Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

wisnia80, a ty jakiś psychiatra bo widze że wszędzie sie udzielasz?

A musi być psychiatrą, żeby się udzielać? :evil:

Jak bierze sam od lat antydepresanty to chyba logiczne, że ma doświadczenie i zna się na tym.

 

Pytanie było o zatrzymywanie wody w organizmie, a nie o leki. Żadna fachowa wiedza.

 

SSRi borę dopiero od 2 miesięcy. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od tygodnia i - czego nie było przy fluo i wenfli - wzrósł mi apetyt (mam nadzieję, że to na chwilę i że żadną wodą nie napuchnę 0_o) ale nie to jest przedmiotem mej troski (?). Chodzi o powrot w tępie/dawce jakiej chyba nie miałam...nie pamiętam żebym kiedyś miała taki popęd seksualny. Po prostu masakra, jak tak dalej pójdzie będę gwałcić mężczyzn na ulicach :shock: Ktoś, może COŚ jakoś podobnie miał...

Grozi mi zostanie nimfomanką :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast na aerobik po prostu pójdę wieczorem na miasto i wyrwę coś na szybciora 0_o

Bo albo się nażre (wzrost apetytu) albo seks (wzrost! libido). Z dwojga "złego" seks przyjemne+spalenie kalorii :shock:

Idę na dniach do lekarza swego i powiem ,że wraz z optymizmem wzrósł mi nieproporcjonalnie apetyt (ironia losu) na żarcie i seks.

Ja rozumiem ...powrót do normalności ale TO?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam niebawem, już wykupiłem. To już n-ty lek w moim poszukiwaniu odpowiedniego.

Zobaczymy, na razie to mam jak zwykle obawy o skutki uboczne :/

 

Zero uboków.

ew. wzrost (!!!) libido :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

u mojego taty zdiagnozowano depresję i od 10 dni bierze asentrę 25 mg ( pół tabletki 50 mg ) drugim lekiem jest miansegen i ogólnie po tym, jak przyjmuje leki ma kiepską koncentrację, trudno mu podjąć decyzje chocby w prostych sprawach , ogólnie pogorszenie samopoczucia . Czy oznacza to, że asentra była lekiem nietrafionym ? wczoraj skonsultowałam z psychiatrą reakcję na leki i przepisała sulpiryd , ale na razie nie podałam go tacie , co zatem robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fajna jesteś? :mrgreen: Jak tak to mogę pobić :mrgreen:

Jestem zajebista tylko w czasie deprechy zapominam o tym 8)

 

-- 17 maja 2014, 12:39 --

 

Witam!

u mojego taty zdiagnozowano depresję i od 10 dni bierze asentrę 25 mg ( pół tabletki 50 mg ) drugim lekiem jest miansegen i ogólnie po tym, jak przyjmuje leki ma kiepską koncentrację, trudno mu podjąć decyzje chocby w prostych sprawach , ogólnie pogorszenie samopoczucia . Czy oznacza to, że asentra była lekiem nietrafionym ? wczoraj skonsultowałam z psychiatrą reakcję na leki i przepisała sulpiryd , ale na razie nie podałam go tacie , co zatem robić ?

Miansegen od kiedy bierze? Osobiście po sertralinie mam dużo większą koncentracje ale biorę od tygodnia więc może kto z dłuższym stażem+mixem się wypowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miansegen od 9 dni tez

Dawka? Osobiście(!)...ja obstawiam, że to przez miansegen i (osobiście) zwiększyłabym dawkę asentry na 50. Ale co organizm to reakcja...

I co to za dok. co ładuje co chwilę (dosłownie) inne leki :? Jeszcze to nie rozlało się po mózgownicy, a już zapodaje next...DZIWNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miansegen dawka 10 mg , ale dlaczego uwazasz , że przez miansegen, właśnie po zazyciu tego leku staje sie wyciszony i dobrze po nim śpi

A, po asentrze co robi/ł ?

No więc (osobiście) jeśli jest nadpobudliwy i nerwowy to asentra. Zbyt śpiący i zobojętniały - miansegen. Tak czy owak za krótko bierze żeby definitywnie stwierdzić, że działa/nie dział, do tego przecież na początku zawsze są uboczne efekty. Poczkajcie do miesiąca jeśli tata da radę.

I jeszcze raz powtórzę - DZIWNY doktorek co tak żongluje lekami co "parę" dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę tabletki od 3 tygodni i w sumie nie wiem czy mi pomogły :? .

Na początku źle się po nich czułam (tzn. że jakoś działały :mrgreen: ), spóźnił mi się lekko okres i jestem często zmęczona, nic mi się nie chce (trudno za to winić tylko tabletki, bo za nim zaczęłam brać było podobnie). I to tyle. W sumie nie wiem czego powinnam oczekiwać, chyba nie tego że mnie wyleczą (z nerwicy natręctw), bo w to na razie ciężko mi uwierzyć i nie wyobrażam sobie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina z wszystkich SSRI najbardziej zaburzała u mnie koncentrację. Za to po citalopramie 2,5-godzinny wykład potrafiłem słuchać bez minuty przerwy. Brałbym go nadal, ale ból głowy trwający grubo ponad miesiąc od rozpoczęcia leczenia był nie do zniesienia. Z czasem miał minąć, ale pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×