Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to media zdecydowanie, nigdy nie pomyslałam o tym, ze mogę mieć hiv, puki nie obejrzałam jakiegos programu o ludziach co go mają. I to tacy zwykli ludzie, którzy przypadkiem sie dowiedzieli że są nosicielami. Ludzie, którzy np tylko raz mieli przygodny kontakt seksualny, albo nawet nie przygodny, tylko ich partner miał przygodny. Normalnie nogi suię wtedy pode mną ugieły i się wystraszyłam , ze też go mam. Ja nie jestem w grupie ryzyka, ale ja jak to ja totalna paranoiczka musiałam się nakręcić bo jakby inaczej. Czasami mi lęk przechodził czasami powracał, a czasami jak za dużo o tym myślałam to dostawałam takich ataków paniki, że aż się cała trzęsłam. Później nagłosili w telewizji , ze przez samo całowanie też się można zarazić i znyowu panika. Lęk był strasznie silny na tyle ze sobie wmawaiał i byłam pewna ,zę go mam , ze nie byłam w stanie zrobić badań bo sie bałam za bardzo. Ogólnie teraz to lęk przed hivem nie jest u mnie już taki duży, czasami tylko jak cos usłysze w telewizji to się potarafię znów nakręcać. ale z drugiej strony myslę sobie, ze tylu ludzi go nie ma, to czemu ja mam mieć. Tyle moich koleżanek w trakcie ciązy mialy robione na niego badania bo teraz w ciązy są obowiązkowe i nie mają to raczej w sumie też nie mam (one miały różnych partnerów i wogóle).

Tak to wszystko przed media. (Niestety wiele nerwów przez nie straciłam, gdyby nie te media to pewnie bym sobie nigdy żadnego hiva nie wkręciła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, teraz tak, na pewno sa obowiązkowe, (wiem, ponieważ miałam obsesję na tym punkcie, wieć sie wywiedziałam) Jeszcze ok 6 lat temu jak sie było w ciązy to sie pytali czy robic badania na hiv. A teraz nawet nikt się nie pyta, tylko sa że tak powiem w pakiecie. Nalezą do standartu, nikt się nie pyta tylko robią. Wszystkie moje znajome co ostanio byly w ciązy a było ich sporo to miały robione badania na hiv. Chyba to z tego wynika, ze coraz więcej osób to ma i zeby nie zarazić dziecka :shock::shock::shock:

Ja Ci powiem , ze wtedy jak czułam przed nim taki straszny lęk to bałam się strasznie ciązy tak strasznie , ze sobie tego nie wyobrażasz, bo bałam się ż e mnie zbadaja i wyjdzie mi że mam tego hiva. I ciągle miałam przed oczami, taką sielnkę i w ogóle wszystkich zadowolonych , ze będzie dziecko, a tu raptem ta straszna wiadomość co wszystko zepsuje i jak ja to wszystkim powiem... Normalnie takie jazdy miałam. Dalej Trochę sie boję, ze jak kiedyś będe w ciązy i będe wiedziec , ze mi zrobią na to badanie to lęk wróci i poronie ze strachu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czasami nawet jak to tylko fobia to lepiej podciąć jej skrzydła wynikami badań. Nie trzeba mieć ze sobą dokumentów ani nic. Badamy anonimowo i już...

 

Wiem - czekanie na wynik jest stresujące - ale jaka ulga potem... WARTO!

 

Nie wiedziałem, że w ciąży obowiązkowo na hiv robią. To nic złego przecież - wręcz przeciwnie. Robią też wiele innych badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę wynik minus, to będę robiła test jeszcze z 20 razy. Taka jestem - potem będę bała się chodzić do lekarzy, a na końcu sobie uroję, że schowali przede mną wyniki badań i nie chcą mi powiedzieć, bo widzieli że jestem wariatką :cry:

Nie potrafię narazić się na taki stres. Gdy nic mi nie jest wiem, że nie mam Hiv. Kiedy będę czekać znowu dostanę urojeń. Nie :cry: potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to

przez ostatni miesiąc byłam pewna że jestem o krok od zawału ewentualnie wylewu po rajdach u kardiologa i internisty uspokoiłam się i tydzień nic mi nie było.Potem jak bym podświadomie czegoś u siebie szukała i tak tydzień temu małe ukłucie w głowie dziś już jest guzem - zaczęło się pojawiac co dzień w róznych miejscach po jej lewej stronie - poczytałam trochę fachowe strony i od razu pojawiły się zawroty głowy .Teraz już jestem pewna że to coś strasznego.TK i rezonans jeszcze przede mną boję się że moja rodzina tego już nie zniesie po ostatnich jazdach z sercem stwierdzili że pomoga mi najlepiej mnie ignorując - a ja się boję że teraz to napewno coś strasznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę wynik minus

 

To znaczy, że absolutnie nie masz o ile nie zaraziłaś się w ostatnich kilku miesiącach. Nie ma sensu wtedy powtarzać.

 

 

Jak dostaniesz wynik plus no to niestety wiadomo. A czasami może się zdarzyć wynik - taki niepełny minus - i wtedy trzeba powtarzać badanie w jakiś tam specjalny sposób (też za friko, też anonimowo) by mieć pewność, że nie.

 

Nic przed Tobą, nie schowają. Nic nie będą wiedzieć o Tobie - to jest w pełni anonimowe.

 

No ale Ty się znasz najlepiej na sobie więc wiesz co lepiej ci zrobi. Może ew. skonsultuj z psychologiem. Ja jak się bałem, że mam to sobie zrobiłem. Przyznam, że czekanie na wynik było (delikatnie mówiąc) niemiłe. A czekanie tam na miejscu to już jak na ścięcie głowy. Wszyscy tam tak się stresowali - to chyba normalne. Za to otrzymanie wyniku było naprawdę rozluźniające. Mi to baaaardzo pomogło.

 

 

lolalka - to są chyba typowe objawy nerwobólów. Tak naprawdę nigdy nie wiemy dokładnie co w nas siedzi. TK jak to coś małego to nie wykryje. Rezonans strasznie drogi nie wiem czy przekonasz lekarzy. Na TK (kilka tys zł) może tak - ale jedno i drugie powiem Ci, że wykaże, że wszystko jest ok i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki namiestnik sama nie wiem w sobotę było ok nawet zapomniałam o tych uciskach wczoraj i dzis znów masakra .... ale wiem że patrza na mnie jak na idiotkę w przychodni , boję się wychodzi z domu , boje się wszystkiego ciagle m słabo , cały cza wydaje mi się że mdleje

zwariuję......!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Ci lolaka, czasami mam identycznie jak Ty. :roll: Popadam wtedy w panike , boje się , że dany objaw to nir tylko zwykły ból, który czasami się zdarza, ale że to coś strasznego. Akcje z głową też już przerobiłam. Nerolog powiedział, ze te kłucie w głowie to bóle naczyniowe i ze one są poprostu od stresu, od napięcia. Dał mi proszki rozszerzające naczynia, czyli tzw zapobiegające bólom. Ja oczywiście wpadłam w złość , ze ja mam tu takie straszne objawy a on mi daje tylko proszki zapobiegające bólom głowy. Wiele nie myśląc stwierdziałam więc, ze to pajac i zapisałam się do innego neurologa na wizytę. PO czym sie okazało, ze ten mnie jeszcze bardziej zlekceważył od tego pierwszego. Byłam załamana, bo tez mi dał tylko jakieś proszki, a ja się bałam, ze umrę od tych bóli. Więc wybrałam się na własny koszt na tomografię, bo Ci neurolodzy mnie nie przekonywali. Po czym tomografia nic nie wykazała, nawet nie trzeba było mi kontrastu podawać. ( A ja jadąc na nią byłam pewna, zę z moimi objawami to mi coś tam strasznego wykryją, już wyobrażałam sobie siebie w szpitalu, ciężko schorowana i w ogóle, a tu wszystko dobrze :smile: ) Już nawet nie chce mówić ale powiem, ze po dniach spokoju zaczęłam sobie wmawiać ,zę tomografia mogła coś przeoczyć i że powinnam sobie rezonans zrobić :shock: Naczytałam się gdzieś że jest znacznie dokładniejszy i tomografia nie zawsze wszystko wykazuje. Ale później sobie odpuścialam. Chyba dlatego , ze się doszukałam nowych objawów zupełnie nie z głową związanych. Także głowa do góry, to pewnie tylko bóle naczyniowe ;)

Obecnie jestem na etapie bóli brzucha, coś mnie ciągle kłuje i zakłówa przy pępku, mam jakiś nabrzmiały, znowu się boję :roll:

 

Adaś a Ty żyjesz, jak tam z gorączką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Filomatko, trochę ostatnio nie miałam czasu i dopiero dziś nadrobiłam zaległości czytając nowe posty :)) kochana, w ciąży testy na HIV nie są obowiązkowe i większość lekarzy w ogóle nawet nie wspomina o tym,żeby zrobić. Ja miałam 2-ch lekarzy i żaden nic nie wspominał. Mojej kumpeli lekarz zaproponował ale ona nie zrobiła- nikt nie może Cię zmusić. Kurka, szkoda że masz tak jak ja- boisz się oczekiwania na wynik.. Gdybyś zrobiła test to byłby spokój, na pewno :))Wiem,że pytanie które Ci zadam głupio zabrzmi, ale jednak czy facet którego opatrywałaś wyglądał na ćpuna np.? Ile miał lat tak na oko? Tak z ciekawości pytam. Pewnie gdyby sprawdzić statystyki w jaki sposób ludzie się zarażąją to w naszym kraju jednak byloby to głównie przez używanie jednej igły przez ćpunów,i bardzo ryzykowne zachowania seksualne, za to nie znalazłby się żaden przypadek zarażenia przy opatrywaniu rannego. Albo byłyby to naprawdę pojedyncze przypadki w skali kraju. Tak sądzę. Ale nie bedę się mądrować gdyż łatwo komuś radzić :)) Ja rozumiem Twój strach , ale wiem tez,że nic Ci nie jest :)) Pozdrawiam Cię najserdeczniej :))

Kitty, a nie przyszło Ci do głowy że schudłaś bo zrobiłaś parę kilosów na piechotę? Poza tym ja np. latem zawsze chudnę bo więcej łażę, mniej jem (upały). Żyły na rękach wyłażą jak jest gorąco. Uściski :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem jak jest z tą ciążą i badaniem na hiv. Z którą koleżnaką bym nie rozmawiała to każda mówila, zę ją na hiv badali, naprawdę ! I nawet się nie pytali czy chcą. Tylko jednej, własnie 6 lat temu się pytali. A w zestawieniu badań jakie się robi w ciązy , to widnieją przeciwciała hiv jakoś tak. To ja już nie wiem. Może raz robią raz nie robią, zależy gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego aulss poczekam jeszcze ( by nie stesowac rodziny) z tym tk.chociaż naprawdę to dziwne ale cały czas mam wrażenie że coś tam po tej lewej stronie głowy jest nie tak( już nawet nie całkowity brak zdorwego rozsądku:)).Ale pocieszam się że przy guzie to chyba by bolało a mnie tylko kłuje raz tu raz tam taki jak by skurcz krótki impuls.przypominam sobie jazdy z serduchem wygladało to podobnie tez co chwilke ból który znikał jak sie pojawił no i fakt że po badaniach wszystko ustało - przestałam się na tym koncentrowac to musiało przyjśc cos nowego nie wiem czy dobrze to sobie tłumacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasz radę, Filomatko :)) W nerwicy są gorsze i lepsze dni. Ale jak Cię strasznie przypili to pewnie w końcu ten test zrobisz i tyle :))A wtedy będziesz się musiała pogodzić z wynikiem (ujemnym, oczywiście) :))

Co do tych badań na HIV w ciąży to owszem, lekarze czasem pytają albo nawet dają skierowanie- ale nie trzeba ich robić. Moja koleżanka powiedziała lekarzowi,że nie zrobi, po prostu. Nikt nie może nikogo zmusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitaM WSZYSTKICH!

Jestem tu calkiem nowa, wiec nie znam zwyczajow. Na poczatku sie przywitam. Nazywam sie Afrodita i mam 27 lat. Mieszkam w Niemczech i tutaj przezywam wszystkie swoje depresje i leki, na ktore cierpie odkad tylko pamietam. Jako dziecko przezylam straszne rzeczy o ktorych tutaj jednak nie chce pisac. Nie lubie sie nad soba rozczulac. Problem w tym, ze nadal cierpie na silne leki, z ktorymi walcze jak tylko umie. Codziennie wmawiam sobie, ze juz mam to za soba, ze ten problem mnie nie dotyczy, ze pokonalam napady paniki i nie dam powrocic lekom, ale prawda jest taka, ze codziennie´mecza mnie one od nowa.

Od kilku miesiecy czuje sie znowu gorzej. Biegam po specjalistach i robie badania na wszystko co w miedzyczasie mnie boli lub bolalo. Na poczatku zaczelam sie interesowac strasznymi wzdeciami, ktore pojawily sie niewiadomo dlaczego calkiem nagle w marcu tego roku. Po kilku badaniach krwi, gastroskopii, usg, rtg, ktore nie wykazaly zadnych zmian, zaczelam sie przejmowac dretwiejaca lewa noga. nie wiem dlaczego nagle zaczelam ja czuc zupelnie inaczej niz dotychczas. Poniewaz mam krzywy kregoslup kilka tygodni przeczekalam az "samo minie". Nie minelo, zaczelo sie z reka.

Mam dosc samej siebie, mojej hipochondrii i leku przed smiercia. Moja mama zmarla na raka i od tamtej pory wyszkkuje sobie chorobska.

Czy mozecie mi jakos pomoc, poradzic do jakiego lekarza sie nalezy sie udac z takimi objawami. Sama juz nie mam sily na odwiedziny kolejnego specjalisty. Boje sie o swoje zycie. SKAD BIORA SIE TAKIE LEKI?

 

Z gory dziekuje wszystkim tym, ktorzy sie wypowiedza w tym temacie.

Afrodita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

na początku nie podejrzewałem się o jakiekolwiek zaburzenie na tle psychicznym.

Później myślałem że:

-nerwica natręctw

-depresja/depresja paranoidalna

-derealizacja

-rak mózgu ( tylko podejrzenie)

- nerwica lękowa

- Schizofrenia, po prostu czuje się jakbym ją miał i tak jakbym był tego przekonany :/

Ehh :/

myślałem jeszcze o alzheimerze ale to odpada ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, okropne sa te nasze lęki :(

u mnie doszło kolejne- bol oczu.. bola i rano sa cale zapuchniete.. tak samo konczyny, szczegolnie prawa reka i noga. i wierzyc mi sie nie chce, zeby to od nerwicy bylo! nerwica daje rozne objawy, ale przeciez nie puchnie sie od tego!!!!

PRawda??

 

PS. mi rowniez jak bylam w ciazy lekarz nic nie mowil na temat badan w kierunku HIV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeeść, ja dzis mam wyjatkowo spokojny dzien, zadne nowe choroby nie wystapily.. w sumie mialam co robic dzisiaj wiec za bardzo nawet nie pamietalam o starych;)

 

lolalka

Wto Lip 08, 2008 7:12 pm

""i pomyślec że jeszcze 3 tygodnie temu myślałam że mam chore serducho a teraz jestem dziko przekonana że to jakiś guz mózgu to jest jakieś wariactwo!!!!!!!""

 

skad ja to znam?:)

 

adam, cos dlugo sie juz nie odzywasz.. co u Ciebie? cos sie dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×