Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Marian_Paździoch, nie wiem, co Ci doradzić, niepokój psychoruchowy jest strasznie chujowy.

Jednak z tego co widzę, mi na prawdę dobrze robi trafnie dobrany antydepresant. Przez pierwsze dwa tygodnie było kijowo, chciałem odstawiać, ale wytrzymałem. Do tego topiramat jako stabilzator, żeby to wszystko stonizować, wyciszyć.

U Ciebie dużo tego wszystkiego: chad, nerwica natręctw, derealizacja, lęki. Wydaje mi się, że konieczny jest dobry antydepresant typu klomipramina, wenlafaksyna, fluo, sertralina + kwetiapina jako stabilizator, który pomaga w Twoim przypadku też na derealizację oraz gabapentyna bo dobrze na nią reagujesz, w tym pomaga na lęki.

PS To na co pomagała Ci paroksetyna, skoro nawet lęki miałeś. Paro z depresją radzi sobie średnio ale na lęki niby ma być świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, oczywiście decyzję podejmiesz sam, ale skoro ogłaszasz konkurs to ja poproszę o zaznaczenie odpowiedzi c) :great: Dlaczego? Ponieważ warto mieć 1 lek na spanie i warto mieć 1 stabilizator w podejrzeniu CHAD a na zwykłą deprę te leki również pomogą. Skoro gaba działa dobrze, to może z kwetą stabilizować wystarczająco. Po ch.j Ci 2 stabilizatory? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przepisała lamo po badaniu eeg że wyniki wskazują by leczyć to lamo

ale przed sesją nie tknę tego bo zamuli dwa czemu by mi gabapentyny pregabaliny nie da?

 

-- 15 cze 2014, 21:00 --

 

mi przepisała lamo po badaniu eeg że wyniki wskazują by leczyć to lamo

ale przed sesją nie tknę tego bo zamuli dwa czemu by mi gabapentyny pregabaliny nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, kweta to jedyny lek, który z derealizacją sobie radzi. Z 200 muszę brać, więcej nie, bo za bardzo ściągnie w dół. Sertralina to SSRI który najbardziej sprawdził się na depresję, na lęki już gorzej. Mix sertra+gaba+kweta wydaje się być ciekawy, w jakiej dawce gabę?

 

elfrid, sytuacja jest dość dziwna. NN występuje u mnie tylko wtedy, gdy jestem na wysokiej dawce SSRI, przy niskiej tego nie wiem (wtf?). Obecnie na 20mg paro nie wiem, co to jest NN ;) Zaburzenia lękowe są do opanowania za pomocą gabapentyny, ale może jednak więcej niż 3x300. Derealizacji nie ma w dawkach kwetapiny 200-300. Nie wiem, dlaczego to jedyny lek, który po 2 latach żonglerki farmakologicznej zaskakuje na ten objaw.

Bez LPD jest krucho, masz rację. Próbowałem jechać na 300mg kwety i 200 lamo i było cieniutko, z każdym dniem coraz bardziej leciałem w dół. Wtedy zacząłem ratować sie z powrotem SSRI (po miesiącu "abstynencji" od LPD dołożyłem paro i efekt pojawił się już po 3 dniach - dlaczego tak szybko, tego też nie wiem). Paroksetynę biorę trzeci raz w życiu i mam wrażenie, że już nie działa tak dobrze jak poprzednio. Dawki nie zwiększę, bo pojawiają się huśtawki i napięcie mięśniowe. Póki co najbardziej widzę sertralinę z gabą i kwetą. Tylko ta odstawka lamo mnie martwi strasznie.

Zawsze bez skrupułów mówiłem lekarzowi, jakiej zmiany oczekuję, ale teraz jakoś po prostu jest mi głupio przed lekarzem ciągle zmieniać. Wiem, powinienem mieć to w dupie, w końcu tu chodzi o moje dobro.

 

-- 15 cze 2014, 20:07 --

 

Ferdynand k, kwety tylko 200mg, gabapentyna 3 razy dziennie po 300mg.

Tańczący z lękami, próbowałem samej kwetiapiny z lamotryginą i nie sprawdziło się to. Jakiś SSRI mieć muszę, bez tego nie potrafię nawet nosa wysunąć za drzwi mieszkania. Wariant C wydaje się być najbardziej korzystny ;) Pewnie będzie problem z odstawką lamo, trza będzie bardzo stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, wiem, dlatego radzę Ci branie 3 leków, czyli paro, gaba i kweta :D

 

-- 15 cze 2014, 20:16 --

 

Marian, ja bym zrobił tak, żeby zejść na razie stopniowo w ciągu miesiąca do 100mg i zostać na tym przez minimum 2 mce. Dopiero później możesz na trzeźwo podjąć decyzję czy odstawić do końca czy nie. A z lekami i naszą chorobą nie ma żartów, chwilę lepiej, chwilę gorzej, liczy się tylko średni i długi horyzont czasu. Nic co trwa do 2-3 tyg nie znaczy w tej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, dokładnie. A najgorsze jest to, że ja jestem podatny na podejmowanie decyzji pod wpływem chwilowego samopoczucia. Cóż, taki mam impulsywny charakter i nie sposób nad tym zapanować. Od 3 dni jestem na 150mg lamo i zobaczymy co dalej. Za niecały miesiąc wizyta u lekarza, eh, nie mam najmniejszej ochoty na tłumaczenie mu, co i czemu chcę brać. Na szczęście w gabę jestem zaopatrzony, więc tutaj to mi może nadmuchać (nie przepisywał tego leku nigdy i przepisać nie chce, bo nie jest sprawdzony w zaburzeniach psychicznych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwetą nie ma co szaleć, na razie spróbuję powiedzmy 200mg :) Paro 20mg pewnie na razie zostanie, na większych dawkach pojawia się duże napięcie mięśniowe i każdy wysiłek to męka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Od dziś wprowadzam w życie: paroksetyna 20, kwetiapina 200, gabapentyna 900. Oby paro działała na depresję jak najdłużej, teraz to już nie to samo co za pierwszym razem. Gdyby zawiodła, jest dobra i sprawdzona mirtazapina, ale nie będę wybiegał myślami zbyt daleko, bo tylko sobie w tym pustym łbie bałagan zrobię :P Mam nadzieję, że ten niepokój psychoruchowy minie, bo to jest gorsze od akatyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bum cyk cyk. Wysypka przyszła na rękach i szyi, taka lekka, a jednak jest i mam odstawić na raz.

 

Jak po odstawce? Zeszło to uczulenie? Ja nie dogadałem się z dr, nie miała czasu... a ja nie mogłem czekać. Wysypka się utrzymuje, nie jest wielka jeden placek m/w jak 5 zł i drugi trochę większy. Ale takie dość to zaognione i swędzi. smaruję jakimś mazidłem i biorę wapno dla alergików ale g.. pomaga.

Nie wiem, czy to pierdoła czy odstawić lamo bez konsultacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodziłeś na lamo? Powinno się co 25mg co dwa tygodnie.

ja wchodziłem tak (dawka 25 mg), tygodnie:

1/ 1-0-0

2/ 1-0-1

3/ 1-0-2

4/ 2-0-2

czyli raczej bez konsultacji z lekarzem się nie obejdzie? Wizytę mam dopiero na 18.07.2014.

 

-- 16 cze 2014, 12:47 --

 

Czy lamo można odstawić z dnia na dzień? Najbliższy możliwy termin wizyt mam na 27.06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu na 50 mam wskoczyć od razu na 100, miało być wolniej, ale czuję się ch**, więc lekarka mi przyspieszyła, powiedziała, że można tak.

 

Przy końcu 2 miesiąca powinno już być lepiej.Lecz w dawce 50 nie ma co się spodziewać działania tym bardziej antydepresyjnego.Ja w ciągu 3 tygodni doszedłem do 150 jednak w warunkach ambulatoryjnych i ostrożnie bo brałem też depakine która zwiększa działanie lamotryginy i przedłuża jego stężenia o połowę więc trzeba uważać.Ale wysypka nie wystąpiła więc tylko łykać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę dalej 50 mg, kilka dni było ok, są momenty kiedy czuję spokój i błogość, hipomania zniknęła, to znaczy mogę normalnie się czymś cieszyć, odczuwać przyjemność bez nakręcenia, ale też mam obsesyjne myśli, które potrafią mnie ściągnąć bardzo mocno w dół. Mam wrażenie jakby rozmytego myślenia, koncentracji i refleks jak korespondencyjny szachista i przez to nie wiem czy zwiększać dawkę. Może to ostatnie to efekt jazd, ale to rozmyte myślenie chyba lamo, bo wcześniej nie miałam tego akurat odczucia.

 

-- 25 cze 2014, 01:23 --

 

Stabilnie... Akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×