Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał po fluo problem ze snami?

Ja na poczatku mialam dziwne sny i strasznie sie pocilam, ale biore juz bioxetin od kilku misiecy i od niedawna mam takie dziwne sny... Realistyczne i emocjonalne. Ciagle placze albo czegos sie boje. W dzien co chwila cos mi sie przypomina i nie wiem czy to prawda czy sen. Nie umiem tego opisac ale czuje sie jakbym miala zwariowac zaraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy (w ciągu 4 miesięcy odkąd biorę fluo) miałam uderzenia gorąca w nocy, a sny bardzo często mam takie realistyczne, o przyziemnych czynnościach, że potem się muszę zastanawiać, czy ja to robiłam czy to jednak mi się śniło...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do snów. Czy to normalne po lpd, że czasami po przebudzenie są widoczne halucynacje przy otwartych oczach, ale w małym nasileniu? Ledwo widoczne, prawie bezbarwne wzorki, rozmywające się pole widzenia itd. Dziś po obudzeniu było to bardzo przyjemne, a i po innych lekach też miałem coś podobnego. Co do snów, to po fluo ostatnio przypominały one halucynacje przy zamkniętych oczach, też całkiem przyjemne doświadczenie;3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do snów. Czy to normalne po lpd, że czasami po przebudzenie są widoczne halucynacje przy otwartych oczach, ale w małym nasileniu? Ledwo widoczne, prawie bezbarwne wzorki, rozmywające się pole widzenia itd.

 

Ja kilka razy na fluo po przebudzeniu miałem "pajęczynkę" na oczach, po kilku sekundach mijało.

 

Który lek jest dobry na lęk wolno płynący wynikający z depresji? Chodzi mi o to żeby mi go nie podbijał tylko obniżył, najlepiej jakby też depresje wyleczył przy okazji. Sertralinka dobra by była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina niby działa przeciwlękowo, ale w dawkach powyżej 100mg czuć działanie pobudzające. Najlepsze dla mnie jest połączenie paroksetyny (SSRI) ze stabilizującej nastrój i wyciszającej gabapentyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opuszczam was :( Przerzucam się na wenlę. Tak mi doktórka kazała. Mam przez tydzień schodzić z fluo i się oczyścić. Niestety fluo nie zadziałało. Od początku brania zdążyłem dwukrotnie przeczytać ten temat :mrgreen: Niestety nie pomogło :evil:

 

 

Jak w fluo wpływa/wpływała na wasze funkcje poznawcze??? Jasność,trzeźwość myślenia,pamięć,koncentracje?

 

U mnie brak wpływu choć mogła dużo poprawić. Może wypowie się ktoś u kogo zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie tarantula to chyba każdy dawał spida, bo Ty masz jakiś czad pewnie, a może i nadmierny popęd w majtach także :great:

sertra tylko przez pierwsze 2tyg i to głównie w "majtach" właśnie, potem spokój.

Co do czada - miałam nadzieję, że się załapie i będę mogła mówić wszem i wobec, że go mam i dlatego jestem taka popierolona...niestety nie załapałam sie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czuje się źle i mam dość...seronil chyba pozbawił mnie uczuć :-(...proszę powiedzcie jak długo muszę z niego schodzić żeby zacząć brać coś innego...myślę o wenli..brałam kiedyś..pomogła mi w pewnym momencie na krotko ok 2 tygodni i lekarz kazał odstawić..nie wiem czy to był dobry pomysł...mogłam spróbować wyższych dawek :-(

 

Pozdrawia Ela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle napisalam...mialam na mysli ze po wenli czulam sie dobrze przez okolo dwa tygodnie...pozniej bralam jeszcze jakis czas ale juz poprawy nie bylo...zamienili mi lek na seronil...ten biore juz dlugo...okolo 5 miesiecy..przez 4 miesiace 20 mg a teraz od miesiaca o 10 wiecej....i wlasnie po nim czuje sie bez uczuc... chodzi mi o to czy wtedy po wenli jak czulam sie dobrze a pozniej gdzies sie to ulotnilo nie powinni mi zwiekszyc dawki...bralam 150...moze jednak tamten lek by zadzialal...po seronilu nigdy nie poczulam przyplywu energii....jestem ciagle zmeczona i nic mi sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×