Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

evvelinka, ja jestem nowa na forum i nie sledzilam twoich wszystkich postow, ale przykro mi z powodu Twojego stanu. Twoi bliscy sa napewno po prostu zmeczeni, ale to nie znaczy ze im na tobie nie zalezy. Moi bliscy tez sa zmeczeni moim wymyslaniem chorob, opierniczaja mnie a czasem nawet smieja sie ze mnie. ja wiem ze ty jestes chora naprawde, i wiem ze jest ci ciezko, ale dopoki nie zmiensz choc troche podejscia nic nie zmieni sie na lepsze. ty sama musisz podjac taka decyzje, ze chcesz zmian na lepsze i w tym trwac uparcie. Gdy twoi bliscy zobacza ze jest w tobie jakas zmiana, napewno zaczna Cie traktować powazniej. Ja tez sie boje wychodzic z domu, i boje sie w nim zostawac sama, a zostaje cale dnie, boje sie ze guz (ktorego niewiem czy mam) mi peknie w glowie... masakra znam ten strach i Cie rozumiem. Wiem, dziwnie tak doradzac jak sie samemu w takiej sytuacji nie jest, ale ja tez jestem w kiepskiej i chcialam napisac cos od siebie co moze cię choc troszkę pokrzepi.

 

Trzymaj sie i trzymam kciuki zeby bylo lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka ile masz lat ?

Leczony wysoki testosteron i wyrównana tarczyca - jest możliwość zajścia w ciążę.

Gorzej z tym jajnikiem.

Zastanawia mnie za endometrioza - jak została u Ciebie wykryta? Jak wykrywa się te 'zrosty' ??

Czy USG transwaginalne może wskazać na endometriozę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey wszystkim

No z tymi lekami jest w Polsce po prostu jakaś katastrofa...w ogóle się nie będę wypowiadać o polskim systemie zdrowia bo ataku jeszcze dostane...:)

Szkoda chłopaka:( oby wyzdrowial!

Jutro dla mnir ważny dzień i się bardzo denerwuje:( mam iść na ten zabieg dwa zeby do usunięcia po zskazeniu.lecz dzis zaczęły mi się te dni:( nie wiem czy mi lekarz wyrwie:( podobno krwotoku można dostać:( a ja się zamarywiam jak wytrzymam te kilka dni jeszcze z bólem:( już,dwa tyg boli:( Boże już mam dość:( jeszcze na złość jakąś afte mam na ustach id malej załapałam:(pomóżcie się uspokoić proszę bo zwarouje chyba:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka ile masz lat ?

Leczony wysoki testosteron i wyrównana tarczyca - jest możliwość zajścia w ciążę.

Gorzej z tym jajnikiem.

Zastanawia mnie za endometrioza - jak została u Ciebie wykryta? Jak wykrywa się te 'zrosty' ??

Czy USG transwaginalne może wskazać na endometriozę?

 

Tak, że bolał mnie brzuch po prawej stronie. Poszłam do gina i kazałam sobie zrobić usg. Wyszły ogromne torbiele na obu jajnikach. Nastraszyli mnie nowotworem, wylądowałam w centrum onkologii, gdzie profesor powiedział mi jeszcze przed operacją, że to klasyczna endometrioza. Tak więc moim zdaniem dobry specjalista od razu to wykryje.

Co do zrostów je się po prostu czuje. Czasem coś potrafi tak dziwnie zakłuć, zaboleć, czuć to najczęściej przy wypróżnianiu.

Lat mam 29.

 

marta80 dzięki za pocieszenie, ale wydaję mi się, że z ostatnim stadium endo może być trudniej niż przy pco.

 

nervuska91 masz rację. Dziś już miałam lepszy dzień. Po prostu miewam chwile załamania i wtedy wszystkich dookoła dołuję, a potrafię skutecznie.

 

psychidae nie jestem w stanie teraz myśleć o dziecku. Cała jestem chora, zanieczyszczona i źle się czuję. Laski nie kupię, bo tego, że jestem chora się wstydzę już i tak wystarczająco, nie pokazałabym nikomu tego gdybym na prawdę nie była do tego zmuszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus, jestem kolejną nową znerwicowaną. Od dłuższego czasu czytam Wasze wpisy, gdyż mnie to na swój sposób leczy. Brzmi być może egoistycznie, ale... Po prostu się uspokajam.

Również przypisuję sobie najróżniejsze choroby, ale jakoś trudno mi chodzić do lekarzy, bo przy okazji hipochondrii mam chyba jakąś mini fobię społeczną, kontakt z obcymi ludźmi przyprawia mnie o swoisty strach, nawet takie kwestie, jak bank czy poczta wywołują go we mnie. Chociaż kilka miesięcy temu wkręciłam sobie raka skóry, najlepiej od razu czerniaka z przerzutami, dlatego poszłam do dermatologa. I co? I nic poza egzemą. Wszystkie znamiona są piękne i zdrowe.

Teraz mam wkrętkę na choroby mózgu i od kilku dni mam specyficzny ból głowy... Co ciekawe, wczoraj miałam ustną maturę, również bolała mnie głowa, ale jakby inaczej, jakby z ciśnienia lub stresu, o tamtym poprzednim bólu niejako zapomniałam. Wrócił, gdy już byłam w domu... Śmieszne, bo bóle głowy mam już od wieeeelu lat i dopiero jakiś czas temu zaczęłam się nimi przejmować. Kiedy dokładnie? Kiedy coś zaczęło się w moim zyciu układać, bo do tej pory wszystko było nie tak. Problemy z rodzicami, alkoholizm jednego, ciągłe awantury, ciągłe słuchanie, że jestem beznadziejna, że nie można na mnie polegać, że jestem egoistką, że moje problemy są niczym. W okresie przedszkolnym byłam traktowana przez opiekunki jako gorsze dziecko z biednej rodziny, tym bardziej, że bawiłam się najczęściej z koleżanką, której rodzice są majętni. Do dziś pamiętam sytuację, jak spadłyśmy obie z huśtawki, a wszystkie panie tylko nią się zajęły. Mnie powiedziały, że to moja wina. Miałam wtedy jakieś 5 lat. W podstawówce też mi dokuczano. Potem też wielokrotnie zawiodłam się na ludziach, byłam takim awaryjnym przyjacielem - gdy chorowała jakaś osoba, można było mnie do towarzystwa wypożyczyć. Kaleczyłam się, o czym praktycznie nikt nie wiedział, na pewno nikt z mojej rodziny. Skąd mogli wiedzieć, skoro ze mną nie rozmawiali, lecz tylko zbywali, mówiąc, iż są zmęczeni... Pamiętam też, że od dziecka boje się o moje zdrowie. Jako dzieciak przed snem czułam ucisk w gardle i bałam się zasnąć z myślą, że się uduszę. Też były inne tego typu sytuacje, z różnymi chorobami... Coś usłyszałam w telewizji i już strach. No i tak mi pozostało do dziś... Myślę, że po prostu nie zasługuję na szczęście, toteż gdy coś się właśnie układa, wyczekuję tragedii w postaci chociażby choroby. Od kilku dni codziennie z tego powodu płacze, jestem już po prostu zmęczona... Nie mogę spać w nocy, od kilku miesięcy budzę się około 3-4 godziny. Czasem miewam wówczas napady strachu, serce mi wali, jakby przebiegła sprintem kilometr, a do głowy cisną się przerażające myśli. Czasem totalnie absurdalne, jak wyjście postaci mordercy z filmu haha.

 

Nie wiem ,co z tym zrobić... CHodziłam kiedys do psychologa, ale było jeszcze gorzej. Nie umiała ze mnie wyciągnąć informacji, a ja czułam, iż nie powinnam mówic o swoich problemach, bo to faktycznie błahostki, miałam wyrzuty sumienia po każdym płaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po prostu nie zasługuję na szczęście, toteż gdy coś się właśnie układa, wyczekuję tragedii w postaci chociażby choroby.

 

Chyba takie czarnowidztwo jest normalne przyn nerwicy i stanach lekowych...Mam identycznie. Kakunia 123, wiem ze sie martwisz, asle prawda jest taka ze te wezly moga byc na 99% od tych zatok w koncu masz nie leczony stan zapalny. Kolejne wezly sa po kolei poddawane infekcji wiec sie powiekszaja. Ja mam 20 malych do od 3 do 10 mm. Juz sie nie zmniejsza. Nie powiekszaja sie od prawie poltora roku. Czuje ze cos mi siedzi w zatokach lub w uchu ale kazdy lekarz twierdzi ze jest ok laryngolog wysyla do alergologa i tak w kolo macieju. Mi sie natomiast wydaje ze to jakasd bakteria i chyba sobie w przyszlym miesiacu zrobie wymaz bo mnie to wkurza. Ewentualnie od zebow ale mam problem z zebem tylko po jednej stronie wiec watpie ze to od tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też chce wymaz koniecznie ...bo w szpitalu zrobiono mi obszerne badania krwi i wyszły ok ...nawet na te węzły nie spojrzeli! nic...ja też utwierdzam się w przekonaniu że mam tak jakiegoś grzyba bądź coś co cały czas wprawia mnie w choróbsko ...ropa ot tak się nie bierze z nikąd....

 

JA też Zawsze mam tylko czarne scenariusze np. Mamy gdzieś jechać baseny, termy wiecie totalny luz odpoczynek opalanko a ja co...Myślę , czy po drodzę czasem nie będziemy mieć wypadku ? A jak się mi dziecko utopi ( zawsze pilnuje go dobrze ale co tam). Idę do centrum handlowego ( mieszkam w Anglii może dlatego się boję :P) i myślę a jak jakiś muzłumanin zostawi bombę? Idę spacerkiem widze kogoś przed sobą ...a jak on mnie zabije ? I tak codziennie ...przykładów mogłabym namnażać milion !

 

-- 15 maja 2014, 22:20 --

 

Ja zawsze mówię , że lekko psychiczna jestem ...tylko nie wiem czy lekko to dobre określenie :D:P Kurczę chciałam się czymś z wami podzielić ale nie wiem kurczę czy mnie nie wyśmiejecie totalnie ....

 

-- 15 maja 2014, 22:21 --

 

Kurczę :P widzę , że lekko nadużywam czasem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA też Zawsze mam tylko czarne scenariusze np. Mamy gdzieś jechać baseny, termy wiecie totalny luz odpoczynek opalanko a ja co...Myślę , czy po drodzę czasem nie będziemy mieć wypadku ? A jak się mi dziecko utopi ( zawsze pilnuje go dobrze ale co tam). Idę do centrum handlowego ( mieszkam w Anglii może dlatego się boję :P) i myślę a jak jakiś muzłumanin zostawi bombę? Idę spacerkiem widze kogoś przed sobą ...a jak on mnie zabije ? I tak codziennie ...przykładów mogłabym namnażać milion !p

 

Oooo! Mam dokładnie to samo! Zamiast się cieszyć jakąś wycieczką, to ja obmyślam strategię przetrwania w razie wypadku haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylam, ze mniej wiecej co miesiac, poltora pojawiaja mi sie bole miesni i stawow szczegolnie bole nadgarstkow i kolan. To jest takie lamanie jakby przy grypie. Po kilku dniach przechodzi i wszystko wraca do normy.mialam obszerne badania krwi morfologia w porzadku Crp 0,3, ob tez niskie, musze tylko zbadac mocz i czynnik reumatoidalny i tsh. Tylko od jakiegos pol roku mam limfocyty przy gornej granicy. Z tego co wyczutalam w necie, chociaz staram sie tego unikac podwyzszone limfocyty czesto wystepuja przy obecnosci bakterii lub wirusow we krwi. Mozliwoe ze siedzi mi cos w gardle i wezly ciagle sa stymulowane. Ty tez powinnas Kakunia sobie go zrobic. Ja chyba pojde prywatnie.

 

-- 15 maja 2014, 23:27 --

 

Kakunia 123, podziel sie, my juz tyle tu napisalysmy ze uwierz nikt cie nie wysmieje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie bóle o jakich ty piszesz...często stawy i też parę dni potem przerwa potem mięśnie i znowu przerwa czasem kości...ale miałam badania reumatyzmu nie mam . Neurolog od razu do mnie że znerwicowana jestem itp... Ja poproszę najpierw Gp ( rodzinnego )jak nie będzie chciał dać to pójdę znowu jak znowu się nie ugnie to sory skarga poleci ...i najwyżej zrobię prywatnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prakseda, wlasnie rodzinny chce to badanie zrobic w kierunku RZS bo mowi ze to sa czesto pierwsze objawy. Spoko jest ten lekarz. Ostatnio jak znim rozmawialm ze nerwowa jestem to stwierdzil ze woli wszystko najpierw sprawdzic zanim powie ze to od nerwicy. Tylko kurde jest tyle opcji i badan, ze na NFZ nie sprawdzisz wszystkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam jakieś jeszcze tylko właśnie nie pamiętam jakie;p ale jak tego nie robiłam to sobie zrobię ..choc teraz już w sumie dwa tyg bólów nie mam stawów ani kolan nic zero...Ja mam tak , że np. czuję się spoko po paru dniach myślę kurcze ale dawno mnie kolana bądź nogi nie bolały ...i co nazajutrz bolą:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×