jestem dorosłą już kobietą jakbyś chciał wiedzieć.

 

Co do psychoanalityków to co Ty do nich masz tak naprawdę? Dlaczego ich tak nie trawisz? Zrobili Ci krzywdę jakąś?Czy co?Co Ci przeszkadza, że siedzą na "ciepłych posadzkach".A myślisz , ze behawioryści to co pensji nie dostają co miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czsc viviana.mnie tez dlugo nie bylo,ale to chyba dobrze.leki biore na okraglo i bylo super ale od pewnego zasu odczuwam jakby spadek ich mocy i ....znowu zaczynaj sie male wmawiania.teraz jestem na etapie (znowu) SM.mrowia mnie rece i nogi oraz okolice ust i kreci mi sie w glowie.czaem jest lepiej a czasem gorzej ale zmartwilo mnie to bo po polrocznym okresie sielanki cos jakby znowu sie zaczyna dziac. a co u ciebie kochana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×