Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

wierzycie ze ten lek dziala, czy macie poprawy chwilowe poprawy nastroju? Mam niby zarzywac ten lek, ale tego nie robie.

bralem go dwa lata i kwestia wiary nic nie ma do jego dzialania, jak jest dobrze dobrany dla osoby ktora potrzebuje tego typu dzialania to działa, jak mozna isc do lekarza po lek i go potem nie brac? jedyne co mi przychodzi do głowy to dobre samopoczucie, jak ja sie zle czuje i ide do lekarza po lek to sprintem biegne go wykupic i zazywac zeby mi sie poprawiło

 

To raczej nie lek dla wiesia który ma problemy ze snem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lony spokojnie - ja też traciłam momentami wiarę ale od dwóch dni czyli dokładnie w 15 dniu brania Asertinu stanełam na nogi w przenośni i dosłownie, bo przez te dwa tygodnie niemal nie opuszczałam łózka. Wczoraj i dziś czuje że żyje ... a wiem że to dopiero początek działania leku. Też zaczynałam od dawki 25 mg (3 dni) - potem 50 mg a chyba w 10 dniu 75 mg - choc od wczoraj wróciłam do 50 mg, poniewaz 75mg za bardzo mnie pobudzało. Mam podobne skutki uboczne jak Ty, rano ciężko mi wstac i się rozruszac, w nocy dosc sporo się pocę, wraca mi apetyt choc przez tydzien prawie nic nie jadłam. Ale jest lepiej ... Trzymaj się i daj sobie szanse aby ten lek zadziałał. Ja już miałam ochote połozyc się na oddział do szpitala, bo nie mogłam zniesc tego stanu i tej bezradnosci ale zacisnełam zeby. :-) i Ty dasz rade :-)

Dzięki:)

Zdaję sobie sprawę, że tydzień to jeszcze za krótko, żeby było widać efekty, tym bardziej przy tak niskiej dawce, ale jednak chciałoby się, żeby lęk zniknął jak najszybciej. Nie mogę się na to doczekać, szczególnie, że już wcześniej czytałam w tym wątku Twoje posty i jakby u mnie też po 15 dniach nastąpiła poprawa to byłabym przeszczęśliwa:) Moja psychiatra powiedziała, że mogę się efektów spodziewać mniej więcej po 3 tygodniach.

Teraz u mnie chyba zaczyna się okres braku apetytu, bo dzisiaj zjadłam bardzo mało, ale nie jestem pewna czy to akurat przez Asertin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem dziś dawkę do 50mg - po 4 dniach brania 25mg.

Pojawił się wpierw ból głowy, potem migrena, napady gorąca, jadłowstręt, sraczka, rano pewnie będzie rzyganie (standard u mnie po Sertralinie).

Do tego bardzo trudno zasnąć, pojawia się coś w rodzaju hypnagogii, wchodzę w stan snu, ale w pewnym momencie świadomość mnie powstrzymuje

i budzę się po chwili z lękiem i przerażeniem.

 

Bez wspomagania się benzo przy Sertralinie to tortury.

 

BTW.

Charakterystyczne napięcie/niepokój po Sertralinie u wielu osób nie znika, u mnie tak jest,

dlatego zawsze do niej biorę garściami Hydroxyzynę, która ledwo co działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

proszę mi poradzić , mój tata od ponad miesiaca bierze asentrę 50 mg i lęki cały czas są a nawet momentami się nasiliły , jak na razie nie widać poprawy , tylko wieczorem jego nastrój się nieco poprawia. W ubiegłą środę miał kontrolę u psychiatry i kazała mu dodatkowo brać sulpiryd 50 mg oraz 3 razy dziennie spamilan 5 mg ? czy ten lek sulpiryd moze byc brany razem z asentrą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to normalne , że po miesiącu brania sentry te lęki nadal się utrzymują , to mnie niepokoi , jedynie wieczorem jest lekka poprawa

 

Normalne , jak lek jest nietrafiony . Po miesiącu powinno juz być zdecydowanie lepiej , a jak nie ma poprawy lub sie pogarsza prosze przestać sie łudzić ,ze jeszcze coś pozytywnie zaskoczy na tym leku . Są inne SSRI , które i po 2 tygodniach potrafią dać wyrażna poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand tym tropem to i pół roku można się ludzić,że lek zaskoczy i cierpiec .To ile uważasz ma jeszcze ten Człowiek brać ten lek ?

Spamilan wątpie by mu pomógł ( może delikatnie ) a sulpiryd zwiększy tylko dynamike życiową , wyrwie na początku z depresji ,, ale czy pomoże coś więcej ?

Zresztą mam ( pisałem już ) koleżankę którą poili tym lekiem pół roku , wciąz mając nadzieję ,że sie poprawi ,,,a było tylko gorzej .

Po miesiącu POWINNY przynajmniej wystąpic zwiastuny lepszego samopoczucia ,,, a nie szambo jak do tej pory .

Mówi sie o standardowych 6 tygodniach by sprawdzić dzialanie leku . Mi wystarczyły 3 siermięzne dni by lek wylądował w klopie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wychodzi ze niewielki wpływ sertraliny na dopamine powoduje ze nie nadaje sie do leczenia stanów lękowych? U mnie działała dobrze, z tym ze wtedy jak ją bralem miałem depresje z dominującym objawem apatią i brakiem energii, stanów lękowych w ogole nie miałem i moze dlatego tak dobrze zadziałała, ciekawy jestem jak by zadziałała na napady paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, to norma z SSRI choć nie lubię tych leków sam jadłem g........... dały lub pogorszyło mi się

 

-- 09 cze 2014, 11:23 --

 

Kalebx3, pytanie czy rzucanie na pierwszy front zawsze ssri jest mądre?

lęki może ale np depresja średnia bez lęku czy socjofobia np ? :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×