Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

wieslawpas, Trochę to potrwa, 2 tyg minimum

zresztą ta dawka jest dosyć mała, ale rzeczywiście zalecana jako dawka początkowa w przypadku zaburzeń lękowych samych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos moze bierze wenle z valdoxanem? Ja nie biore wenli tylko duloksetyne ale tam cos martwy temat chyba malo ludzi bierze duloksetyne, ale sa w sumie podobne wiec pytam tutaj. Ja mam wielkie nadzieje co do tego valdoxanu, dopiero wczoraj dostalam, ale dziwie sie, ze nie zmienil tabletek tylko dodal ten valdoxan do duloksetyny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chonolulu, przyspieszone tętno na wenlafaksynie jest normalne. Powodem jest noradrenalinowe działanie tego leku. Jeżeli będzie to dla Ciebie uciążliwe, poproś lekarza o jakiś beta-bloker, na pewno pomoże (np. propranolol - mnie pomaga bardzo). Taki lek nie uzależnia i można go brać nawet codziennie.

 

Czy to uczucie przechodzi po jakimś czasie czy z propranololem się trzeba na stałe zaprzyjaźnić czy to tylko na początku takie dodatkowe atrakcje?Marian mordo pakowałeś łapy na wenli ciężko z tętnem i pikawą ćwiczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wenli była masakra na siłowni. Tętno szalało. Zawsze ćwiczyłem na propranololu, inaczej się nie dało. Generalnie przy leczeniu wenlą 10mg propranololu brałem codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam siłownia. Jak ktoś ćwiczy aerobowo to może mieć problem z tętnem :mrgreen:

 

No tylko że jak ktoś lubi do tego biegać,pomaga mu to na samopoczucie,lubi dawać z siebie fizycznie jak najwięcej jak przed lekami to nie mały problem.Chyba nie można mieć wszystkiego.Pamiętam że na anafranilu który również działa noraadrelinowo myślałem że zemdleje przy bieganiu kręciło się w głowie i jedyne co się chciało to wymiotować i już nigdy nie biegać, na setralinie już było spoko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie czulem jak mialem to zażywać zażyłem tylko pare tabletek 37,5 g.

 

Bo przy takiej dawce i tylko 4 dniach nie miała prawa zadziałać na chorobę.Choć można po pierwszej tabletce poczuć lepszy nastrój jednak to trwa chwilę i szybko przechodzi.Dawka 37,5 mg to nie jest nawet dawka terapeutyczna tylko wprowadzająca żeby zminimalizować skutki uboczne i nie zniechęcić pacjenta do dłuższego stosowania.No i dla nerwicowców którym większe dawki mogą spotęgować lęk.Dawki lecznicza zaczyna się od 75 mg jeśli to nie daję pożądanych rezultatów po kilku tygodniach zwiększa się do 150 mg.Polecam przeczytać dawkowanie leku na recepcie bądź w internecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu jedzenia 37,5 mg mogę napisać, że to jest raczej dawka podtrzymująca. Nastrój już mi nie spada :great: ale nic się nie poprawia. Miałem syndrom 1 tabletki, a właściwie poprawiło mi się po niej na jakieś 30 minut i wróciło do stanu stabilnego. Może to był skok noradrenaliny albo coś innego :lol: Czas na 75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×