Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

eurydyka zasypiasz bez leków?

obecnie tak, znow przyszla fala nadmiernej sennosci i spie po 11-12 godzin, czasem w nocy wstaje, cos zjem i znowu wracam..ciekawe jak dlugo to potrwa, za 2 tygodnie pewnie znow przyjdzie bezsennosc lub spanie po 3 godziny.

well well well...

 

Hania221, w zasadzie to nie ma.

haha. [eurydyka pozwolila sobie na lekkie uniesienie kącików warg w ironicznym półuśmiechu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huhu to sobie wykrakalam bezsennosc..dzis ani minuty snu. No nic. Ide zrobic sobie nocne pesto, a co! Uczcijmy te chwile na bogato! ;) o dziwo humor i ogolny stan zdecydowanie lepszy, niz ten dziwny wk.rw ktory trzymal caly dzien..

 

estera1, nie chcialabys spac po 12 godzin, uwierz!! Nieodlaczny element takiego systemu to 'powstanczy kac' niepozwalajacy zyc przez pierwsze 3 godz po wstaniu. A potem i tak calodziennie otepienie i dd, wiec to nie jest przyjemne, naprawde...

 

Ile nie przespalam pod rzad, hm brzmi to jak taki "deprywejszyn czelendż", kto da wiecej? ;) pewnie nie dluzej niz 3 noce? Skoro mowimy o ani jednej minucie snu..ale wiesz, mysle ze to nie jest miarodajne takie liczenie, bo co z tego ze tej czwartej nocy zasne na 2/3 godziny, albo budze sie non stop przez cala noc? Wg mnie to tak samo wykancza organizm jak calonocne czuwanie, bo tak samo organizm nie ma szans wypoczac i sie zregenerowac. (Pomijam tu dobroczynny wplyw jednorazowej deprywacji, ktora czasem poprawia mi nastroj nazajutrz, o ile jest wlasnie- jednorazowa, a nie ciagnie sie to przez kolejna noc pod rzad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tutaj jesienią, miałem trudności z zasypianiem, gdy jednak zasnąłem to nie licząc paru pobudek w nocy spałem.

 

Dostałem Tisercin, Trittico i Mirtagen. Dopiero taka kombinacja dała pierwsze efekty.

Niemniej postanowiłem bardziej zaangażować się fizycznie i ratować się witaminami, zamiast proszków.

 

Witamina B6 - w moim przypadku zmniejszyła liczbę wybudzeń w nocy. Witamina ta działa również na wzrost poziomu melatoniny, co w połączeniu z melatoniną u mnie dało odczuwalny efekt. Na rynku duże dawki B6 produkuje Teva.

 

Ostrzegam, przed suplementacją B12. U mnie już po regularnym stosowaniu przez 2-tygodnie wrócił problem z zaśnięciem. Szukając przyczyny, natrafiłem na artykuł specjalistyczny w ang. prasie, w których na podstawie badań stwierdzono, że B12 ( w dawkach powyżej normy) obniża jakość snu, zakłóca go.

 

Najlepsze połączenie to B6, niacyna i melatonina 0,3. Nic jednak nie zastąpi godzinnej jazdy na rowerze, lub 30 minut biegania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader,

 

uważaj na tę wit. C, witamin generalnie ( poza tymi z grupy B ) nie powinno się brać wieczorem, zwłaszcza przed snem, bo mogą wywołać odwrotny skutek - tak przynajmniej twierdzi mój tata, który też ma problemy ze snem

 

Lepiej zaaplikuj sobie lizaka albo mms-a :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×