Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o połączeniu sertraliny z doxepiną?

Doxepina hamuje mi w pewien sposób lęki i natrętne myśli(co nie znaczy że je całkowicie usuwa) kosztem tego że dosyć mocno zamula i brak jakichkolwiek chęci do działania.Może połączenie z sertraliną byłoby dobrym wyjściem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o połączeniu sertraliny z doxepiną?

Doxepina hamuje mi w pewien sposób lęki i natrętne myśli(co nie znaczy że je całkowicie usuwa) kosztem tego że dosyć mocno zamula i brak jakichkolwiek chęci do działania.Może połączenie z sertraliną byłoby dobrym wyjściem?

 

sertralina nie przebije się przez zamulającą doksepinę,

z resztą dojdzie ci masa skutków ubocznych, tych leków

się nie łączy.

 

-- 11 cze 2014, 19:33 --

 

7 dzień brania, większość skutków ubocznych minęło.

czuję typowe dla SSRI uspokojenie, niestety pobudzenie jest tutaj wyjątkowo płytkie,

występuje u mnie jedynie jakaś drażliwość, lekka agresja i nic więcej.

Jeśli chodzi o motywację to też kiepsko, ledwo zwlekam się z łóżka o 14:00,

dalej bym spał ale sobie nie pozwalam.

Tak czy siak inne SSRI są jeszcze gorsze, Sertralina przynajmniej nie zamula

tak jak reszta SSRI, ale i tak na pobudzenie i motywację muszę podpalać się Amisulprydem,

ale przynajmniej on daje mi na 12h niesamowitą siłę, mimo że biorę doraźnie.

 

Nie proszę Was o żadne porady, skoro sam żre te leki 14 lat.

 

Żeby jeszcze przysługiwałaby mi renta, to mógłbym chociaż pozwolić sobie

na wyjście do jakiegoś pubu czy nawet MC Donalds ze znajomymi.

Miałbym wtedy chociaż jakieś cele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie serta działa "spidująco". Cały czas bym coś robił. Tyle że to tyczy się rzeczy w ruchu. Ciężko usiąść na dupie i zacząć się np. uczyć. Pobudzenie jest widoczne, ale co za tym idzie, takie rozkojarzenie też.

 

Akurat mam pracę w której jestem prawie ciągle w ruchu,martwię się jedynie że na początku zanim lek się przyjmie będę miał silne uboki i tu może dobrym rozwiązaniem będzie benzo :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie serta działa "spidująco". Cały czas bym coś robił. Tyle że to tyczy się rzeczy w ruchu. Ciężko usiąść na dupie i zacząć się np. uczyć. Pobudzenie jest widoczne, ale co za tym idzie, takie rozkojarzenie też.

 

Akurat mam pracę w której jestem prawie ciągle w ruchu,martwię się jedynie że na początku zanim lek się przyjmie będę miał silne uboki i tu może dobrym rozwiązaniem będzie benzo :?:

 

To się nie martw :mrgreen:

 

"Skutki uboczne" w moim słowniku nie ma takiego słowa. No, powiedzmy że prawie nie ma :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie serta działa "spidująco". Cały czas bym coś robił. Tyle że to tyczy się rzeczy w ruchu. Ciężko usiąść na dupie i zacząć się np. uczyć. Pobudzenie jest widoczne, ale co za tym idzie, takie rozkojarzenie też.

 

Akurat mam pracę w której jestem prawie ciągle w ruchu,martwię się jedynie że na początku zanim lek się przyjmie będę miał silne uboki i tu może dobrym rozwiązaniem będzie benzo :?:

 

To się nie martw :mrgreen:

 

"Skutki uboczne" w moim słowniku nie ma takiego słowa. No, powiedzmy że prawie nie ma :mrgreen:

 

U mnie jest trochę inaczej,jak pierwszy raz brałem paro to przez 10 dni czułem się jakbym dostał od Tysona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi powiedziec jak ocenic lek, z jednej strony czuje sie /mniej zombie/ ale liczylam na wiecej energii,motywacji,powera

do tego jestem ciagle glodna, mimo ze apetyt mialam zmniejszony przez pierwsze dni teraz ciagle chce mi sie jesc. dla osoby z ED jest to ciezkie i jesyem sfrustrowana. biore lek ok. 10 dni. myslicie ze moge oczekiwac od dr zmiany leku ze wzgledu na apetyt jako bardzo uciazliwy skutek ubocxny mimo ze to poczatek leczenia? chcialabym przejsc na fluo ale nie wiem czy powiedxiec lekarce od razu, to wstydliwe ale w duzej mierze objawy lękowe i nerwicowe spowodowane sa napadami bulimicznymi i terapia poglebiajaca je tylko pogorszy to

 

-- 12 cze 2014, 09:46 --

 

ciezko mi powiedziec jak ocenic lek, z jednej strony czuje sie /mniej zombie/ ale liczylam na wiecej energii,motywacji,powera

do tego jestem ciagle glodna, mimo ze apetyt mialam zmniejszony przez pierwsze dni teraz ciagle chce mi sie jesc. dla osoby z ED jest to ciezkie i jesyem sfrustrowana. biore lek ok. 10 dni. myslicie ze moge oczekiwac od dr zmiany leku ze wzgledu na apetyt jako bardzo uciazliwy skutek ubocxny mimo ze to poczatek leczenia? chcialabym przejsc na fluo ale nie wiem czy powiedxiec lekarce od razu, to wstydliwe ale w duzej mierze objawy lękowe i nerwicowe spowodowane sa napadami bulimicznymi i terapia poglebiajaca je tylko pogorszy to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damaged0, też miałam przez pierwsze 3tyg. apetyt koński. W Twoim przypadku jak najbardziej możesz prosić o zmianę leku. Miałam bulimię i fluo świetnie się w tym przypadku sprawdziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś mija 3 tygodnie brania Asertinu, było już całkiem dobrze a od dwóch dni czuje niepokój, trudno mi się skupic, jest we mnie więcej lęku, rece mi się trzęsą i mam gonitwę mysli, czuje się jakby nie była w swoim ciele - a miałam juz taką nadzieje ze to zmierza ku dobremu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damaged0, też miałam przez pierwsze 3tyg. apetyt koński. W Twoim przypadku jak najbardziej możesz prosić o zmianę leku. Miałam bulimię i fluo świetnie się w tym przypadku sprawdziła.

naprawde? jeju, dobrze slyszec! ciesze sie ze pomoglo w odzywianiu - obecnie sie trzymasz?

kurcze boje sie, ze dr powie, ze moze przeczekamy, zobaczymy itd, a ja nie daje rady bo to taka udreka psychiczna jesc i jesc dla osoby ktora ma problemy z tym. dzis tez - wstalam, zjadlam, potem nagly przyplyw, wiadomo co dalej, i toaleta. wkurzona jestem, ze po niby anorektyzujacym leku tak mnie bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który lek z tej grupy jest w miarę tani :?:

 

Znalazłam na necie:

Sertralinum 123ratio, Luxeta, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,01 zł Odpłatność: 30%

Sertralinum 123ratio (Luxeta 100 mg), tabl. powl., 100 mg Cena: 26,05 zł Odpłatność: 30%

Sertagen, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,27 zł Odpłatność: 30%

Setaloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,43 zł Odpłatność: 30%

Asertin 50, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,58 zł Odpłatność: 30%

Asentra, tabl. powl., 50 mg Cena: 31,45 zł Odpłatność: 30%

Stimuloton, tabl. powl., 50 mg Cena: 32,76 zł Odpłatność: 30%

Zoloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 34,91 zł Odpłatność: 30%

Setraline Arrow, tabl. powl., 50 mg Cena: 11,8 zł Odpłatność: 30%

SERTRANORM 50mg, tabl. powl., 50 mg Cena: 14,62 zł Odpłatność: 30%

 

To jest lista leków refundowanych z 2012 roku, wiec nie wiem czy aktualna.

 

Ja za zotral 50 płaciłam jakieś 11 zł, oczywiście z refundacją. Ciekawe dlaczego przepisała mi najdroższy :mhm: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damaged0, też miałam przez pierwsze 3tyg. apetyt koński. W Twoim przypadku jak najbardziej możesz prosić o zmianę leku. Miałam bulimię i fluo świetnie się w tym przypadku sprawdziła.

naprawde? jeju, dobrze slyszec! ciesze sie ze pomoglo w odzywianiu - obecnie sie trzymasz?

kurcze boje sie, ze dr powie, ze moze przeczekamy, zobaczymy itd, a ja nie daje rady bo to taka udreka psychiczna jesc i jesc dla osoby ktora ma problemy z tym. dzis tez - wstalam, zjadlam, potem nagly przyplyw, wiadomo co dalej, i toaleta. wkurzona jestem, ze po niby anorektyzujacym leku tak mnie bierze

Niestety ale w niektórych przypadkach ( zaliczamy się) sertralina działa pobudzająco na apetyt i to bardzo.

Skoro tak zareagowałaś to być może podobnie jak na mnie (na tamten czas) i na Ciebie fluoksetyna podziała tak jak to powinno być w bulimii. Mnie fluo (+terapia) baaardzo pomogła i to w przeciągu 1,5-2tyg.

 

-- 12 cze 2014, 11:33 --

 

Który lek z tej grupy jest w miarę tani :?:

Zawsze w aptece można poprosić o tańszy zamiennik. Nigdy nie miałam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który lek z tej grupy jest w miarę tani :?:

 

Znalazłam na necie:

Sertralinum 123ratio, Luxeta, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,01 zł Odpłatność: 30%

Sertralinum 123ratio (Luxeta 100 mg), tabl. powl., 100 mg Cena: 26,05 zł Odpłatność: 30%

Sertagen, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,27 zł Odpłatność: 30%

Setaloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,43 zł Odpłatność: 30%

Asertin 50, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,58 zł Odpłatność: 30%

Asentra, tabl. powl., 50 mg Cena: 31,45 zł Odpłatność: 30%

Stimuloton, tabl. powl., 50 mg Cena: 32,76 zł Odpłatność: 30%

Zoloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 34,91 zł Odpłatność: 30%

Setraline Arrow, tabl. powl., 50 mg Cena: 11,8 zł Odpłatność: 30%

SERTRANORM 50mg, tabl. powl., 50 mg Cena: 14,62 zł Odpłatność: 30%

 

To jest lista leków refundowanych z 2012 roku, wiec nie wiem czy aktualna.

 

Ja za zotral 50 płaciłam jakieś 11 zł, oczywiście z refundacją. Ciekawe dlaczego przepisała mi najdroższy :mhm: .

 

Dzięki :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin, stąd:

http://apteka-medica24.pl/lek-2235.html

 

Zawsze w aptece można poprosić o tańszy zamiennik. Nigdy nie miałam z tym problemu.

 

I nie trzeba wtedy mówić psychiatrze że się brało zamiennik?

W ogóle skad ma sie wiedzieć czy jest tańszy zamiennik?

Ja bym się wstydziła tak za każdym razem pytać, bo może ten lek wcale nie byłby drogi, tylko dla mnie tak ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin, stąd:

http://apteka-medica24.pl/lek-2235.html

 

Zawsze w aptece można poprosić o tańszy zamiennik. Nigdy nie miałam z tym problemu.

 

I nie trzeba wtedy mówić psychiatrze że się brało zamiennik?

W ogóle skad ma sie wiedzieć czy jest tańszy zamiennik?

Ja bym się wstydziła tak za każdym razem pytać, bo może ten lek wcale nie byłby drogi, tylko dla mnie tak ;) .

Psychiatra sam powinien zaproponować ale jako, że być może na tym leku zarabia to nie mówi.

W aptece jeśli są w porządku to sami też zaproponują. Nigdy nie wpadłabym na to żeby wstydzić się wydać mniej kasy na coś co ma tą samą jakość co droższe tym bardziej jeśli nie biorę tego doraznie tylko codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to ja na pierwszej wizycie powiedziałam że ważna jest dla mnie niska cena i psychiatra o tym pamięta i nie ma kombinowania z ceną, zawsze przepisuje mi w tanie, na to nie narzekam. Często słyszę że lekarze wciskają drogie leki bo coś z tego mają, pewnie, no ale wystarczy poprosić o zwrócenie uwagi na cenę, wszystko da się załatwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarantula, chodziło mi o to że na razie w ogóle nie orientuję się w cenach leków, dlatego nie wiem czy podana cena to mało czy dużo.

A może być tak, że to co przepisze lekarz jest już tym tańszym zamiennikiem?

Oczywiście. Swego czasu lekarz tak właśnie zapodał mi fluoksetynę, a nie droższy bioxetin.

 

-- 12 cze 2014, 12:31 --

 

Co do cen to ja na pierwszej wizycie powiedziałam że ważna jest dla mnie niska cena i psychiatra o tym pamięta i nie ma kombinowania z ceną, zawsze przepisuje mi w tanie, na to nie narzekam. Często słyszę że lekarze wciskają drogie leki bo coś z tego mają, pewnie, no ale wystarczy poprosić o zwrócenie uwagi na cenę, wszystko da się załatwić ;)

Prawda to. Jeden mi kombinował i zwróciłam uwagę na tańszy odpowiednik, nie było problemu. Nie ma też problemu jeśli nawet wypisze droższy, poprostu jeśli w aptece nam nie zaproponują to sami pytamy o dostępność tańszego odpowiednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×