Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Opole] szukam lękowców z Opola


Renata Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

Ta wstrętna choroba wróciła i ja wróciłam na forum.

Jest tu ktoś z Opola? Chciałabym pogadać z kimś, potrzebuję wsparcia, bo czuję, że rozsypuję się znowu na dobre, a strasznie tego nie chcę.

Nie lubię być w takim stanie, kiedy wszystko staje się trudniejsze, nawet wyjście do sklepu po chleb.

 

O nerwicy wiem już chyba wszystko, wiem jak to się leczy, nie chcę wracać do leków.

Myślę o terapii, ale na grupową raczej nie zdecyduję się, poza tym terminy na nfz są odległe.

Indywidualnie do psychologa też się czeka kilka miesięcy.

Co robić? Prywatnie to sporo kosztuje.

Może jest ktoś z Opola kto leczył się i coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że z Opola nie za wiele ludzi tu przebywa, albo nikt sie nie ujawnia. Chętnie bym się z kimś spotkał na mieście, pogadał. Mam 24 lata.

 

Jest to pierwszy mój post. O tym, że depresja to choroba i jest tak wielu chorych z różnymi dolegliwościami dowiedziałem się 2 dni temu. Zawsze myślałem, że po prostu już taki jestem. Leniwy, zaspany, bojaźliwy, nie umiem przespać praktycznie żadnej nocy. U lekarza jeszcze nie byłem, nikt z moich znajomych, rodziny też nie zdaje sobie sprawy, że to choroba. Nie wiem co dokładnie mi jest. Nie mam myśli samobójczych, smutek czuje tylko czasami, zwykle nie czuje nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Jestem nowy na forum, mieszkam w Opolu. Muszę się pogodzić, że potrzebuję pomocy...Poszukuję dobrego psychologa/psychoterapeuty/psychiatry w Opolu z zakresu depresji, niekontrolowanego stresu, lęku (przed odpowiedzialnością, dojrzałością)...

 

Mam 25 lat, od 6 lat świetną dziewczynę, solidną pracę, przyzwoite wykształcenie...Co jakiś czas nachodzą mnie myśli. Czarne myśli. Myśli które bolą: że nic tak na prawdę nie osiągnąłem, że inni dookoła idą do przodu a ja stoję w miejscu, a najgorsze, wątpliwości odnośnie uczucia do swojej dziewczyny (na której na prawdę bardzo mi zależy, i gdy jest "normalny" okres wiem, że ją kocham).

 

Trochę historii: w mojej rodzinie małżeństwa, związki, zawsze były kiepskie....Matka 2 razy się rozwodziła, ojciec ją zdradził z sąsiadką, próbowała powiesić się na moich oczach, jak miałem 12 czy 13 lat...Od zawsze duża presja psychiczna - naciskanie, że muszę być najlepszy, wyjątkowy...Teraz, jestem w miarę samodzielny, ale i tak w każdej możliwej sytuacji problemowej, matka wysyła mi smsy, że "idę się powiesić", "znajdziecie mnie tu i tu na drzewie", itp...

 

Mam lęk przed ślubem, narzeczeństwem. Mam ochotę uciec w "coś nowego", choć wiem, że już nigdy takiego związku jak mam nie uda mi się zbudować (oparty na zaufaniu, szczerości, wsparciu całej rodziny ukochanej...) boję się, panicznie. Paraliżujaca. Ale chcę iść na przód. Chcę się z Nią ożenić...Czasami mam siłę powiedzieć: "Kochanie, ułoży się już teraz wszystko"!. Ale boję się, że zawiodę, zranię, nie dotrzymam słowa...Natręctwa myśli że nie kocham, że to nie to....Dobijają...Sprawiają, że sam już nie wiem co jest realne, a co jest tylko objawem choroby, problemu....Obecnie biorę od kilku dni Rexetin 1x20 mg...na zdiagnozowaną depresję (oraz sugestię właśnie lęku przed odpowiedzialnością, opieką nad drugim człowiekiem). Czuję, kiedy zbliżają się ciężki dni, tygodnie....

 

Proszę o pomoc w postaci kontaktu psychologa/psychoterapeuty/psychiatry w Opolu specjalizującego się w takich tematach...

 

Dziękuję.

 

M....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenie lękowe. Czekam na indywidualną psychoterapię... ale chyba się nie doczekam i mam zamiar iść prywatnie na konsultacje czy w ogóle warto iść na leczenie, pogadać o opcjach i możliwych rozwiązaniach... bo podobnie jak ktoś wcześniej napisał zacznie się "diagnoza" i uwierzę w coś w co może nie być prawdą lub po prostu za bardzo się na tym skupie.

 

Znalazłem neurologa i psychiatrę Wojciech Osiński, co sądzicie o tym? http://www.neurologopole.pl/,

ale opinie są różne.

 

Z kolei u Pani Ireny Maślankowskiej same pozytywne http://www.znanylekarz.pl/irena-maslankowska/psycholog/opole/2

 

Znajoma polecała także Pendziałek-Grunwald Ewa.

 

Czy ktoś zna tych lekarzy? Może coś o nich powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam wszystkich:-) jestem chłopakiem z Opola, mam 27 lat, od dłuższego czasu walcze z różnymi problemami takimi jak chodźby długie mycie się:/ Stwierdzono u mnie nerwice natręctw i zaburzenia osobowości, ale myśle że można by znaleść jeszcze jakąś kolejną chorobę:/ Wiem że powiem coś co na tym forum jest raczej często mówione, ale powiem, moje życie jest do kitu:-( Szukam dziewczyny, ale przy moich problemach nie wiem czy ma to sens. Gdyby jednak jakaś dziewczyna chciała mnie poznać, to prosiłbym o wiadomość, mój mail: zok1000@onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić z Opola lub okolic kogoś wyznającego się w terapii behawioralno-poznawczej i pracującego z dziećmi? Ew. po prostu mającego doświadczenie w pracy z dziećmi. Ktoś znajomemu polecił jakiegoś magika od Integracji Sensorycznej, gdzie sama diagnoza to koszt 600 zł, ale stanowczo odradziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×