Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy SSRI, chyba najlepszy ze wszystkich, ktore bralem (paroksetyna, citalopram). Choc nie ma co sie spieszyc z wnioskami, bo biore Seronil 3 tydzien (od tygodnia pelne 20 mg), a on na dobre rozkreca sie nawet po 4 mies. podobno. Fluoksetyna ma inny profil dzialania niz paroksetyna i citalopram. Te dwa ostatnie sa sedatywne, moze i lepiej dzialaja lepiej na lęki, ale maja tez druga strone medalu - troche zamulaja czasami i po jakims czasie ich stosowania wjezdza specyficzna "wyjebka" na wszystko, przynajmniej u mnie. Fluo jest aktywizujaca (co niestety w polaczeniu z kawa i nikotyna moze powodowac poddenerwowanie i rozdraznienie), jak do tej pory aktywizuje mnie nie gorzej niz Wellbutrin. Poczatek byl kiepski, bo objawy depresyjne i lekowe nasilily sie, ale przeszlo to po paru dniach na szczescie. Od kiedy wszedlem na 20 mg (choc zadzialala juz na 10 mg) mam lepszy humor, chec dzialania (sprzatanie, sport, przykladanie sie w pracy) - za wczesnie jeszcze na obiektywna ocene, ale mam nadzieje ze ta sytuacja sie utrwali i poglebi. Bardzo wazna rzecz dla mnie - nie powoduje obzarstwa, tak jak paroksetyna i citalopram (przynajmniej u mnie). Wrecz przeciwnie - skutecznie hamuje apetyt juz na 10 mg. W ostatnich 2 tygodniach schudlem 2 kg, ogolnie po odstawieniu citalopramu zjechalem z prawie 90 kg. Obecnie waze 79,5 kg. Poki co minus jest jeden, tak typowy dla SSRI, czyli dysfunkcje seksualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 tygodni w dawce 40 mg i fluoksetyna nie ruszyła. Psychiatra powiedziała, że trzeba poczekać 6-7 tygodni żeby ewentualnie zwiększyć jak nie będzie działać i radośnie przepisała mi paczkę 100 tabletek. Nie wiem co o tym myśleć. Dziś zacząłem żreć 60 mg i jak w ciągu 4 tygodni nie pomoże to zmieniam lek i ewentualnie lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 tygodni w dawce 40 mg i fluoksetyna nie ruszyła. Psychiatra powiedziała, że trzeba poczekać 6-7 tygodni żeby ewentualnie zwiększyć jak nie będzie działać i radośnie przepisała mi paczkę 100 tabletek. Nie wiem co o tym myśleć. Dziś zacząłem żreć 60 mg i jak w ciągu 4 tygodni nie pomoże to zmieniam lek i ewentualnie lekarza.

Bierzesz na depresję, nerwicę, czy zaburzenia odżywiania? 60 mg to dawka raczej na te ostatnie. Ja jem 20 mg od około roku, pierwsze odczuwalne efekty były po dwóch miesiącach. Każdy lekarz ci tak powie jeśli chodzi o fluoksetynę, no chyba że jakiś niekompetentny ci powie że po dwóch tygodniach ćwirki zaptakają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę na depresje. Przed 40 brałem jeszcze mniejsze dawki. Kilka dni 30, tydzień 20 i kilka dni jeszcze mniejsze. Co do dawek to czytając ten temat można znaleźć kobietki ok 50 kg jedzące 40 mg. Ja niestety mam ponad 100 kg :shock: i może to trochę ma wpływ na dawkę. Psychiatra pozwoliła mi zwiększyć do 60 jak 40 mi nie pomoże. Chcę przetestować 60 przez kilka tygodni i zmienić lek bo wydaje mi się, że już nie ruszy. Jestem trochę niecierpliwy bo to, że mam warzywo pod czaszką trochę mi przeszkadza. Inne objawy depresji obecnie są znośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory jest OK, nawet bardzo. Zauwazylem postepujaca modifikejszyn-zombifikejszyn. Dzis zlapalem sie na tym, ze dzialam jak cyborg - klapki na oczach, skupiony na tym, co robie, przez glowe nie przewala sie tysiac innych (zwykle negatywnych w depresji) mysli - dostajesz zadanie i je wykonujesz, skupiony na tym zadnych rozkmin w miedzyczasie. Otrzymujesz rezultat dzialania, reakcja, kolejne dzialanie. Na innych SSRI mialem podobnie, ale teraz przez miesiac na tianeptynie sie rozsypalem calkowicie i biorac fluo "od zera" dopiero zauwazylem, jak konkretny jest ten efekt emocjonalnego zobojetnienia. W 3 tygodnie od wycia i histerii na tianeptynie do calkiem niezlej stabilizacji na fluo (oby tak dalej). Dystans, nieprzejmowanie sie duperelami, ogolnie skupienie sie na tym, co jest do zrobienia, zadnych rozkmin egzystencjalno-depresyjnych. No taki cyborg-mode, ktory mozna poznac po spojrzeniu (tzw.Paxil Eyes). Choc na zmiane z uczuciem takiej harmonii, kiedy usmiechasz sie sam do siebie przypominajac sobie cos smiesznego or sth. Aktywizacja jest, ale to nie zaden speed. Np. dzis drugie pol dnia jestem tak zwyczajnie po ludzku (niedepresyjnie) zmeczony i senny, ale to chyba od pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ...

Mam na myśli okres, po którym poczułem pełne działanie leku, to znaczy czas, po którym czułem, że objawy nerwicy i depresji zmalały prawie do zera... Przez ten czas bywało raz lepiej, a raz gorzej, ale systematycznie coraz bardziej lek się wkręcał ,a po ok. 3 miesiącach poczułem jakby pełne działanie Fluoksetyny. Trzeba na prawdę być cierpliwym, ja wiem, że ciężko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ...

Mam na myśli okres, po którym poczułem pełne działanie leku, to znaczy czas, po którym czułem, że objawy nerwicy i depresji zmalały prawie do zera... Przez ten czas bywało raz lepiej, a raz gorzej, ale systematycznie coraz bardziej lek się wkręcał ,a po ok. 3 miesiącach poczułem jakby pełne działanie Fluoksetyny. Trzeba na prawdę być cierpliwym, ja wiem, że ciężko :(

 

Tak sie wlasnie wychodzi z depresji - powolutku, sinusoida (a nie prosta) w gore, a nie zadne trach i swiat sie staje kolorowy. Molibdenowy lykaj prochy, nie pij i badz cierpliwy. "My psy musimy sie trzymac razem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. biore seronil od dwoch dni jak narazie 20mg i moje pytanie czy po tym leku moze byc tak ze mam straszne zawroty głowy, nie wiem co sie wokol dzieje, wszystko lata mi przed oczami, serce wali strasznie az czuje to wszystko w glowie mam takie "uciski" w glowie i czuje jak bym miala zaraz zemdlec. taka jakby za mglą. w nocy krzyczalam przez sen i strasznie plakałam. obudzilam sie cala spocona i od samego rana czuje te objawy. nawet normalnie mowic nie moge bo sie myle. czy to moze byc od tego? strasznie sie boje co mi jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od dwóch tygodni zażywam bioxetin 50 mg rano i trittico cr wieczorem (póki co w dawce 1/3 z 75 mg). Czuję się, jakby to określić, dziwnie. Niby mi się w głowie nie kręci, ale czasem mi trudno wzrok skupić na jednej rzeczy, ogólnie bywam rozbita, niby funckjonuję normalnie ale chwilami mam uczucie jakbym za szybą stała.W głowie dziwne uczucie, chwilami panika, że zaraz mi się coś stanie... Wiem, że fluo nie działa tak od razu, rozkręca się długo i nie jest to jej właściwie działanie (poza delikatną poprawą humoru nic póki co nie odczułam), traktuję to raczej jako skutek uboczny, ale czy wiecie może, jak długo się utrzymują skutki uboczne? Mam ochotę przestać brak te leki, bo jak mam się tak czuć cały czas to dziękuję bardzo...;) Podobnież bioxetin ma wpływać na utratę apetytu ( jeden dzień tak miałam, dalej wcinam normalnie). Mam nadzieję, że negatywne objawy miną niedługo...

Walczę z lękami i depresją na serio od 4 lat, trzy lata terapii, pół roku na axyvenie (objawy ustąpiły i nie brałam żadnych leków aż do dziś). Do psychiatry poszłam, ponieważ z nerwów miewam ataki paniki, zaburzenia snu itp. No i poczucie beznadziei też mnie ogarnęło, więc postanowiłam wziąć się za siebie bardziej. Biorę te leki i boję się ich jednocześnie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×