Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwne zachowanie


Pieso8989

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moje problemy zaczeły sie typowo: sprawdzanie po 4 razy czy zamknałem drzwi wychodzac do pracy, szarpanie za drzwi przy kazdym cofnieciu w celu sprawdzenia czy napewno zamkniete, czy napewno wylaczylem żelazko, czy zakrecilem wode w zlewie. Szczególnie przy rzeczach ktrore robie rutynowo, codziennie. Jest to dosc męczące ale od pewnego czasu mam wachania w wyborze decyzji... kiedy musze podjąc jakies kroki, cos zrobic, umysł płata mi figle czy dobrze zrobilem. Potrafie zastanawiac sie nad błachostką ktorą powinienem sie nie przejmowac. Cos jakby wyolbrzymianie rzeczy błachych. Najgorsze jest to ze od paru lat srednio jestem z siebie zadowolony. żyje w stresie, ktory sam sobie stwarzam. Czesto jest mi smutno, ale są dni ze jestem szczesliwy bo mam cudowną narzeczoną. Moze ma to zwiazek z tym ze raz na miesiac (jeden dzien taki robie) lubie sobie przyćpać (amfa trawa) Dodam na koniec ze jestem typem czlowieka rozkojarzonego i czasem roztrzepanego ( co widac po tym w jaki sposob napisany jestt post :) ) jak z tym walczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z tym walczyc ?

Pieso8989, ale z czym chcesz walczyć? Z tym, że "lubisz sobie przyćpać" - jak napisałeś, z tym, że masz natrętne myśli i musisz sprawdzić, czy zamknąłeś drzwi, wyłączyłeś żelazko itd., czy z tym, że jesteś "roztrzepany i rozkojarzony"?

 

Natrętne myśli mogą świadczyć o nerwicy natręctw. Masz zdiagnozowaną jakąś chorobę? Leczysz się na coś? Bierzesz jakieś leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram powyższe. Nie bardzo rozumiem, skąd uważasz siebie za człowieka z problemami? Nie ty jeden sprawdzasz kilka razy czy drzwi zamknięte a żelazko wyłączone. Ja też tak mam. Mnie też zdarza się wyłączyć czasem umysł i rozkojarzyć się na bzdetach. Nie ćpam (już nie), ale raz na miesiąc trawka TO NIE JEST UZALEŻNIENIE! Więc ja nie uważam Cię za człowieka z problemami. No, może poza tym że wyolbrzymiasz swoje zachowanie, a nie zauważasz, że nie jesteś jedyny z tymi dziwactwami.

A może jest coś jeszcze, z czym się nie podzieliłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że autor wątku nie ma żadnych problemów, bo chyba turcotte mylnie zinterpretował mój powyższy post ;) Po prostu zadałam pytanie, by Pieso8989 doprecyzował, z czym najbardziej sobie nie radzi, co go męczy, bo jego wpis wydał mi się chaotyczny i mało zrozumiały. Nie umniejszajmy problemów innych, bo może faktycznie dla nas to jawi się jako nic nie znacząca drobnostka, a dla kogoś innego jest to już mega problem. Pieso8989, trochę mało o Tobie wiemy, by cokolwiek doradzić. Czy masz zdiagnozowaną jakąś chorobę, np. nerwicę? Bierzesz jakieś leki? Przydałoby się więcej informacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 16lat zmagam sie z chorobą już przynajmniej 3 lata zaczeło się od nerwicy ruchowej, bez myśli tylko to że musiałem wszystko sto razy sprawdzić itd.Potem przeszło na myśli że gwałce ludzi(szczególnie kobiety ale niestety dot. to też czasami płci męskiej), że jestem pedofilem,zoofilem wkońcu że jestem niby gejem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×