Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja objawy


richi

Rekomendowane odpowiedzi

czlowiek nerwica życzę ci jak i wszystkim z całego serducha żeby było w końcu normalnie :) A jeśli chodzi o pracę,to sam wiesz już co robię, może poszukaj czegoś podobnego,np:złota rączka w pensjonacie, wtedy masz tylko kontakt z szefem i ewentualnie z pracownikami, pracujesz sam,może poczułbyś satysfakcję że dałeś radę, a może to by coś w tobie obudziło,napędziło ? próbuj nic nie tracisz zawsze możesz uciec jak ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, a ja chyba pójde do psychologa z tym... to znaczy z tym ze wydaje mi się cały czas że ktos mnie obserwuje albo obgaduje i się ze mnie śmieje... może akurat to coś pomoże, ja nie chce do końca życia się chować, albo stresować wyjściem na ulice.. teraz jest mi bardzo cieżko bo długo już nie wychodziłam i nie moge się przełamać:P to troche nienormalne żeby człowiek się bał zrobić cokolwiek, bo "ludzie na mnie patrzą"... strasznie mnie to wnerwia :evil:

 

(p.s. jeśli to coś pomoże - od razu dam znać;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, a ja chyba pójde do psychologa z tym... to znaczy z tym ze wydaje mi się cały czas że ktos mnie obserwuje albo obgaduje i się ze mnie śmieje... może akurat to coś pomoże, ja nie chce do końca życia się chować, albo stresować wyjściem na ulice.. teraz jest mi bardzo cieżko bo długo już nie wychodziłam i nie moge się przełamać:P to troche nienormalne żeby człowiek się bał zrobić cokolwiek, bo "ludzie na mnie patrzą"... strasznie mnie to wnerwia :evil:

 

(p.s. jeśli to coś pomoże - od razu dam znać;))

 

Też tak mam jeśli chodzi o ludzi i ich reakcje gdy przechodzę koło nich. Czasem kisze się w domu ,teraz w czasie wakacji i potrafię nie wychodzić z 2dni a potem dziwnie wygląda świat. Wszystko jest takie wyraźnie aż do przesady ,wydaje mi sie że mi oczy wyskoczą bo tak mi się kręci przed oczami ..

Nie fajnie jest gdy jadę autobusem i do domu ze szkoły .Cały tabun ludzi ,wszyscy mówią w tym samym czasie ,zwariować można jak się wsłucha we wszystkich naraz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałam podobne sytuacje juz od niepamiętnych czasow...ja potrafilam isc kawał drogi do domu na nogach bo bałam sie wsiąść do tramwaju,wstydziłam sie,mialam wrazenie ze caly tramwaj sie na mnie gapi a jak juz musialam wsiąść to koniecznie ostatnimi drzwiami,tez mialam wrazenie ze jak ktos sie smieje to napewno ze mnie,bylam pewna ze ludzie mnie obgadują ogolnie mialam bardzo zanizone poczucie własnej wartosci.jak poszlam do jakiejs pracy to ciągle wmawiałam sobie ze jestem czarną owca ze nikt mnie tam nie lubi i jak popełnilam jakis najdrobniejszy błąd to bałam sie ze mnie zaszlachtują za to.no takich przykładow mogłabym podac milion,w kazdym razie poszlam do psychologa i psychiatry ktory niestety zle zdiagnozował moją chorobe a mianowicie stwierdził depresje(miałam tez mysli samobojcze,obnizony nastroj etc)i na tą "depresje"leczyłam sie prawie 4 lata bez więksych rezultatow.w koncu doszlo do tego ze nałykałam sie lekow i trafilam do psychiatryka.tam trafilam w rece lekarzy ktorzy w koncu zdiagnozowali dobrze moją chorobe-zaburzenia emocjonalne i zaburzenia osobowości.dostałam leki poszłam na psychoterapię i w koncu jestem zdrowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

midzi11, mogłabyś powiedzieć na jaką terapię chodziłaś?? ja mam straszne problemy z osobowością i emocjami też, i mam strasznie niską samoocenę... nie wiem co z tym zrobić, nie wiem czy iśc do psychologa, czy tu ktos inny pomoże... proszę napisz jak to było w twoim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrobelek elemelek ja chodziłam do psychoterapetki zajmującej sie mi.n zaburzeniami osobowości(w sumie dalej chodze ale zostaly mi jeszcze 2 spotkania).kochana JAKNAJBARDZIEJ idz do psychoterapeuty!!!nie zwlekaj bo bedzie tylko gorzej!!psychoterapia jaknajbardziej ci pomoze(wazne są twoje chęci no i oczywiscie dobry lekarz)w moim wypadku doszło do tego ze konieczne były leki ale same leki bez psychoterapii nie wiele dadzą.ja trafiłam na świetną psychoterapeutkę ktora postawiła moje zycie w zupełnie innym nowym dla mnie świetle,zmieniłam swoje nastawienie i myslenie o 360 stopni.zaluje tylko ze trafiłam do niej tak pozno no ale lepiej pozno niz wcale.lecze sie(na zaburzenia osobowości)od 7 miesięcy i na początku byla tragedia,wogole nic nie dawały mi spotkania z psychologiem,nie wierzylam wcale ze ktos albo cos moze mi jeszcze pomoc ale chodziłam do niej bo w zasadzie nie mialam wyjscia(robiłam to bardziej dla rodziny niz dla siebie)ale z czasem było tylko coraz to lepiej i lepiej.teraz jestem juz zdrową,piękną i młodą dziewczyną ktora spełnia swoje marzenia!świat stoi przedemną otworem a ja mam prawo i ODWAGE brac z niego co mi sie nalezy.gorąco polecam psychoterapie.idz po pomoc bo to nie minie samo z tego sie nie wyrasta a im dłuzej czekasz tym jest pozniej ciężej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

midzi11 a jakiego rodzaju masz te zaburzenia osobowości? Bo to jest nazwa ogólna dla wszystkich.Czy może masz osobowość typu borderline? tzw. z pogranicza? Pytam bo mam podobne objawy do Twoich i zastanawiam się czy ja czasem takiej osobowości nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to napisać chyba mam shizofrenie albo jakis zespol otępienia Nie potrafię logicznie ocenić żadnej sytuacji Wogule nie odczuwam uczuć zapominam to o czym myślałem przed chwila nie umiem sie nad niczym zastanowić jakbym nie umial myśleć właściwie to już wogule nie mogę myśleć, wszystkie zasady i idee oraz zachowania z przeszłości znikły nie wiem co jeszcze napisać ale ja już nie potrafię nad niczym sie zastanowić i to powiedzieć, po prostu wszystko: pamięc emocje zdolność kojarzenia i logicznego myślenia zaniklo czuje że jeszcze troche i nawet nie będę wiedział czy żyje powaznie!Nawet jak chce iść do spowiedzi to nie umiem wzbudzić w sobie żadnego żalu nawet logicznie Najgorsze jest to że mi się wydaje że jestem zdrowy po prostu czuje się dobrze i uważam że nic mi nie jest pomimo tego że mam bardzo zaburzone funkcje myślenia już nawet niezauważam tego że jest zemną źle Jak się prubuje nad czyms skupić albo cos pomyśleć to dziwnie głowa boli-nie cala lecz ztylu lub u góry i uszy się odetkuja Boże!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

llaux zapewniam cie ze nie zgłupiałes.schizy tez nie masz bo jakbyś miał to nie zdawałbys sobie z tego sprawy.nakręcasz sie poprostu własnymi myślami.nie myśl o tym co sie z toba dzieje jak o czyms najgorszym bo sie tylko dołujesz.więcej rad szukaj u psychiatry bądz psychoterapeuty.3maj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Ja nad niczym nie mogę pomyśleć, ale to nie tak że jestem zmęczony i nie mogę się skoncentrowac tylko po prostu nie potrafie o niczym pomyśleć-tak jakby częśc mózgu która za to odpowiada zanikla, ja nie zmyslam naprawde!Podam na przykładzie: żalużmy że widzisz jakies malzenstwo i myślisz sobie że są szczęśliwi, potem myślisz cos o tej kobiecie że np. jest szczęśliwa a meżczyzna że jest silny i ona czuje się przy nim bezpiecznie co nie? A na końcu wyobrazasz sobie że ty tez będziesz taka szczęśliwa i będziesz miała takiego faceta ktory cię bedzie ochranial a ty bedziesz go kochała-do tego wszystkiego używasz wyobrazni uczuć logiki i systemów wartości które kształtowałaś przez cale życie. Ja natomiast tego zrobić nie mogę tak jakby mój mózg tego nie potrafił rozumiesz?No może pół świadomie to robię ale to takie płytkie,a jak sobię uswiadomie że o tym myślę to nagle jakbym stracił mózg i nie mogę już o tym myśleć, pustka!-jakby emocje myśli, wartości ktorych używałem do myślenia PO PROSTU ZNIKŁY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kogoś, kto nie umie o niczym myśleć, Twoje przemyślenia na temat ewentualnej utraty zdolności myślenia są zastanawiające ;-).

 

Skoro potrafisz jednak się na czymś skoncentrować i o czymś myśleć, to juz nie jest tak, że o niczym nie potrafisz. O czym konkretnie nie potrafisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tekla ja przez niego w psychiatryku wylądowałam.ale jestem w rozsterce bo widze ze facet sie stara i to bardzo tyle ze tym razem to ja nie potrafie wykrzesac z siebie zadnych uczuc :roll: wiec chyba lepiej jak dam sobie spokoj a szkoda bo jest jedynym czlowiekiem ktory potrafi podtrzymac mnie na duchu no ale coz...zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym czytała o sobie, tyle że u mnie jest to stan trwały, w którym staram się egzystować od kilku miesięcy. Tylko że po fazie ciężkiej depresji wraz z psychiatrą nazywamy to polepszeniem... Ciężko jest tak żyć, ja robię wszystko żeby cokolwiek poczuć, czasem to są bardzo głupie rzeczy, ale chociaż przez parę godzin (czasem nawet dni) czuję że jest we mnie jeszcze trochę życia... Oczywiście ustawia mnie to ciągle na granicy bezpieczeństwa (dopuszczalną prędkość mnożę przez 2 albo jeżdżę stopem po Polsce mimo że nie muszę), zachowań akceptowalnych społecznie (chciałam z przyzwyczajenia napisać "moralności" ale cokolwiek przez to rozumiemy ja już nie powinnam nawet używać tego słowa), ale za te chwile kiedy czuję chociaż dopał adrenaliny dałabym się pokroić. Bo tylko to zapisuje moja pamięć, a długie dni kiedy nic nie czuję i których w dodatku nawet nie pamiętam... boję się że jesli przestanę tak robić to się kiedyś obudzę i uświadomię sobie że minęło na przykład 5 lat których nie pamiętam, 5 lat z których wynika tylko to że jestem starsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×