Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie przeziębiona, najgorsza faza już za mną, ale co ja się naprzeżywałam w trakcie tych dni... Że mi się przerodzi w zapalenie opon mózgowych, dostanę zapalenia płuc albo coś jeszcze gorszego. Co chwila mierzyłam temperaturę, jak miałam 37 stopni to już zaczynałam się nakręcać. Wprawdzie jeszcze nie jestem do końca zdrowa, ale najgorszy strach już mi minął. A też się nafaszerowałam czosnkiem, miodem i cytrynką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie od wczoraj boli nad lewą piersią. ból jest dziwny, pojawia się raz na 5-6 minut, i trwa kilka sekund, nie jest silny ale dokuczliwy. jak myslicie nerwoból czy serce? oczywiscie juz mam shize :( myslalam ze w nocy mi przejdzie jak sie wyspie, ale niestety jest nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nervuska81, to nerwobole.,tez je mam od czasu do czasu,a kiedyś miałam je dzien w dzien.

 

 

A ja mam takie pytanko?

 

Będę miała robiony rezonans glowy z kontrastem.naczytalam sie,ze ludzie dostają w trakcie podania uczulenia.ja miałam przygodę,ze wstrząsem anafilaktycznym po penicyline i boje sie reakcji organizmu.chciałam sie tez dowiedzieć jakie to uczucie jak go podają?pisza,ze jakis metaliczny posmak,robi sie gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialam rezonans niedawno ale bez kontrastu, bo podobno do rezonansu glowy kontrastu nie potrzeba, ale to juz chyba zalezy od schorzenia jakie chce sie wykryc, aczkolwiek czytalam ze kontrast daje sie wtedy gdy np podczas rezonansu bez kontrastu cos wykryja i wtedy lekarz wykonujacy rezonans decyduje o podaniu kontrastu, ale niewiem ile w tym prawdy to sa informacje z neta. ja na skierowaniu nie mialam wpisanego kontrastu i zrobili mi bez. kontrast to podobno niemile uczucie ale tez tylko czytalam o tym.

ja tez mialam wstrzas anafilaktyczny po penicelinie jako dziecko. niewiem czy jest to przeciwwskazaniem do kontrastu, ale zawsze warto zapytac lekarza i przed rezonansem poinformowac o tym ze sie taki wstrzas mialo. wiem natomiast od lekarza, ze np przy hashimoto nie mozna podawac kontrastu bo jest na bazie jodu czy cos takiego, ja mam hashimoto wiec kontrastu musze unikac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani neurolog powiedziała,ze daje mi skierowanie na rezonans,żebym sie uspokoiła,ze to wszystko jest na tle psychicznym(pijane zawroty,ciagle napiecie w głowie itd.).przebadala mnie neurologiczne i wszystkie odruchy były ok.no ale jak to nerwicowcy wkręcam sobie,ze moze cos tAm jest,ale bez kontarstu tez rezonans jest dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Ja mam podobnie do was tą głową. Byłam już kilka razy u neurologa - też mam odruchy ok, ale trafiłam na takiego lekarza z powołania że powysyłał mnie do rożnych specjalistow- np. na drugi dzien byłam u endokrynologa z jego polecenia i wykryto dwa guzki na tarczycy, miałam eeg głowy wszystko super, badanie słuchu super, prześwietlenia odcinka szyjnego wg. osoby opisującej w granicach normy, ale neurolog chce abym zrobiła rezonans odcinka szyjnego, bo jemu się wydaje za bardzo coś wygładzone. kazał mi iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni neurologicznej( do jego znajomej) bo do tej pory chodziłam prywatnie. Ten znajomy ma mnie skierowac na mr głowy i odcinka szyjnego na nfz. trochę się boję. głowa od pół roku boli mnie pare razy w tygodniu- codziennie w innym miejscu( a zwłasdzcza jak pomyśle o bolu). Nie biorę na to tabletek, bo aż tak mocno nie boli- ale przeszkadza. raz mnie kłuje, innym razem jakbym miała czapkę na czubku głowy, innym razem kłuje w jednym miejscu z tyłu głowy, a dzisiaj jakby gniecenie po stronie skroni i policzka- jakby ciągnięcie, gniecenie, trochę kośc oczodołu pobolewa( mam poziomo połoźone osemki wiec może to to). Generalnie mam nerwicę lękową wiec dla mnie każdy bol to jakby zagrożenie życia. czy wy też tak macie, że jak przeczytacie o guzie mózgu to macie od razu objawy- bo ja nie mogę z tym wytrzymać. a najśmieszniejsze jest, że jak miałam ostatnio przeziębienie z temperaturą 39 stopni i straszny kaszel to głowa kompletnie mnie nie bolała. I co jeszcze zauważyłam, że nigdy nie boli mnie w kilku miejscach tylko tak jakby bol skakał po roznych obszarach głowy. I jeszcze jedno ma ktoś z was takie bóle głowy punktowe- ale jakby tuż pod skórą, że możecie ten punkcik dotknąć palcem- pół dnia poboli i przejdzie ( do czasu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joasik, typowe objawy nerwicy, mam tak samo z ta glowa i ciagnieciem policzka i tym podobnymi dziwacznymi objawami, tez latam od lekarza do lekarza, szukam guzow mozgu i innych paskudztw, sama juz niewiem co mi jest a wszyscy zgodnie mowia ze to nerwica, dlatego zapisalam sie juz na psychoterapie i zobaczymy co bedzie. przebadac sie nie zaszkodzi, bedziesz spokojniejsza, choc ja po rezonansie juz jestem ktory nic nie wykazal a przyczyn moich dolegliwosci szukam nadal. moze po psychoterapii bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joasik01ja tez mialam takie same akcje z glowa...zreszta juz tez pisalam o tym nerwusce81 tomograf i rezonans za mna ktory dzieki bogu nic nie wykazal:)!!ufff...a guza mozgu na 100 bylam pewna bo mialam wszystkie objawy!!!((: i tak 3 mace dzien w dzien(((:koszmarrrr...a z policzkiem to lek mialam mega...bedzie dobrze zobaczysz:)nie jestes sama...

 

a moze ktora z was mi pomoze...ja od jakiegos czasu mam dziwne uklucia w odbycie..((;fakt cieprie na PCOS(Zespol policystycz jajnikow)usg dopoch 3razy w ciagu ostatnich 3macy...wszystko ok..tylko jajniki w pecherz czyli typowe dla PCOS...a ja mam jakies uklucia bole odbytu...i juz jazda((:

czytalam osttanio ze ludzie z nerwica lekowa maja takie uklucia na tle nerwowym....

ale ja mam swoja wersje...i sie boje :why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje dziewczyny za poradę dotycząca rezonansu. :uklon:

Mam jeszcze pytanie o wygodę.nie śpię na płasko,a jak sie położę np. Na podłodze tak jak w rezonansie to czuje sie nieswojo w oklocy glowy.cały czas mam ten ucisk na głowie,i tez jak leżę na płasko to mi przeszkadza i czuje pulsowanie w całej głowie.pewnie sama sie nakręcam przed badaniem.

Wygodnie tam sie leży?nie boli szyja itd.?

Jestem straszna trzesidupa,ale wiem ze jak to zrobie to sie uspokoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rana zły dzień... ból w klatce , kłucia, ropa w gardle. Siedziałam na sofie i nagle znowu to strasznie trzepotanie w gardle i tak mnie zatkało że nagle swiat mi się zatrzymał nie mogę wziąć wdechu nie wiem czy to jakieś dodatkowe skurcze czy co. Boli mnie też dosłownie całe ciało i kłuje wszędzie :( NIe mówiąc o tej ropie która wróciła znowu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny z endometriozą - jakie badania wykonywałyście, aby ją potwierdzić/wykluczyć?

 

Ogólnie ja mam ostatnio 'fizia' na punkcie bezpłodności i chorób wenerycznych, jakiś zakażeń dróg rodnych, chorób dróg rodnych i boję się, że nie będę mogła mieć dzieci. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×