Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

A nie macie nudności po hydro ? Ja wzięłam parę razy 25 mg, ale tylko mi się zwiększyły lęki i musiałam się ratować benzo :cry: Ale może to dlatego, że panicznie boje się wymiotów ?

 

A zamułkę to ja mam i bez leków, od prawie 10 lat, ale poza mirtą i benzo boję się brać leki ze względu na możliwe uboki :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, hydroxyzyna ma działanie PRZECIW wymiotne. Możliwe, że lek na Ciebie nie działa, bo to słabizna, w porównaniu do benzo pokroju afobamu, lorazepamu, itd. Podaje się to nawet małym dzieciom na jakieś pokrzywki bodajże. Myślę, że po prostu na Ciebie nie działa, a mdłości po niej sobie po prostu wmawiasz. Nigdy nie spotkałam się z opinią, żeby u kogoś hydroxyzyna powodowała mdłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hydro (choć brana bardzo nieregularnie) zawsze przynosiła pozytywne skutki. Po zażyciu najpierw stopniowo wycisza, a następnie układa mnie do snu. Bardzo lubię po niej zasypiać, tylko czasem zdarza mi się pospać do południa, właśnie po hydro, a innym razem 4 h. przyjemny sen z przerwami :zzz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna dawka jaką przyjąłem to było bodajże 250 mg, bo desperacko chciałem zasnąć. Uśpić mnie jakoś morderczo nie uśpiła, za to zdecydowanie wysłała mnie do łóżka - po takiej ilości bowiem o ile umysł miałem trzeźwy tak ciało kompletnie "pijane" i potykałem się o wszystkie meble w domu. Poniekąd można więc powiedzieć że do snu się przyczyniła ;)

 

Na dzień dzisiejszy biorę wieczorem 25 mg... albo i nie, jak mi się zapomni. Chyba mogę wreszcie powiedzieć że skończyły się moje problemy z zasypianiem :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deader czyli zasypiasz bez problemu?jakis lek ci pomogl ?a po 25 spisz?skoro wczesniej hrales taka dawke?

Tak, właściwie zasypiam bez problemów. Czy pomógł mi lek..? Cóż, leki pomogły mi w czasie kiedy porządkowałem swoją głowę, bo to przez to miałem problemy z zasypianiem (natłok niechcianych, przeszkadzających w zasypianiu myśli). Obecnie, prawie półtora roku po wydarzeniu które spędziło mi sen z powiek, uporządkowałem swój głupi łeb, prawie całkiem o pewnych sprawach o których chciałem zapomnieć - zapomniałem (bądź wstawiłem w ich miejsce rzeczy o których chcę pamiętać)...

 

Przez rok na sen brałem zestaw 30 mg mianseryny, 50 mg hydroksyzyny, 50 mg prometazyny, czasem na "własną rękę" dorzucałem któregoś z leków więcej bądź dorzucałem jeszcze jakieś benzo albo Apap Noc. Od początku obecnego roku powoli zmniejszam dawki - niestety nie odstawię z dnia na dzień bo przyzwyczaiłem się już do łykania pigułek przed snem, jestem ćpunem więc takie pierdółki mają dla mnie znaczenie, nawet ostatnio poprosiłem żeby mianserynę mi lekarka wypisywała w tej samej dawce ale w tabletkach nie 30 tylko 10 mg, bo po odstawieniu prometazyny i zejściu na 25 mg hydroksyzyny "dziwnie" się czułem łykając tylko dwie tabletki - jakoś tak mimo że wiem że dawka taka sama, to 4 tabletki "inaczej" wyglądają ;)

 

No ale generalnie będę się do tego przyzwyczajał stopniowo bo w przeciągu najbliższych 3 miesięcy będę redukował leki nasenne do ilości 10 mg miansy + 25 mg hydro. Następnie będzie wywalenie miansy, hydroksyzynę mam nadzieję za pozwoleniem lekarza sobie zostawić bo jednak jakieś "awaryjniaki" chcę mieć w szufladzie; aczkolwiek już nie z zamiarem łykania codziennie lecz właśnie na awaryjne sytuacje typu: jest niedziela, północ, za 7 godzin trza wstawać do roboty a mi się nie chce spać (jestem "niestety" zwierzem nocnym). W takich przypadkach, zwłaszcza po odstawieniu regularnego zażywania leku, dawka rzędu 100 mg będzie mnie usypiać jak trzaśnięcie łopatą - a przynajmniej na to liczę ;) Chcę zostawić hydro a nie miansę, bo i tak biorę jeszcze jeden antydepresant (fluoksetynę) a miansa nie usypia w taki sposób jak leki typu hydroksyzyna które to zwykłem zwać "udupiaczami" ;) No i jakieś tam działanie uspokajające hydro posiada, co w "trybie doraźnym" czasem się niestety przydaje.

 

-- 27 maja 2014, 13:47 --

 

I jeszcze jedno, jeśli chodzi o zasypianie. Wypracowałem sobie odstające od zasad higieny snu "techniki zasypianiowe". Publikacje o higienie snu wyraźnie zaznaczają, że najlepszymi warunkami do spania jest między innymi cisza oraz unikanie używania łóżka do celów innych niż spanie. Cóż, ja odkryłem że najgorszą w moim przypadku rzeczą jeśli chodzi o zasypianie jest myślenie, dlatego co wieczór kładąc się do łóżka włączam na YT jakiś film dokumentalny - żeby przypadkiem nie myśleć o swoich problemach, tylko słuchać o problemach innych :P No i kolejna rzecz - z mojego łóżka robię "swój drugi dom", tj. czytam w nim, oglądam filmy, gram na konsoli - tak żeby się maksymalnie z łóżkiem "zaprzyjaźnić". Nie wiem czy to sensowne porady - ale w moim przypadku działają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie faktycznie potrzebują do zaśnięcia idealnej ciszy, a z tzw. zasad higieny snu robią sobie drugi dekalog. Nawet tykający zegar jest w stanie ich wyprowadzić z równowagi i spowodować bezsenną noc. W moim przypadku podobnie jak kolegi powyżej to nie ma zastosowania. Najlepiej usypia mi się jak coś mi brzęczy, dudni, szumi, "gada"- czy to w telewizorni albo jakiś filmik na komputerze. Może to być nawet najgłupszy serial. Myślenie o cudzych problemach(nawet fikcyjnych postaci) zamiast myślenia o własnych naprawdę pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usypia mi się jak coś mi brzęczy, dudni, szumi, "gada"- czy to w telewizorni albo jakiś filmik na komputerze. Może to być nawet najgłupszy serial. Myślenie o cudzych problemach(nawet fikcyjnych postaci) zamiast myślenia o własnych naprawdę pomaga.

U mnie jest o tyle "zabawnie", że nie może to być najgłupszy nawet serial, bo męczyłbym się tym że nie będę wiedział o co chodzi, bo przecież zasnę w połowie odcinka :D Więc zawsze zapuszczam dokumenty o mordercach, bo ich historie znam niemalże na pamięć, za to każda seria dokumentów nieco inaczej te historie opowiada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deader już myślałam ,że zasypiasz bez chemi :P ja brałam kiedyś mirte ale przestałam spać po niej więc włączyłam mirte .Próbowałeś mirty?

Z tego co się orientuję mirtazepina jest nieco podobna w działaniu do mianseryny, a nie odczułem żeby ten lek na mnie działał super-nasennie, zanim dołożono mi "udupiacze" to lekarka testowała na mnie przez miesiąc samą mianserynę, spałem równie beznadziejnie a jeszcze do tego zdarzało mi się wstać z łóżka i opróżnić lodówkę bo żreć się po tym chce :P

 

Generalnie myślę że fizycznie jestem w stanie spać bez chemii bez trudu (ot, choćby wczoraj wróciłem do domu po robocie, wziąłem prysznic, położyłem się na chwilę żeby się wysuszyć - 15 godzin poszłoooo, obudziłem się nieco przed 6 rano :P) ale chodzi głównie o psychikę. Jak już wspominałem, ja ćpun jestem, ja muszę mieć poczucie że łykam kilogramy prochów :P Choćby to były tabletki na sraczkę, to lepiej mi się będzie po nich zasypiało (jak mi nikt nie powie o podmianie) niż bez nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, gdy jeszcze nie miałem pod kontrolą tak swojej nerwicy, wszystkie okoliczne zegary zamykałem na noc w kuchni, na drugim końcu mieszkania. Bywało i tak, że słyszałem tykanie w ciągu dnia i też doprowadzało mnie do ataku nerwicy.

Mojego łóżka nienawidzę. Źle mi się kojarzy i przechodziłem w nim męki. Na szczęście niedługo przeprowadzka. Mój sposób na spokojną noc? Godzinny spacer o 22 i wypalenie w jego czasie jakiejś konkretnej ilości papierosów :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślę że fizycznie jestem w stanie spać bez chemii bez trudu (ot, choćby wczoraj wróciłem do domu po robocie, wziąłem prysznic, położyłem się na chwilę żeby się wysuszyć - 15 godzin poszłoooo, obudziłem się nieco przed 6 rano :P)

XD mam to samo. Położe się na chwilę z myślą że nie mogę zasnąć bo przecież jeszcze dzień , to i to można zrobić - ch..j zasne jak dziecko i 12 godzin moge spać. Położe się i wiem że musze zasnac i byc normalny na drugi dzień - ni ch..ja nie moge , jakby w głowie cos siedziało i na złość człowiekowi robiło. Zreszta to samo w innych sytuacjach , teraz to juz sie wyrobiłem i wszystko wiem, że sie nie uda i jak tak to najwyzej bedzie zasiłek i śmietniki bede pendzlował , wiec do niczego sie nie przygotowuje i jak na złość wszystko się swietnie samo udaje :D Widze w każdej dziedzinie zycia pewne analogie - w socjalizmie wszystko jeszcze przed jego wprowadzeniem było zaplanowane łącznie z żonami i kochankami i wszystko szło na opak, jak się wszystko zostawi samo sobie i puści kontrole to jakos samo sie układa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro biorę dorażnie w dawce 10/20mg i usypia mnie elegancko natomiast co mnie w niej wkurwia to efekt na dzień następny - totalne zmulenie! Cały dzień do kitu bo mogę go przespać choćby na stojąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarantula, Niestety tak jest, że jest się zamulonym strasznie.

I ciężko jest też się rano dobudzić, ale na mnie taka mała dawka nie działa muszę brać większą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×