Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Luki_is_back, no nie rób jaj, wracaj. Jesteś mi potrzebny. Chociaż na pw

 

-- 25 maja 2014, 15:51 --

 

Ferdek, a co to znaczy ze paro obniża dopamine? Czym to sie objawia? Paro nie wyeliminowała do końca tego, z czym sie zmagam czyli ciągłego napięcia, lęków. Wcześniej brałam esci, ale lekarz zmienił na paro, bo kiepsko esci radziła sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, polecam wenlafaksynę :D

 

Czy wie ktoś coś odnośnie powiązania występowania fobii i deficytów dopaminy? Czy to rzeczywiście jest ze sobą ściśle powiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykazano niski potencjał przyłączania się dopaminy do receptorów D2 u osób cierpiących na fobię społeczną. Uczeni spekulują na temat prawdopodobnej patologicznie niższej aktywności układu dopaminergicznego wobec aktywności układu współczulnego u socjofobików

http://ajp.psychiatryonline.org/article.aspx?articleid=174018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak czy odczuwacie też oprócz innych objawów lękowych, czerwienienie się? Tzn. tak jakby ktoś wam w buzie wbijał szpilki? Czy też tak macie?

Czy gdy nie braliście leków uczucie to nasilało się jeśli je mieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wenla wyeliminuje moje ciagle napięcie?

raczej je wzmoże . Na napięcia psychiczno-cilesne najlepszy Baclofen w odpowiednio niezadużej dawce . Biorę ten lek to wiem i do wódy po nim zupełnie nie ciągnie . ;)

Kalebx

u mnie kiedyś nie powodowała ani nie wzmagała żadnych napięć, to nie to samo co Wellbutrin czy Edronax, kiedys gdzies czytalem w badaniach ze przewyższała skutecznością SSRI w zaburzeniach lękowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie po niej (Wenla )nosilo i byłem głupio odważny , poza tym wzmagała u mnie w pewnym okresie lęki . Lek w sumie dobry , warto się nim posilkować ( ale u mnie już dawki 75 mg powodowały kosmiczne nerwówy ).

Wiadomo ,że Edronax , tak jak piszesz potrafi wywalić z butów , a napięcia po nim niewąskie. Well mi również nie podszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna zwiększa zwrotny wychwyt serotoniny a co za tym idzie organizm sie broni i wyrzuca więcej serotoniny. BRałęm 11 dni w maksymalnej dawce - musialem odstawic ze wzglęu na ciężkie skutki uboczne a działania terapeutycznego nie poczułęm - ogólnie podobno słaby lek to jest.

 

Po moklobemidzie robiłęm się rozdrażniony i zamroczony.

 

Wenlafaksyne bralem, 2 razy, raz po odstawieniu citalopramu (bralem 5 tygodni po 20mg i lekarz odstawil mi bez zmniejszania dawek) mialem napiecia straszne i czulem jak mi wszystko w środku drży jak galareta - teraz wiem ze to byl objaw odstawienia citalopramu a ja myslalem ze wenla tak dziala i po 2 tyg. odstawił mi lekarka w szpitalu - idiotka niedorozwinieta. Ci lekarze to jacyś debile są są. A drugim razem bralem i dobrze przeciwlekowo zadzialala wenla juz od malutkich dawek ale bylem spiacy po tym , zreszta od jakiegos czasu jestem uzalezniony od amisulpirydy i biore go caly czas wiec nie wiem jak dzialaja leki bo zawsze biore je w skojarzeniu z amisulpirydem.

 

A pirybedil chyba uzaleznia bo to agonista a wszyscy agonisci uzalezniaja pozatym to na parkinsona to kto mi to przeipsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna zwiększa zwrotny wychwyt serotoniny a co za tym idzie organizm sie broni i wyrzuca więcej serotoniny. BRałęm 11 dni w maksymalnej dawce - musialem odstawic ze wzglęu na ciężkie skutki uboczne a działania terapeutycznego nie poczułęm - ogólnie podobno słaby lek to jest.

Kto Ci coś takiego powiedział ze organizm sie broni i zwiększa wyrzut serotoniny? po 11 dniach ona jeszcze nie działa, a jakie miałeś te skutki uboczne?

 

-- 25 maja 2014, 19:58 --

 

poza tym juz wiele razy była o tym mowa ze wg nowych badań tianeptyna nie ma wpływu na poziom serotoniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie gdzieśto pisało żę żę tianeptyna zwiększa wychwyt zwrotny serotoniny i zwiększa jej wyrzut. To jak nie działa na serotonine to na co działa. W ulotce od tianeptyny był mail do zgłaszania skutków ubocznych. Więc zgłosiłem i określono te skutki jako ciężkie i odpisali mi żę zgłoszą to do europejskiej bazy zgłoszeń działań niepożądanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous,

zwiększa wychwyt zwrotny to nie znaczy ze zwieksza poziom serotoniny http://pl.wikipedia.org/wiki/Wychwyt_zwrotny

SSRI hamują wychwyt zwrotny, mniejsza o to, miales widocznie pecha bo ze wszystkich antydepresantow ten lek wykazuje najbardziej łągodne skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale mi od razu dali maksymalna dawke od pierwszego dnia. POdejrzewam żę jakbym zaczynał od 1 tabletki i np. co tydzien albo dwa zwiekszal dawke to moze lagdniejsze by byly sutki albo juz mam tak mozg popsuty lekami szczegoilnie tym amisulpirydem ze dziwnie na leki reaguje. Ostatnio wziolem anafranil po 10mg przez tydzien na noc i mialem problemy z koncentracja rano duze a nigdy ten lek tak na mnie nie dziala w takiej dawce, kiedys świetnie a pozniej lękotwórczo i serce mi zaczynało szalec a teraz dziwnie juz na mnie dzialaja leki. chyba nie ma dla mnie ratunku. Najgorsze ze zanim doczekam sie efektu terapeutycznego to miewam silne uboki uniemozliwiajace kontynuowanie leczenie danym specyfikiem.

 

-- 25 maja 2014, 23:01 --

 

co do coaxilu to na wiki pisze ze zwieksza wyrzutserotoniny http://pl.wikipedia.org/wiki/Tianeptyna

cos mi sie wczesniejszy post nie wyedytowal dobrzebo podawalem tego linka......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zapowiada sie powrot do paroksetyny.. testowalem na sobvie jeszcze amitryptyline krotko bo 5 dni ale nie pomogla (biore na objawy jelitowe to nie trzeba tak dlugo czekac zeby leki zaczely dzialac na jelita).. teraz biore escitolopramum 2 dzien po 10 mg... ale mam dosyc testowania na sobie tych lekow skoro wiem, ze paroksetyna mi pomaga... odrzucilem ja bo bralem 1,5 roku ale na razie nie ma wyjscia i bede musial pobrac to nastepne dopoki nie wymysla w polsce antagonistow jakiegos tam receptora na ibs..

Jeszcze poczekam pare dni na dzialanie esci (moze i dwa tygodnie by zaczelo dzialac i na glowe)...

 

Najgorsze u mnie jest odstawienie paroksetyny.... ale za to na jej dzialanie na jelita czekam okolo 3-4 dni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×