Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test Coopera


tomakin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle wyskakuję z durnymi testami :D

 

Tym razem będzie to test Coopera, który polega ni mniej ni więcej tylko na bieganiu. Trzeba biegać bez przerwy 12 minut, wynik testu to odległość, jaką się w tym czasie przebiegnie.

 

Skąd pomysł na taki test? Otóż zauważyłem, że ogromną większość osób z nerwicą lękową ma beznadziejny stan zdrowia fizycznego. Ich krew po prostu nie jest w stanie dostarczyć pokarmu i tlenu do mózgu, przez co ten narząd głoduje i zaczyna fiksować. Co więcej, po naprawieniu tego stanu rzeczy, nerwica lękowa znika - w każdym jednym przypadku z którym miałem do czynienia. Test biegania mniej - więcej pokazuje, ile tlenu i pożywienia nasza krew jest w stanie dostarczyć do mięśni. Pośrednio odpowiada to poziomowi natlenienia mózgu - oczywiście są też inne czynniki, które na to wpływają, ale ich raczej nie da się tak prosto zmierzyć.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Coopera

 

tutaj jest tabelka z interpretacją wyników, dla zainteresowanych. Najbardziej oczywiście interesują mnie wyniki osób z nerwicą lękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa, znam ten test. W parku Górczewska w Warszawie była wyznaczona trasa z dystansem wypisanym co 100 metrów, żeby trenować. Mnie osobiście pomogło w leczeniu depresji bieganie wieczorne i przebiegnięcie 10 kilometrów w runwarsaw, dostałem za to swój pierwszy medal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że pomogło, wzrasta liczba czerwonych krwinek, rośnie wskaźnik hematokrytu, więcej tlenu do mózgu = mózg przestaje świrować. Interesuje mnie wynik tego testu u osób z nerwicą lękową, a w Twoim przypadku idealnie by było jakbyś podał wyniki w czasie trwania choroby i po jej wyleczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×