Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęki a studia, egzaminy


betii

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety u mnie i benzo nie pomoglo.rano wzielam2tabl.zwrocilam po paru godz.1tabl zomirenu znow wymioty. Teraz mama dala mi relanium.ale po1h znow wymioty i biegunka.i tajt7h juz wymiotuje.brzuch boli,nospa tez nie dziala.melisa tez.juz nie mam pomyslu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ktoś powiedział "medytacja" ? :D

 

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że medytacja się sprawdza. Ale też pewnie nie ma nic za darmo. To jest jak z lekami uspokajającymi. Trudniej się myśli i trochę jest sennym, ale za to nie ma lęku. Teraz widzę, że mindfulness to na prawdę fajna rzecz. Jednak i to ma pewne swoje minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betii, Współczuję Ci z tymi wszystkimi objawami. Sam to przerabiałem tyle razy, ehh. Ale na szczęście to zawsze jest przejściowe. W trakcie wydaje się, że człowiekowi nigdy to nie minie, ale tak nie jest ;) Bierzesz coś innego niż benzodiazepiny?

kupmitrumne, jaką robiłaś policealną?

No-spa przy biegunce to chyba średni pomysł ;) Polecam Nifuroksazyd, działa po 5 minutach i nie raz uratował mi... dupę :mrgreen: Z 300mg trza łyknąć, jak cięższy przypadek to można i więcej ;)

Jeżeli komuś nie pomaga branie benzo, choć nie jest od nich uzależniony, to jakoś nie wierzę, by pomogła tu medytacja ;) Umiejętność tworzenia wewnętrznego spokoju owszem, pomoże, ale zanim się ją wyrobi to minie trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak biore spamilan,lamotargine,melise.teraz mama kup.mi tabl.na usp.z melisy,chmielu rozanca.prosilam by w aptece kupila cos na bol brzucha nudnosci.mgr dala jej to. Co do nifuraksaz.myslalam o tym ale on dziala'na zatrucia a u mnie to psychika.ciagle uderz.goraca,lęk,choc ten relanium troche pomogl.jutro ide do dr.ale ona mowi ze to jest w mej glowie i zadne leki nie pomoga.juz mialam ochote wezwac pogotowie,tyle wymiotow,drzenia,koszmar. Stosuje relak.oddechem ale nic nie daje. Moze macie jakies rady,ziola,suplementy.im blizej egzam.tym gozej sie czuje.boje sie ze obj.wygraja i nie pojade tam z wymiotami i biegunka

 

-- 22 maja 2014, 20:36 --

 

Tak biore spamilan,lamotargine,melise.teraz mama kup.mi tabl.na usp.z melisy,chmielu rozanca.prosilam by w aptece kupila cos na bol brzucha nudnosci.mgr dala jej to. Co do nifuraksaz.myslalam o tym ale on dziala'na zatrucia a u mnie to psychika.ciagle uderz.goraca,lęk,choc ten relanium troche pomogl.jutro ide do dr.ale ona mowi ze to jest w mej glowie i zadne leki nie pomoga.juz mialam ochote wezwac pogotowie,tyle wymiotow,drzenia,koszmar. Stosuje relak.oddechem ale nic nie daje. Moze macie jakies rady,ziola,suplementy.im blizej egzam.tym gozej sie czuje.boje sie ze obj.wygraja i nie pojade tam z wymiotami i biegunka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betii te studia to jest to co chcesz robić w życiu? To twoja pasja i twój wybór? Przeraża cię bardziej sam wyjazd do obcego miasta czy tylko egzaminy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betii, też na zatrucia, ale działa na wszystkie problemy żołądkowe z którymi masz problem, bardzo szybko hamuje biegunkę. Lek kosztuje mniej niż 10zł i jest świetny. Wiesz, ja i tak Cię podziwiam, że mimo takich objawów nadal walczysz i się nie poddajesz. Ja wymiękłem po 3 tygodniach.

Co do Spamilanu - ten lek powoli wychodzi z łask i jest zastąpiony przez leki z grupy SSRI. Kiedyś miałem wszelkie możliwe objawy nerwicy, fizyczne jak i psychiczne - wszystko przeszło po paroksetynie, najczęściej stosowanym leku na nerwice. A po co ta lamotrygina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę już nie chcę być nauczycielem, nie mam do tego predyspozycji zdrowotnych psychicznych.. wybierając studia 6 lat temu wiedziałam czego cche. Ten egzamin zawsze budził we mnie lęk bo wiedziałam że po 6latach będę musiała go zdać. POza tym będę sama zdawać w obcym mieście z obcymi ludźmi, pks mam o5 rano. jesli teraz wymiotuje mam biegunki , drżenie tą potliwość, palene ciała boje się co będzie blizej egzaminu a w dniu egzaminu to już... nie chce widzieć samych porażek, mowie sobie jak nie teraz to za rok. Ja go nie zdam to powtarzam 6 rok. Najgorsze że są ustne i podchodzi się od jedej komisji do drugiej. staram się o tym nie myslec ale moj organizm robi to za mnie. Wlasnie mowilam mej psycholog ze budze się w takich potach jakbym wyszła z wanny nie wytarta, tej wody jest wszędzie....i to nakręca mój lęk moje mysli. Ale jak pozbyc sie objawów, mysle że bez lekow nie przejdzie.

Ja juz bralam kiedys spamilan, mowilam dr ze mi nie pomagał, kazała mi sie nei nastawiać negatywnie. Musialam zmienic lekarza bo moja lekarka zmieniła poradnie z nfz na nzoz....

Jeszcze myslalam zeby brac tisercin kiedys dostalam go w szpitalu bralam rano i wiecz. ale boje sie bez wiedzy lek.

 

aa lamotargina dostalam ją jak powiedziałam że mam lęki, mysli S, to dostałam do welbutrinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betii no dobra studia, egzaminy - wiadomo lęk, a jest coś co daje Ci poczucie chwilowego szczęścia, co lubisz robić i nie ma lęków? W domu było normalnie?

To że starasz się o tym (egzaminach) nie myśleć nic nie da, to siedzi w twojej podświadomości i dlatego organizm tak reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin przy zaburzeniach nerwicowych to skazanie pacjenta na męki. Lamotrygina nie działa na lęki i myśli S, w początkowej fazie leczenia może nawet pogarszać nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jest tak ze wszystko co robie,gdzie ide do urzedu itp.nawet wykonanie tel.to wielki stres,ale do zniesienia.ja od prawie3lat bardzo sie poce,po abilify,po2dniach branialeku taki obj.sie pojawil..nawet zima.ale nie bez ruchu,a teraz leze siedze i sie leje ze mnie.zdazylam sie wykapac i juz plecy brzuch..mokre.wiem ze to na tle nerw.bo czuje lęk.nudnosci..welbutrin na mnie czesto dobrze dzialal ale nie tak jak teraz.teraz nie czuje jego dzialania.dali mi go w szpitalu z tisercinem.ma nowa dr nie chce mi go zmieniac,ale zmieni bo cena180zl to za drogo dla mnie. Jedne to czego sie boje to ze kazdego dnia obj.jest wiecej i martwie sie ze nie bede w stanie jechac.a jak wezme z 3zomireny zakladajac ze ich nie zwymiot.to usne,one zaburz.pamiec.a aviomarin uspakaja? wiem ze nudnosci tak ale lęki? tak mysle ze jak jutro ma dr mi nie pomoze to pojde na wiz.prywatna moze cos dodadza.sama juz nie wiem,aha w domu nie bylo normalnie jestem dda,tata juz nie zyje..6mies. Tak naprawde nic nie daje mi radosci.nie wychodze do ludzi bo poty,bo lęk.boje sie o prace.z roku na rok jest coraz gorzej..a terapia,2lata indyw.i nic.

 

-- 23 maja 2014, 00:32 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin przy zaburzeniach nerwicowych to skazanie pacjenta na męki.

tak tylko z drugiej strony jak jest zamuła i brak sensu czegokolwiek przez depresję, masakra, między młotem a kowadłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jest tak ze wszystko co robie,gdzie ide do urzedu itp.nawet wykonanie tel.to wielki stres,ale do zniesienia.ja od prawie3lat bardzo sie poce,po abilify,po2dniach brania leku taki obj.sie pojawil..nawet zima.ale nie bez ruchu,a teraz leze siedze i sie leje ze mnie.zdazylam sie wykapac i juz plecy brzuch..mokre.wiem ze to na tle nerw.bo czuje lęk.nudnosci..welbutrin na mnie czesto dobrze dzialal ale nie tak jak teraz.teraz nie czuje jego dzialania.dali mi go w szpitalu z tisercinem.ma nowa dr nie chce mi go zmieniac,ale zmieni bo cena180zl to za drogo dla mnie. Jedne to czego sie boje to ze kazdego dnia obj.jest wiecej i martwie sie ze nie bede w stanie jechac.a jak wezme z 3zomireny zakladajac ze ich nie zwymiot.to usne,one zaburz.pamiec.a aviomarin uspakaja? wiem ze nudnosci tak ale lęki? tak mysle ze jak jutro ma dr mi nie pomoze to pojde na wiz.prywatna moze cos dodadza.sama juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, niestety, albo czujemy się choojowo na każdej płaszczyźnie albo wybieramy mniejsze zło. I tak źle... i tak też niedobrze... Próżno by szukać złotego środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórka z kazdego dnia, wstałam sucha, za 1min pot na calym ciele, lało się... i wymioty i biegunka.zjadlam suchara wymiotowałam, po lekach po herbacie.

Akurat byłam u psych. mowi ze mam to w głowie, że to są silne lęki... ze sama musze sobie poradzić z ćw.oddechowymi. ale jak tu oddychac jak wymioty do krtani podchodzą, albo brzuch ściska.skręca-wzielam nospe i przeszło. Pani dr powiedz.ze nie daje benzo. bo uzalezn.i działaja na chwile. kazała odstawic lamotrin, zostajemy przy welbutrinie spamilanie ale o dziwo dala mi lorafen 1mg. 2x. myslalam ze moze prosic interniste o hydroks. w syropie. uczyc sie nie moge sil nie mam ani psych ani fiz.. zmęczona na maksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tym Wellbutrinem przy silnych lękach to dziwna sprawa. Bardzo możliwe, że ten lek nasila je po prostu. I dla mnie to trochę dziwne, że Wellbutrin daje się osobie z silną nerwicą lękową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalam, bowiem dostalam go kiedys na silna depresje i 2 x pomogł. teraz gł. to lęki mnie jedzą.. kiedys ma pani dr nie chciala mi dac welb.w tym stanie lękowym powiedz. ze on bardzo pobudza... powiedziałam to obecnej lekarce dlatego dala mi lamotrigine, dzis twierdzila ze moze lamotrigina mi zaszkadza, Za 2 tyg bede brac edronax zamiast welbutrinu ale on dziala podobne, zasugerowalam p.dr fevarin bo mialam dosw. z tym lekiem ,ale odmowila....

egzamin mam za 8 dni, nie umiem 1/4 materialu nie mam jak powtarzac juz nauczonego. Do 13,14 jestem jak zwłok... potem jest lepiej, ale juz o 21 o dziwo jestem bardzo senna..a tydz temu uczylam sie do 3 w nocy a teraz...

Mowilam, pytalam sie dr jak opanowac lęk kazała mi wł. oddychanie w aplikacji. robie to juz 2 mce. ale nie pomaga mi jak wymiotuje czy skrecam sie z bolu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×