Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to było? Dziwny typ...


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Wy faceci macie taką łatwość wychodzenia z erotycznymi propozycjami już po krótkim okresie znajomości?

 

Bo kobiety tego oczekują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schwarzi, wiesz co, co do tego dlaczego faceci mają takie a nie inne podejście do seksu to długo by pisać. Ale tak w skrócie wynika to z tego, że ewolucyjnie dla samca najlepszą strategią do przekazywania genów jest korzystanie z każdej okazji i z byle kim. Abstrahując od chorób wenerycznych i tworów cywilizacyjno-społecznych (jak alimenty, prawny przymus wychowywania dziecka etc.) samiec ponosi zero ryzyka za zły dobór partnera (to jak puszczanie genetycznego totka za 0 złotych, a nóż coś się wygra a nic nie kosztuje), a może dalej skutecznie przekazywać geny jak trochę odpocznie (a nie po długim okresie ciąży jak kobiety). Najlepiej rozmnażali się o takim podejściu, ich geny są najbardziej rozpowszechnione i dlatego jest takie podejście.

 

U kobiet ryzyko jest oczywiście spore i takie co źle dobierały partnera umierały zostawione same sobie będąc w ciąży czy wraz z potomstwem jeżeli prehistoryczny facet zostawił je same sobie na pożarcie wilkom po akcie poczęcia. Dlatego tylko te ostrożne w doborze skutecznie przekazywały swoje geny dalej. Albo może dlatego, że my jako społeczeństwo z tych powodów wpajamy takie odmienne podejście do seksu u obu płci, ponieważ jest ono korzystne dla dobra ogółu i przyrostu naturalnego (umierające kobiety i dzieci nie są). I to, ze ty albo inna dziewczyna ma opory przed seksem na początku znajomości wynika właśnie i z czynników kulturowych i tych genetycznych (przynajmniej taka jest teoria).

 

Tak czy siak więcej chodzi z tym o ryzyko ponoszone przez obie płcie w wyniku uprawiania seksu. Co prawda w czasach ogólnodostępnej skutecznej antykoncepcji to ryzyko jest mniejsze, a wraz z nim zmieniło i zmienia się podejście społeczne do tego tematu.

 

Po za tym najzwyklej w świecie wiedzą, że istnieją kobiety, które pójdą z nimi do łóżka od razu więc próbują do skutku. Jak są atrakcyjni to jest to uzasadnione, jak ty się nie zgodzisz to zrobi to inna po dostatecznej ilości prób. A tak może im być szybciej i wygodniej jak tylko chcą się wyżyć. Prawo dużych liczb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posejdon, Chyba w dzisiejszych czasach kultura ma chyba jednak większe znaczenie niż czysty darwinizm no ale z tego darwinizmu wyrasta więc poniekąd masz rację. Dzisaj przynajmniej w cywilizacji zachodniej różnice w podejściu do seksu obu płci coraz bardziej się zacierają mało która dziewczyna chce czekać z seksem do ślubu, a od facetów oczekuje się większej wierności niż niegdyś czy w kulturach patriarchalnych. No ale wciąż i pewne ta jeszcze długo będzie że generalnie kobiety bardziej emocjonalne podchodzą do seksu niż faceci dla których "zaliczanie" kobiet jest powodem do dumy i chwalenia się przed innymi facetami u kobiet się te to zdarza ale rzadziej i wśród pewnych tylko środowisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buka

 

Ja powiem tak. Ogólnie nie miałabym obiekcji do tego gościa i nie pisałabym o tym tutaj, gdyby nie fakt, że on od początku planował spotkanie się w odludnym miejscu (dom, las). Ale dobra,może chciał pobyć sam na sam. To czemu wtedy zareagował tak agresywnie i od razu odpuścił, gdy mu powiedziałam, że nie chcę iść w wyznaczone miejsce? Dobra, rozumiem takie zachowanie, gdybym np. bała się iść z nim do sklepu, to mogłoby być dziwne ale chyba logiczne, że dziewczyna może się bać iść do lasu z obcym typem. Jeżeli koleś nie miał złych zamiarów, to dlaczego go to dziwi? Co on się tak uparł na ten las? Dlaczego nie mogliśmy zostać przed tym lasem albo pójść gdzie indziej? Inna sprawa, że nawet jeśli koleś naprawdę chciał mnie poznać i liczył na jakieś bliższe stosunki to sorry ale z takim charakterem długo bym nie wytrzymała z nim ;/ Skoro typ potrafił się wkurzył i obrażać mnie, bo nie chciałam iść z nim w jakieś debilne miejsce, bo nie chciałam robić tego, czego on sobie życzy,to nie wiem jak niby miałyby wyglądać nasze relacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu dziwie się że wszystko było ok dopóki nie padła propozycja lasu.na mój gust to w zachowaniu i gadce może zauważyć subtelności które świadczą że coś jest nie teges.pozatym,jaki typ kolesi ot tak podchodzi do dziewczyny i mówi-ej,podobasz mi się,blabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homo sapiens jako gatunek cywilizowany może masowo nie kopuluje w lesie, ale fakt faktem łażenie z nieznajomym na nieznane odludzie nie jest dobrym pomysłem.

 

buka, jeżeli szli wzdłuż ul. Polanki na północ to może, bo punkt widokowy jest koło parku oliwskiego chociaż tam się kawał idzie z pod meczetu. Jeżeli natomiast na zachód wzdłuż ul. Abrahama to prosto w las, a Abrahama bardzo pasuje do jej opisu. Wąska alejka, drzewka dookoła. Zresztą wystarczy porównać obie na street view, Polanki alejką raczej nie jest.

 

Ja i tak jestem zdania, że nawet jeżeli on nie miał złych intencji i tylko omyłkowo najpierw zaproponował przyjście do niego a potem wyjście w las to najzwyklej w świecie brakowało mu pewnej elementarnej wiedzy do tego, aby być materiałem na chłopaka do związku. W las można pójść z dziewczyna na spacer ale nie dopiero co poznaną tego samego dnia, zwłaszcza kiedy ona nie zna miejsca. Najpierw trzeba zbudować trochę zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×