Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natrętne myśli że się uduszę.


misiek30

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , nie wiem już co mam robić bo nachodzą mnie dziwne myśli. Jak śpię to potrafię obudzić się w nocy jakby mi coś gardło zatkało, siadam na łóżku łapczywie łapię powietrze i po chwili przechodzi. Jestem zdrowy jak koń, mam wszystkie badania. Boję się że to mnie znowu spotka, kilka razy już miało miejsce. Co to może być ???? Ataki paniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie przez stres. Miałam przez dłuższy czas lęk przed tym, że się zadławię, nawet własną śliną. Też byłam całkowicie zdrowa. Pomogło mi ogólne unikanie stresu. Teraz nerwica wróciła ze zdwojoną siłą i znowu mam ten problem... Po prostu musimy znaleźć sposób na rozładowanie napięć, to jedyny sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zjadłem coś wieczorem , chyba przed północą i o 2 w nocy miałem chyba coś co się nazywa refluks. Zerwałem się z łóżka jak szalony bo zacząłem się dusię, tzn. nie dusić tylko to kwaśne z żołądka ścisnęło mi chyba w gardle i nie mogłem nabrać powietrza przez parę chwil. Zlał mnie zimny pot, po chwili usnąłem jak niemowlak. Boję się mimo że mam 40 lat, to paranoje jakieś... może to jakaś choroba, czytałem gdzieś że od tego można się udusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to czuję odrętwienie na głowie, obręcz taką, nie wiem czy to zatoki, szyja czy psychoza jakaś. Neurolog nic nie stwierdził, laryngolog i ortopeda też. Jak łykam ślinę to czyję jakbym miał coś przytkane między uszami, dodam że badanie słuchu 100 % ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stresuję się tym że mam non stop zatkany nos a laryngolog twierdzi że wszystko jest ok, że jak uderzam zębami o zęby to tak jakbym miał przytkane uszy , i że jak dotykam skóry na czole to czuję jakby była odrętwiała ( neurolog nic nie stwierdził ) poza tym mam chyba depresję związaną z mieszkaniem z rodzicami w wieku 40 lat mimo że mam żonę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek, co do braku tchu w nocy to mozesz miec tzw bezdech senny. Potrafi strasznie wystraszyć. Mi też się przytrafia, potem panicznie boję się zasnąć. W ogóle duszności wszelkiego rodzaju to mój problem właśnie :/

MOże warto iść do innego laryngologa, skoro odczuwasz dolegliwości w obrębie uszu. A czy poza uszami masz może jakies objawy typu flegma w gardle, katar, kaszel, chrypka? Dolegliwości po jedzeniu? Zawroty głowy?

A wracając do bezdechu - to się dzieje gdy język w nocy opada na gardło i wtedy powstaje tzw bezdech. Też się tego boję bo miewam. Chrapiesz moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek30, to co opisujesz kojarzy mi sie z dwoma stanami chorobywymi, moze tak byc ze nie jest to zaden z nich.

 

Pierwsze co to faktycznie ten bezdech o ktorym pisze Alice in wonderland, mozna go miec np przez grzybice, wiecej poczytasz tutaj http://e-grzybica.com/grzybica-skutki-zakazenia-grzybica.html

 

Drugi to hipoglikemiczne spadki cukru, wtedy sie mozna tez budzic w nocy z atakiem paniki a pozatym dziwnie sie czuc, miec problemy z koncentracja, ataki paniki, nerwowosc, depresja, itd.

 

W obydwu przypadkach mozesz byc zdrowy jak kon jak to napisales, bo to Ci na zwyklych badaniach nie wyjdzie, zwlaszcza grzybica, bo hipoglikemie moze czasami ktos zalapie jak sie zna i mu wytlumaczysz. Tak w ogole to z tego co piszesz to moze to miec faktycznie jakis zwiazek ze spozywaniem czegos, nad tym bym sie zastanowil.

 

Pozatym kolejnym badaniem ktore mozesz zrobic to badanie z wlosa, tam sie dowiesz o swoich niedoborach, ktore tez wplywaja na stany nerwicowe.

 

Dodatkowo cos tam wyczytalem w innch postach ze miales nerwice na punkcie duszenia sie? Dalej Ci to doskwiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alice in wonderland, Badanie z wlosa to analiza pierwiastkowa wlosow. Dzieki niej mozna sie np dowiedziedziec ile mamy magnezu, zelaza, cynku, wapnia itd...w organizmie a takze dostaniemy informacje o pierwsiatkach toksycznych jak np rtec czy olow. Dobrze wykonane badanie jest w stanie nakierowac na to co jest a takze co w przyszlosci moze byc z nami nie tak. Takich miejsc do zrobienia analizy jest wiele, ja osobiscie badanie zrobilem w Polsce, chociaz nosze sie z zamiarem powtorzenia, gdyz wiem ze w Stanach jest miejsce gdzie maja ogromna wiedze w tej dziedzinie i bez wiekszych problemow pomagaja ludziom z nerwicami, depresjami, problemami cukrzycowymi itd...

 

Co do badania cukru, to jako osoba z hipoglikemia powiem tak. Mozna samemu faktycznie zrobic test(ja tak zrobilem, chociaz wiele prob bylo zanim trafilem na niski poziom), mozna tez isc na krzywa cukrowa, jednak nalezy pamietac ze jezeli sami robimy taki test to czasami jak zmierzymy cukier gdy sie juz gorzej czujemy nie koniecznie bedzie on niski, gdyz w momencie gdy juz sie roztrzeslismy mozemy miec wiekszy cukier. Dzieje sie tak dlatego ze to wlasnie przez spadek cukru nastapil wyrzut adrenaliny(stad np atak paniki) w celu podbicia jego poziomu i w momencie mierzenia jest juz wyzszy. Po drugie bardzo istotne jest to ze hipoglikemia wcale nie musi oznaczac niskiego cukru, mozna miec po prostu duze spadki, ktore tez powoduja takie stany. Po trzecie wazna informacja w odniesieniu do hipoglikemii jest taka ze mozemy miec objawy hipoglikemii ale nie musimy miec ich tylko przez niski poziom glukozy we krwi a moga one wynikac przez zaburzenia wplywajace na zdolnosci organizmu do spalania glukozy na poziomie komorkowym.

 

Ja pamietam ze zanim zalapalem ze mam hipoglikemie to zauwazalem jak duzy wplyw miewaly na mnie pewne pokarmy. Jak doraznie potrafilem zaleczac wszystkie dziwne stany, gdy zajadalem co chwile jakies batoniki czy hamburgery albo pijac cole. Wtedy czulem sie zdrowy - smiesznie brzmi, fast foody, cola i batony a czulem sie zdrowy ;), a po kilku godzinach spadek cukru i znowu beznadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×