Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

elfrid, tak, do Ciebie, zapomniało się zacytować ;) Odnośnie tej dupy - po odstawieniu kwetiapiny też zauważyłem, w jakiej byłem dupie ;) Bałem się o jakąś hipo, ale nic takiego nie przyszło. Lamo wbrew obiegowym opiniom działa na mnie też "pacyfikująco". Bez LPD niestety jest ciężko. Po miesiącu bez SSRI wróciłem do paro i ulga nadeszła już po paru dniach. Tylko na cholerna bezsenność cały czas mnie trzyma, nie do zniesienia.

elfrid, co by nie było w podpisie, to życzę samego dobrego nastroju :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, biorę wenlę 75mg dwa tygodnie, więc najgorsze uboki za mną i teraz powinienem zacząć odczuwać już tylko pozytywne działanie. Dlatego zobaczymy jak będzie na samym lpd.

 

-- 09 cze 2014, 19:24 --

 

wisnia80, ja ostatnio miałem 105/70 czyli raczej niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenla dość szybko działa po paru dniach już wstawałem rano bez zmęczenia i fajnie pobudzała ale to tętno masakra + to ciśnienie które i tak mam wysokie na domiar złego złapał mnie jakiś paraliż w nocy.Szkoda wiązałem z nią spore nadzieje ;/Jest krzywo że Anafranil i Wenla działają dobrze a te uboki nie pozwalają kontynuować swobodnego życia... :evil:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyje^bałem Wenle dostałem Cital.Teraz to wiem nie potrafie żyć bez sztucznego szczęścia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ktoś tu pisał o sporcie. Ja też uprawiam dużo sportu. Żeby mnie ta wenla nie ugotowała.

 

Zdaj relację czy masz te skutki i czy przeszły po jakimś czasie i jak z ćwiczeniami.Mam prawie całe opakowanie w zapasie gdyby cital nie zadziałał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ktoś tu pisał o sporcie. Ja też uprawiam dużo sportu. Żeby mnie ta wenla nie ugotowała.

 

Zdaj relację czy masz te skutki i czy przeszły po jakimś czasie i jak z ćwiczeniami.Mam prawie całe opakowanie w zapasie gdyby cital nie zadziałał....

 

Ja mam 4 opakowania wenli. Czekam na innych aż sprawdzą hy hy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenla dość szybko działa po paru dniach już wstawałem rano bez zmęczenia

po jakiej dawce takie działanie?

Ogólnie Wenla w porównaniu do SSRI działa chyba szybciej i mocniej.Ja po przejściu ze 100mg asentry z dnia na dzień na wenle po 3,4 dniach na dawce 37,5 wstawałem już nie zmęczony bardziej aktywny do działania.Szkoda że dostałem tego paraliżu w nocy wtedy i ciśnienie,serce,tętno coraz bardziej dowalało aż serce zaczynało boleć.Teraz zmieniony mam na cital i nie ma tych uboków ale działanie też nie takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie taki duży po prostu chodziły prądy po ciele takie jak się łokciem o coś walniesz i czułem się zesztywniały w nocy że jedynie głową ruszałem leżałem na plecach a nogi i ręce sztywne a całe ciało było tak napięte,i bolące na drugi dzień przeszło tylko jeśli w takiej małej dawce tętno i serce tak waliło ciśnienie miałem wysokie to wolałem odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale velafaxyna chyba bardziej bije po norradrenalinie od anafranilu, bo ja tez na velavaxie lęki miałem a na franku nie tak bardzo.

Potwierdzam na średniej dawce Anafranilu serce waliło mniej niż na najmniejszej wenlafaksyny i lęki też mniejsze.Przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z potliwoscia tez intensywniej moze dlatego ze to dopiero poczatek leczenia albo taki urok wenli okaze sie za jakis czas

 

-- 12 cze 2014, 16:51 --

 

Potliwosc na maxa nie wiem po czym sa 3 mozliwosci wenla spamilan lub odstawka fluo

 

-- 12 cze 2014, 16:51 --

 

Potliwosc na maxa nie wiem po czym sa 3 mozliwosci wenla spamilan lub odstawka fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na dawce 35 mg czuję, że serce pracuje inaczej. Venla jest lepsza od SSRI lepsza od moklo, ale i tak to jest gówno. Robię się po tym cały spięty czuję się jakbym miał cały czas napięte wszystkie mięśnie. Nie jest to zbyt przyjemne uczucie. A psychicznie? Jakiś taki człowiek rozkojarzony, rozbiegany, nie nadający się kompletnie do niczego. Bez leków -gówno, z lekami- gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, właśnie przeczytałem, że największa stosowana dawka Wenli to 600mg :D

Do 225mg działa tylko jako przeciętny "SSRI" czyli tylko na serotoninę.

Od 225-375mg powoduje działanie dodatkowo na noradrenaline, a od tej dawki (375) i jeszcze większych oddziałuje też na dopaminę.

Info wg. książki Stepheana Stahla - "podstawy psychofarmakologii". Więc to nie tylko moja hipoteza.

Ja czekam na generyki lepszej wersji SNRI - duloksetyny, ale jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×