Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chyba potrzebuje pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero co założyłam tutaj konto.

Mój problem jest dość złożony, tak myślę, ale może zacznę od początku.

Jestem w związku z chłopakiem rok i 2 miesiące, mamy po dwadzieścia kilka lat, uważam nasz związek za udany i szczęśliwy.

Ale ROK TEMU, dokładnie jakoś miesiąc po tym jak zaczęliśmy ze sobą być, wydarzyła się sytuacja o której dowiedziałam się dopiero MIESIĄC temu.

Zaznaczę,że przed związkiem przez 3-4 miesiące spotykaliśmy się, chłopak się we mnie zakochał, a ja byłam niezdecydowana i przez te 3 miesiące mówiłam,że jeszcze poczekajmy bo nie jestem gotowa przez co on trochę się "denerwował".

No ale zgodziłam się. Jakoś w miesiąc po tym mój chłopak był na imprezie sam, muszę tu wspomnieć o tym,że mieszkamy od siebie 200 km.No i gdy był na tej imprezie ze swoim kolegą, wiecznym lovelasem, nie traktującym dziewczyn poważnie, spotkali tam koleżanke kolegi. Ona się do tego kolegi przystawiała ale on miał inne.

No i mój chłopak pogadał trochę z tą dziewczyną. Następnego dnia pisał do tego kolegi o numer do niej ale go nie dostał, pisał też ze swoim innym kolegą na portalu społecznościowym o tej imprezie,że było nudno ale poznał właśnie tą dziewczynę, napisał o niej,że jest fajna, i szkoda,że nie wziął numeru bo moze by się z nią spotkał, na co ten kolega,że przecież ma dziewczyne, czyli mnie, a mój TŻ,że przecież by mnie nie zdradził tylko tak spotkać się, pogadać bo mieli wspólny temat jakiejś działki i jeziora. Nieważne. Kolega mu pisał,ze to bez sensu jak ma fajną dziewczyne, po czym mój TŻ się zgodził,że ma racje i temat ucichł.

No i o to chodzi,że ja tą rozmowe mojego TŻ i tego kolegi przeczytałam.

Głupio zrobiłam, nie powinnam, ale stało się. Przeczytałam to dopiero miesiąc temu, oczywiście rozmawiałam z chłopakiem o tym, przeprosił, powiedział,że to tylko takie pisanie do kolegi i nigdy by się z nią nie spotkał nawet jeśli miałby taką okazje.Wybaczyłam. Ale no właśnie nie zapomniałam, wciąż mnie to dręczy. Nie chciałam się z nim rozstawać przez to, bo po pierwsze wydarzyło się to dawno rok temu, po drugie przez ten rok byłam z nim naprawdę szczęśliwa a po trzecie w sumie do niczego nie doszło.

Ale już sama nie wiem, ogólnie jestem osobą która za duuuużo rozmyśla i analizuje, to jest straszne i czasem mnie to wykańcza, mam huśtawki nastrojów, ciągle coś analizuje.I tak jest też z tym tematem. Nie potrafię o tym zapomnieć. A wiem,że chyba powinnam, bo sytuacja zdarzyła sie raz, nic właściwie się nie stało oprócz pisania do tego kolegi, ale w mojej głowie zaraz pojawia się myśl,że jednak miał czelność pomyśleć,żeby się z nią spotkać, pisał do tego kolegi jeszcze,że ona jest blondynką a on blondynki lubi, tak napisał. Zabrzmiało jak taki żart no ale kto wie.

Ogólnie na innym forum, dziewczyny mi pisały,że przesadzam,że nic sie nie stało, że to tylko takie przechwałki przed kolegą(trochę tak to wyglądało).

No ale fakt faktem, wkurzyło mnie to,że tak pisał.

To jest ta sprawa, ale dzięki niej chyba dziewczyny na innym forum uświadomiły mi,ze to ja mam problem ze sobą,niska samoocena, brak pewności siebie, że jestem osobą perseweratywną.

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmelitkaa, rozumiem Twoje emocje. Poczułaś się być może oszukana, emocjonalnie "zdradzona" przez chłopaka, zazdrosna, bo partner nadużył Twojego zaufania. Ale jeżeli sama czujesz, że nic takiego się nie stało, przez cały czas związku czułaś się kochana, chłopak się starał o Ciebie, byliście ze sobą szczęśliwi, to cóż oznacza fakt, że chciał się spotkać z inną dziewczyną, którą poznał na jakiejś imprezie? Nie chcę marginalizować Twoich uczuć. Chcę tylko Ci uświadomić, że przecież on nie jest Twoją własnością i ma prawo spotykać się z innymi dziewczynami na stopie koleżeńskiej. Dlaczego od razu zakładasz, że ta znajomość mogłaby się przerodzić w romans albo coś więcej? Może faktycznie dobrze im się rozmawiało i widział w niej kandydatkę na koleżankę? Możesz odpowiedzieć: "To dlaczego mi o niej nie powiedział? Dlaczego trzymał to w tajemnicy?". Może właśnie dlatego, że obawiał się Twojej reakcji, tego, że nie zrozumiesz, że zaczniesz doszukiwać się "drugiego dna". Nie wiem... Proponowałabym porozmawiać szczerze z Twoim chłopakiem (ale bez pretensji i oskarżycielskiego tonu) oraz popracować nad zaufaniem w związku. Poza tym myślę, że część sugestii, które otrzymałaś na innym forum, może być trafna. Może jesteś zazdrosna o inne znajomości swojego chłopaka, bo obawiasz się, że go stracisz albo masz niskie poczucie własnej wartości? Nie wiem... Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak mi powiedział,że nie powiedział mi o tym bo nie było o czym,że nic się nie stało, nawet nie ukrywał tego sms do kolegi ani rozmów. Sama nie wiem czy poczułam sie oszukana, to chyba za duże słowo, zrobiło mi sie przykro, choć szczerze sądze,że nie spotkałby się z tą dziewczyną bez mojej wiedzy.

Ale też poczułam się zazdrosna, bo pisał o niej,że fajna.

Tak naprawdę szukam tutaj porady i na innych forach właśnie po to żeby ktoś mi napisał,że przesadzam,że nic się nie stało.

Ogólnie mój chłopak jest kochany, jestem z nim szczęśliwa i nie chce wracać z nim do tego tematu bo nie chce nic zepsuć.

Chce ten temat jakoś "przepracować" i zamknąć raz na zawsze.

Powinnam też popracować nad swoją samooceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale czy facet, skoro jest w zwiazku, nie moze miec znajomych kobiet? Tym bardziej, ze po prosu mieli wspolne do rozmowy, wymiany doswiadczen. Jak dla mnie to juz jest chorobliwa i przesadna zazdrosc oraz chec posiadania kogos na wlasnosc. Wyluzuj troche bo z takim podejsciem zostawi Cie bo bedzie mial Ciebie dosyc. Poza tym, doszukujesz sie problemow tam gdzie ich nie ma. Z rozmowy, ktora przeczytalas wyraznie wynika, ze chodzilo tylko i wylacznie o wspolne zainteresowania. Ech...kobiety to sa jednak straszne egoistki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć, nie zabraniam mu.

Ale on tam napisał,że ta dziewczyna była fajna, że blondyna, tak jakby nie chodziło tylko o rozmowe. No ale może to takie przechwalki przed kolegą.

Staram sie wyluzowac, uwierz.

Czyli uwazasz,że powinnam dać spokój z tym tematem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć, nie zabraniam mu.

Ale on tam napisał,że ta dziewczyna była fajna, że blondyna, tak jakby nie chodziło tylko o rozmowe. No ale może to takie przechwalki przed kolegą.

Staram sie wyluzowac, uwierz.

Czyli uwazasz,że powinnam dać spokój z tym tematem?

No właśnie wygląda to tak, jakbyś chciała zabronić bo niby wiesz, że ta rozmowa z kolegą nic nie znaczyła ale i tak jesteś zazdrosna.

Kurde, powinnaś nawet sobie pomyśleć - "tamta laska była ładna, może nawet podobała mu się, ale i tak jest ze mną więc to ja jestem zaje*ista a nie wymyślać jakieś bzdury ;).

Jak dla mnie, pewnie że powinnaś to olać - przecież przez rok chłopak ani Cię nie zdradził, ani nie oglądał się za innymi itp. więc coś sobie lekko uroiłaś ;).

Po co się doszukiwać problemów, hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak na spokojnie sobie o tym myśle, to jest mi przykro z tego powodu,że ona mu się pewnie spodobała i miał pewnie ochote się z nią spotkać, o to chodzi, jestem zazdrosna,że wtedy mogłam mu nie wystarczać albo coś. Takie głupie myśli przychodzą mi do głowy.

 

Wiem,że by mnie nie zdradził bo mu ufam. Tylko zabolało mnie to co wyżej napisałam.

Wiem blah , że masz rację, powinnam tak pomyśleć, powinnam o tym zapomnieć bo przecież nic się nie wydarzyło, a jednak czegoś sie doszukuje.

Ale takie wypowiedzi jak Twoje mi pomagają zrozumieć :)

Mam problem z szukaniem dziury w całym, mam problem z analizowaniem wszystkiego pięćset razy, mam problem z pewnością siebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl sobie tez, ze przez takie postepowanie w przyszlosci mozesz na prawde Go stracic. Bo jesli czesciej takie sytuacje beda sie powtarzac to zrobi sie to dla Niego na tyle meczace, ze dla swietego spokoju Cie zostawi. Wiadome jest, ze czlowiek moze sie podswiadomie bac ale wtedy trzeba sobie wbic na chama do glowy, ze niepotrzebnie czlowiek sie doszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wiem, od momentu gdy się o tym dowiedziałam rozmawialiśmy o tym tylko ten jeden raz, nie wracałam z nim do tego tematy.

Bo wiem, że to może być z mojej strony męczące.

On nic nie zrobił w sumie, w dodatku było to rok temu więc nie chce z nim o tym gadać, tylko tak sama sobie rozmyślam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmelitkaa, sprawa ma prawie 2 miesiące, a Ty nadal tym żyjesz i pytasz, czy dać spokój z tematem? Tak, dać spokój z tematem.

Jak tak na spokojnie sobie o tym myśle, to jest mi przykro z tego powodu,że ona mu się pewnie spodobała i miał pewnie ochote się z nią spotkać, o to chodzi, jestem zazdrosna,że wtedy mogłam mu nie wystarczać albo coś. Takie głupie myśli przychodzą mi do głowy.

 

Wiem,że by mnie nie zdradził bo mu ufam. Tylko zabolało mnie to co wyżej napisałam.

Przecież Twój chłopak, będąc z Tobą, ma prawo do tego, by podobały mu się inne dziewczyny. Myślisz, że mu się wizualnie żadna nie podoba? Jest wiele pięknych dziewczyn, ale to z Tobą jest, Ciebie wybrał, dla Ciebie się stara. Doceń to, zamiast szukać dziury w całym. Jesteś zazdrosna o potencjalne "konkurentki", bo nie wierzysz w to, że akurat dla niego jesteś atrakcyjna, a na niskiej samoocenie zasadza się zazdrość. Piszesz, że mu ufasz. Chyba tylko na poziomie deklaratywnym. Skoro mu ufasz, to dlaczego tak się martwisz, że inna mu się spodobała (blondyna itd.). Twoje wpisy sugerują jakbyś się bała o możliwy flirt... To nie świadczy wcale o tym, że masz zaufanie do swojego chłopaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to ze musialas mu przetrzepac rozmowy do roku wstecz zeby ja znalezc wiec cos jest nie tak skoro nie szanujesz jego prywatnosci.

Ale on tam napisał,że ta dziewczyna była fajna, że blondyna, tak jakby nie chodziło tylko o rozmowe

bo moze byla fajna i podobaja mu sie blondynki. Moj facet zna wiele fajnych dziewczyn ktore mu sie podobaja fizycznie i dobrze mu sie z nimi rozmawia. Ja tak mam z facetami a jednak to siebie kochamy i dobrze nam ze soba. Dopoki nie zaniedbuje mnie na rzecz kogos innego to uwazam ze wszystko jest w porzadku, Bycie w zwiazku nie oznacza automatycznej slepoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież Twój chłopak, będąc z Tobą, ma prawo do tego, by podobały mu się inne dziewczyny. Myślisz, że mu się wizualnie żadna nie podoba? Jest wiele pięknych dziewczyn, ale to z Tobą jest, Ciebie wybrał, dla Ciebie się stara. Doceń to, zamiast szukać dziury w całym. Jesteś zazdrosna o potencjalne "konkurentki", bo nie wierzysz w to, że akurat dla niego jesteś atrakcyjna, a na niskiej samoocenie zasadza się zazdrość. Piszesz, że mu ufasz. Chyba tylko na poziomie deklaratywnym. Skoro mu ufasz, to dlaczego tak się martwisz, że inna mu się spodobała (blondyna itd.). Twoje wpisy sugerują jakbyś się bała o możliwy flirt... To nie świadczy wcale o tym, że masz zaufanie do swojego chłopaka.

 

Tak, ma Pani tutaj we wszystkim racje.

Co robić.? Nad czym pracować konkretnie?

 

-- 23 maja 2014, 21:56 --

 

bo moze byla fajna i podobaja mu sie blondynki. Moj facet zna wiele fajnych dziewczyn ktore mu sie podobaja fizycznie i dobrze mu sie z nimi rozmawia. Ja tak mam z facetami a jednak to siebie kochamy i dobrze nam ze soba. Dopoki nie zaniedbuje mnie na rzecz kogos innego to uwazam ze wszystko jest w porzadku, Bycie w zwiazku nie oznacza automatycznej slepoty.

 

Tutaj tez racja, ja wiem,że jemu się podobają inne dziewczyny, mnie też wizualnie podobają sie inni faceci, nie o to konkretnie chodzi.

Chodzi o to w jaki sposób on pisał do tego kolegi, że fajna,że blondynka,że szkoda,że nie ma numeru.

Tak sie chyba nie pisze o kolezance tylko.

Tak,przyznaje,że jestem zazdrosna o to co tam pisał,że chciał sie z nią kontaktować, niby po to żeby porozmawiać ale w mojej głowie wciąż myśl,że chciał się z nią skontaktować bo mu sie spodobala.

 

A z drugiej strony myśle,że przecież nic sie nie stało a ja szukam dziury w całym.

Wtedy gdy dzień po imprezie pisał z tym kolegą to nawet nie pamietał jak wyglądala i jak miała na imie wiec chyba az tak mu sie nie spodobala, moze to były bardziej przechwałki przed kumplem.

 

Czyli uważacie,że nic się takiego nie stało,i Wy byście nie widziały problemu oraz,że powinnam popracować nad sobą.?

 

A co do tego,że nie uszanowałam jego prywatności, to prawda, przeprosiłam go i zaluje, ale jak zobaczyłam tego sms o numer do niej to nie wiele myślałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmelitkaa, popracuj przede wszystkim nad poczuciem własnej wartości. Jestem pewna, że gdybyś bardziej uwierzyła w siebie, była pewniejsza siebie, potrafiła siebie docenić, nie byłabyś aż tak "przewrażliwiona" i nie martwiła się potencjalnym flirtem Twojego chłopaka z inną dziewczyną. Kontakty Twojego chłopaka z innymi dziewczynami nie jawiłyby Ci się jako potencjalne zagrożenie dla Waszego związku. Zgadzam się w 100% z Candy14 - jeżeli Twój partner Cię nie zaniedbuje, jesteście ze sobą szczęśliwi, to naprawdę nie ma nic złego w tym, że spotka się od czasu do czasu z inną kobietą, umówi na jakąś rozmowę czy piwo. Nie możesz go trzymać na smyczy, on ma prawo do kontaktów z innymi ludźmi ;) Doceń Wasz związek i to, że ze sobą jesteście, zamiast szukać problemów. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmelitkaa, popracuj przede wszystkim nad poczuciem własnej wartości. Jestem pewna, że gdybyś bardziej uwierzyła w siebie, była pewniejsza siebie, potrafiła siebie docenić, nie byłabyś aż tak "przewrażliwiona" i nie martwiła się potencjalnym flirtem Twojego chłopaka z inną dziewczyną. Kontakty Twojego chłopaka z innymi dziewczynami nie jawiłyby Ci się jako potencjalne zagrożenie dla Waszego związku. Zgadzam się w 100% z Candy14 - jeżeli Twój partner Cię nie zaniedbuje, jesteście ze sobą szczęśliwi, to naprawdę nie ma nic złego w tym, że spotka się od czasu do czasu z inną kobietą, umówi na jakąś rozmowę czy piwo. Nie możesz go trzymać na smyczy, on ma prawo do kontaktów z innymi ludźmi ;) Doceń Wasz związek i to, że ze sobą jesteście, zamiast szukać problemów. Pozdrawiam!

 

Popracuje nad poczuciem własnej wartości, chce się stać pewną siebie kobietą, ale czy mogłaby Pani podpowiedzieć mi w jaki sposób mam zacząć?

Jakieś wskazówki?

Oczywiście,że ma prawo na kontakty z innymi, niczgo takiego mu nie zabraniam :)

 

Dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popracuj przede wszystkim nad poczuciem własnej wartości.

 

Pełno jest rad tego typu tylko nikt nie mówi jak pracować.

Przecież nie ma gotowych i prostych metod do samodzielnej pracy nad podniesieniem samooceny. A rady tego typu- powtarzaj sobie że siebie kochasz- których też jest pełno, nie zdają egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracuje nad poczuciem własnej wartości, chce się stać pewną siebie kobietą, ale czy mogłaby Pani podpowiedzieć mi w jaki sposób mam zacząć?

Jakieś wskazówki?

karmelitkaa, spróbuj zacząć od ćwiczeń (osobista mapa, analiza siebie, moje zalety i mocne strony itp.) na wzmocnienie samooceny, które znajdziesz w tym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci. To tylko początek pracy nad sobą, ale warto od czegoś zacząć ;) Życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×