Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki

 

Swoją drogą łączył ktoś z was Wellbutrin z SSRI, lykam teraz Esci 10mg,ale mam wrazenie,ze muli pozytywne dzialanie tego leku, podobnie dziala na mnie paroksetyna,a wiec zakladam,ze Cital również zadziała podobnie. Mam w planach Zostać na samym wellbutrinie 150mg przez 1-2 tygodnie i ew później coś dorzucić zastanawiam sie nad wenlafaksyna/setralina/fluoksetyna, mianseryna odpada, bylem po niej zamulony poza tym spalem po 10h, wiec i pewnie jej siostra zadziała podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pierwsze 3 miesiące łączyłem go z ogromną dawką mirtazapiny - 45mg-60mg, doraźnie benzo. Po kilku miesiącach leki znikły. Więc działanie przeciwlękowe jest o ile ktoś ma siły by przetrwać miesiące zaostrzenia choroby. Mi pomogło, dlatego twierdze, że pomaga. Co innego, że po pewnym czasie dopaminowa pewność siebie zaczęła sprawiać, że stałem zbyt odważny.

Ale jednym mirtazapina zaostrza lęki, innym łagodzi... no moim zdaniem warto 3msc spędzić na leku by móc go ocenić. Nawet SSRI w pełni po 3msc zaczynają działać - lub nie działać i zmieniamy lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pierwsze 3 miesiące łączyłem go z ogromną dawką mirtazapiny - 45mg-60mg, doraźnie benzo.

no to mow ze ten miks zadziałał na lęki a nie sam Wellbutrin, to zasadnicza roznica

gdzies kiedys w jakims badaniu czytalem, ze mirtazapina ma dużą skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka dawka Well?

 

-- 18 cze 2014, 14:13 --

 

Jestem tydzien na well 150mg

- Brak akatyzacjii, który wczesniej mi dokuczał

- Mniejsza drażliwość jestem o wiele spokojniejszy

- Ustąpiła potliwosc

- Nastrój ok bez euforii, hipomanii czy wyciagania królika z kapelusza, lekka wyjebka

- Wydaję mi się , że pamięć na +

- Minimalizacja lęków czy nawet ich brak

- Lepsza koncentracja, wiecej mi się chcę, dluzej potrafie sie skupic na dzialaniu

 

Z minusów to zanik łaknienia w szczegolnosci na słodkie co na ta chwile wydaje sie byc +

Zaburzenia snu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie jeszcze jedno podejscie do tego leku, ale tym razem z tianeptyną ktora mam nadzieje wyeliminuje stany lękowe po nim, kiedys mialem po nim duza chęci do dzialania i tego mi teraz trzeba, sama tianeptyna troche słaba

 

-- 19 cze 2014, 12:59 --

 

troche na własne ryzyko bo mialem go zaleconego w innym mixie ale mam nadzieje ze lekarz mnie nie ochrzani, bo niestety 10 mg paro nie dało rady wyeliminowac stanów lękowych po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co w takim razie na wyeliminowanie stanów lękowych po nim?

 

-- 19 cze 2014, 13:28 --

 

a zresztą sam zobacze, jak bedą znów ataki paniki jak kiedys to trzeba bedzie odstawic i tyle, biore narazie tylko cwiartke a za pare dni połówke, cale 150 nie wiem czy bede brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 150mg (wg ulotki niepodzielne), dzieląc przykładowo na połowę i łyknięcie takiej tabletki pokruszonej, uwolnienie się dużej dawki substancji na raz a nie rozłożonej w czasie może zwiastować coś złego ?

 

-- 24 cze 2014, 15:53 --

 

Nie mogę zedytować poprzedniego postu, więc mam jeszcze pytanie, jak na fobię społeczną działa Wallbutrin ? Bo PARO to szczerze niewiele, bądź nawet wcale nie podziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze ktoś z Was 300mg Wellbutrinu w połaczeniu z SSRI? Ja wszedłem na 300mg i miałem mniej energii, do tego płakać mi się chciało popołudniami. Jakie są Wasze doświadczenia z 300mg Wellbutrinu z SSRI i jak było na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną beczkę pytań. Ktos orinetuje sie kiedy potanieje impreza z bupropionem ? Bo lek zatwierdzony w lecznictwie psychiatrycznym w roku 85' , a nadal chyba GSK ma monopol na jego produkcje ? O co z tym chodzi , dla czego nie ma żadnych generyków. jakby ktoś chciał zapodać 600mg/d to nie tanio wychodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2010 roku bupropion to był odpowiednio 10ty, 13ty, 16ty i 18ty(w zależności od wersji i generyku) najczęściej przepisywany LPD w USA. W Polsce to mimo wszystko nie jest zbyt popularny lek, a w tym kraju 60-70% rynku stanowią generyki, nie "oryginały". Widać żadna firma nie chce się zabrać za produkcję generyka bupro bo nie widzi w tym opłacalności. Choć to nielogiczne, bo gdyby był tańszy to na pewno wiecej ludzi by go spróbowało. Zarówno Well i Zyban produkuje GSK, więc jako monopolista mogą sobie pozwolić na takie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×