Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zapach to w buzi mam brzydki i taki posmak ;/ rano biało w całej buzi i ten ból głowy jest tutaj straszny jak to zaczyna spływać to czuję jakby mnie ktoś normalnie kijem w tył głowy walił albo wielkie szpile wbijał tragedia jakaś ogólnie cała głowa boli strasznie ;/ mam przeciwbólowe ale szczerze nie pomaga .... jedynie temp nie mam na razie ....nowe węzły mi wyszły a tamte które znikły znowu są i OMG jak one dopiero bolą ;/ Jakby mi ktoś wbijał szpile w te węzły ...światło mnie drżani i jak ktoś coś głośniej powie mam ochotę przywalić...a tu dziecko cały czas biega i wariuje ...boję się, że to coś poważniejszego , nigdy opon mózgowych chorych nie miałam więc nie wiem ale skoro brak gorączki to chyba nie to jednak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolesne węzły chłonne to węzły infekcyjne

Idź do laryngologa, bo coś to pachnie przewlekłym zapaleniem zatok - on najprawdopodobniej będzie chciał konsultacje stomatologiczną

Próbowałaś jakiś ibuprom zatoki?

W zapaleniu opon mózgowych występują objawy oponowe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja tem ciała to od 34,5, do 36

Ja mam taką temperaturę ciała od zawsze i normalnie się czuje. 36 przekracza, tylko przy jakiejś infekcji, a i tak największą gorączkę jaką miałem przy chorobie od kilku lat była temperatura 37,1 ;) Robiłem badania w ubiegłym roku na krew i mocz, i wyniki były dobre. Wszystko w normie. W moczu żadnych bakterii nie wykryto, więc nie wiem. Co do zatok, to też mam chore zatoki, ale bez żadnej spływającej wydzieliny. Po prostu czasem mnie trochę bolą zęby, głowa, kark i mam taki ucisk w skroniach. Ale mi to już dawno laryngolog zdiagnozował i nic z tym nie zrobiłem. W końcu jakoś daje rade z tym funkcjonować i nie mam tak codziennie. Zastanawia mnie tylko czy nie mam jakiejś bakterii. Może to jakiś gronkowiec bezobjawowy ? chyba że w badaniu na krew i mocz by go wykryto, a wyniki były ok. Mimo wszystko i tak coś żle funkcjonuje w organizmie, bo mam lekkie problemy z cerą ( jakiś mały pryszcz wyskoczy od czasu do czasu) to znaczy mam suchą cerę i jakieś pomniejsze krostki na plecach, co mnie akurat trochę wkur.wia.

Rzucam pety, przechodzę na dietę i ide się leczyć ziołami do chińskiego lekarza, bo mam zasyfiony organizm od toksyn :D tylko z tym pierwszym kierwa będzie problem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam nic niestety tu w anglii nawet nie zauważono że mam ropę ..w Polsce lekarz do mnie z fochem , że jak można się do takiego stanu doprowadzić ... nieleczone , ( powiedział prosto z mostu zasyfione ) , zaropiałe itp..;/;/;/ dostałam ten antybiotyk i przeszło po tygodniu znów byłam chora już tu w Anglii ale odpuściłam lekarza ..po tygodniu wszystko ok teraz po paru dniach znowu wróciło ale niestety ze zdwojoną siłą ... Jak oni tu nawet nie widzą że mi leci ropa po gardle no to kur co ja mam im poinstruować jak mają mnie badać. Przepraszam , ze się złoszczę ale od października tamtego roku z moim zdrowiem jest naprawdę słabo a teraz dwa miesiące ciągłe choroby ...przyduszanie flegmą bóle nie z tej ziemi chyba mogę się lekko załamać. Zresztą jak pisałam wcześniej lekarz laryngolog(PL) powiedział mi , że TRZEBA ZBADAĆ WĘZŁY BO SĄ PAKIETY I SĄ POWIĘKSZONE < A LUBIĄ SIĘ POWIĘKSZAĆ PRZY CHŁONIAKU ....to są jego słowa ...tutaj twierdzą że węzły są ok mimo że mam na szyii już ok 10 guzków ( dwa doszły dziś wyczułam) ...nie twierdzę możliwe że ta ropa to robi ...JA za dwa msc mam ślub ..już schudłam 3 kg przez te choroby , jestem jak nitka, słaba blada, chuda , bez życia z ciągłym bólem ryczę z bezsilności ...

 

-- 11 maja 2014, 20:37 --

 

Bardziej mam problem z poruszaniem głową na boki do przodu no trochę boli ..i jak charczę to przeraźliwy ból z tyłu jest i ból masakryczny węzłów więc już nie wiem no i oczy bardzo bolą :/ właśnie od jakiś paru godzin zaczynają wszystkie zęby z prawej boleć ...ostatnio bolały z lewej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałaś morfologię z rozmazem? Przy chłoniaku węzły są niebolesne, no i nie tylko szyja plus stan podgorączkowy plus zlewne nocne poty (pościel rano jest tak mokra, że mozesz z niej pot wykrecać) - można zrobić biopsję węzła - ale musisz skonsultować się z lekarzem

 

Przy zatokach bardziej jednak tomografia zatok

Zęby musisz koniecznie wyleczyć, ta wydzielina musi spływać

Takie bóle zębów są przy zatokach

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które teraz wyskoczyły mnie bolą i są jakby hmmm spuchnięte ...ale jest około 8 węzłó które absolutnie mnie nie bolą jedne są miekkie inne bardzo twarde ...miałam morfologię z rozmazem OB CRP, czynnik reumatoidalny , TSH , FT4 Atp ( nawet nie wiem czy tak to się pisze wszystko) , zwykłą morfologię , cukier , cholesterol , i te wątrobowe sprawy oraz USG brzucha ....w sumie chyba tyle ..CRP miałam duże ponieważ chore zatoki były po tyg antybiotykoterapi spadło z 45 do 5 ....OB w normie 10 ...morfo z rozmazem ok beZ odchyleń jednie mocz nie ładny i na cytologi dużo bakterii leukocytów itp....mam poty i uderzenia gorąca takie chwilowe ....więc nie wiem jak mam to akurat interpretować.

 

Owszem masz rację zęby musze wyleczyć tylko w PL tutaj byłam już u dentysty i co? ZNiszczono mi doszczętnie 3 zęby !!!!!!!!! W Polsce musiałam założyć koronę ( on był z przodu ) i wyrwać resztę ( 2) tak , że w Anglii nie pójdę już do dentysty sory ...w pOlsce po tych konowałach musiałam 2 tysie na dentystę wycedzić....teraz 1500 zł na badania , lekarzy i leki ...Ja wiem , że to zatoki bo to jest to samo co w POlsce tylko ze zdwojoną siłą , tylko jak tu wymusić jakiekolwiek badanie ? hm???? ja się boję że to ten chłoniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy chłoniaku są objawy jak pisałam wyżej no i w morfologii by coś wyszło

No i od października to byś raczej była na drugim świecie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ylko szkoda...że węzłów coraz więcej i ciągły kaszel chrypa i pocenie się ..no cóż nie będę was już zanudzać, po prostu czuję się olana z góry na dół przez lekarzy tak , że komuś muszę poskarżyć. :) Chciałabym po prostu być wyleczona na sto procent bo boję się ile jeszcze wytrzymam jak już mam dosyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kakunia idziesz i mówisz ze w Polsce cię badali ze miałaś antybiotyk i ze teraz jest zeczdwojona siła ból. Zadasz badania które ci się prawnie należy. Postrasz ich trochę. Czasem tak trzeba. Moja koleżanka brytyjka mówi mi zawsze ze tu samemu trzeba niemal palcem lekarzowi pokazać albo siły użyć bo to są idioci. Czasem w przychodniach nie przyjmują nawet lekarze z wykształcenia tylko konsultanci medyczni!!!! Szanuj swoje zdrowie i działaj. Jak trzeba to emergency bo ból taki to nie żarty. Może się zrobić ropień lub nawet zapalenie opon mózgowych. Nie piszę żeby cię straszyć tylko zmotywować kochana.powodzenia pisz co zalatwilas gdzie mieszkasz?? Może będę mogła ci pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kakunia 123, zanudzać ? przecież od tego jest ten wątek. Ja dopiero smęcę jak stary pierdziel :D Jak ci coś leży na sercu( oby nie jakiś guzek ! :P ) to pisz. Od tego tu jesteśmy, żeby pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO właśne moja ciotka miała ropień...dramat był przebijany wylała się tona ropy , boję się tego ...i tych opon mózgowych..no nic teraz jak pójdę do doktora to już nie będę owijała w bawełne i koniec z moją miłą naturką niech się wali na ryj! Sorki muszę trochę pobluźnić na tych konowałów bo inaczej nie da rady ....;/

 

Dzięki za miłe słowa :) :D dobrze , że mam was :) hehe my się rozumiemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam - Ci Polscy lekarze są dobrzy - przynajmniej ja mam zawsze szczęście dobrze trafiać

co do UK - krążą żarty, że tam tylko paracetamolem wszystko leczą

 

wiem, że jak moja koleżanka miała zapalenie zatok to miała tomografię zatok, dostała jakiś steryd, antybiotyk i inhalacje sobie robiła, żeby to wszystko spływało

no cóż - zostaje zaoszczędzić trochę grosza i jak będzie w pl leczyć hurtowo ząbki w pl - co da się możesz próbować na nfz (jeśli masz ubezpieczenie)

stosowałaś antybiotyk tak długo jak trzeba było czy coś skróciłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie meczy co chwile oslabienie :( budze sie rano i nie mam sil w rekach, ramionach i ogolnie.

Ale wiecie co, najlepsze jest to, ze np. nagle mi przechodzi w polowie dnia. Np. przedwczoraj pol dnia, ledwo chodzilam, takie czulam oslabienie, ze balam sie ze nie dojde do samochodu. Ale musialam w koncu po poludniu jechac cos odebrac. Zmusilam sie, jechalam z dusza na ramieniu, mysallam, ze zaraz zemdleje. Odebralam przesylke i co? Nagle lepszy stan, i juz za godzine nosilam ciezkie graty z mieszkania na smietnik po schodach - i juz nie bylo nagle zadnego problemu.

 

Kurde co to ma byc?! i jak sie tego pozbyc dziadostwa :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, no i pod wzgledem pschicznym czuje sie tu super :) nie zaluje powrotu, bo nawet jak mam byc oslabiona czy sie gorzej czuc to 100 razy bardziej wole czuc sie tak w PL niz za granica...

A co do lekarzy, no tow iesz, jak powiem ze rano jestem oslabiona, a nagle za pare godzin dzwigam ciezkie rzeczy i nie mam z tym zadnych problemow, to przeciez zaden lekarz nie zleci mi badan, bo zobaczy, ze to nie jest coś stałego...

 

Poza tym, nie mam jeszcze ubezpieczenia, a boje sie ze jakby mi cos wykryli powaznego i wyladowalabym w szpitalu to potem nie wyplacilabym sie do konca zycia :)

 

-- 12 maja 2014, 08:37 --

 

no ale co jest super, to to - ze zajesbiscie sypiam teraz :) miesiacami mialam problemy z zasypianiem, do 2-3 nie moglam spac. Natlok mysli itd. A teraz bez problemu klade sie i od razu zasypiam, nawet po 11 juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kochane:)widze ze dyskusja ostra....trwa:)

 

nerw ubezpiecz sie jak najszczyciej....i tyle i maszeruj na badania takie podstawowe...bedziesz spokojniejsza...

 

u mnie ostatnio lepsze dni;)odstawilam leki..i mam nadzieje ze bedzie ok....lece na diece i oczyszczam organizm...w sob bylam z psiapsola nawet na baletach...lol eureka.....az sama w to nie wierze:)

wezla macam bo jest dalej i wiecie co jak sie smieje bola mnie kosci z tylu glowy te potyliczne....dziwne to...i tak od 9mcy....nie wiem czy to nie ma zwiazku z tym powiekszonym wezlem??

 

Ellwebo ty mialam taki namacalne te kosci jak ja...nie bola cie jak sie smiejesz??kiedys cos o tym pisalysmy....

 

-- 12 maja 2014, 08:52 --

 

Kaukunia a ty kochana do gp go go i zadyma ostra;)!!!!wiesz o co z nimi cho!!tak jak ci pisze Fabienka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co, co do tych waszych wezłów... wczoraj znajoma pokazala mi zdjecie - miala wezly na szyji wywalone na maksa, takie wielkie gule. Poszla do lekarza, zeby chociaz dal jej skierowanie na podstawowe badania krwii. A ten machnal reką i nic nie dal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :)

Jestem nowa na forum. Hipohondria nie jest mi obca. Ile ja już chorób przerobiłam nie zliczę. U mnie jest tak że ja najpierw mam objawy, często błache, a dopiero później szukam na necie i sobie dokładam do pieca. Obecnie jestem na etapie guza mózgu, z tym że akurat mam dość poważny objaw na którego punkcie się poshizowałam. Opiszę o co mi chodzi, może ktoś z Was miał coś podobnego?

Objaw polega na tym że: Od 2 miesięcy podczas mówienia, uśmiechania się, poruszania mięśniami twarzy, odczuwam szum w lewym uchu, takie jakby pykanie, i drganie lewego oka,a wlasciwie miesni pod okiem i brwi. Dzieje się to jednoczesnie, i tylko przy ruchu mięśni twarzy, nie występuje samoistnie. Byłam u dentysty bo myslałam że to od zęba, byłam u laryngologa bo myslałam że to od ucha z którym mam problem od dziecka, ale wszystko ok. Neurolog powiedział tez że to objaw od nerwu trójdzielnego ale z jakiej przyczyny, nie wie. naczytałam się w necie o guzach mózgu i koniec, ze stresu nie jem, nie spie, jestem w rozsypce, inne objawy tez dopasowałam, parestezje, mrowienia, uciski w głowie, i jestem przekonana że mam tego guza, czuję to, tylko pytanie czy to przeczucie czy moja shiza? Dodam jeszcze że takie objawy jak uciski itp doszły dopiero po naczytaniu się na necie. W piatek rezonans a ja chyba do tego czasu oszaleję :(

 

Z realnych i zdiagnozowanych chorób horuję na:

- niedoczynnośc tarczycy (hashimoto)

- wypadanie płatka z zastawki mitralnej

 

Co o tym myslicie?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nervuska81, ja mysle, ze przy guzie mozgu mialabys duzo neurologicznych problemow (bo on uciska rozne obszary mozgu) i ludzie maja a to niedowlady, paralize czesciowe, zaburzenia widzenia, mowy itd.

 

Chociaz szczerze mowiac, ja od jakichs 3 tyg miewam wieczorami taki szum w jednym uchu - ktory tak pulsuje jak serce, i tez sie boje ze costam mnie uciska i dlatego, albo ze tętniak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź :)

Nie chciałabym absolutnie nikogo nakręcać swoimi objawami, bo wiadomo sa tu ludzie z hipohondrią i trzeba uważać by się jedni od drugich nie "zarażali" objawami ;)

Ja tez mam taki pulsujący ten szum w uchu, ale u mnie występuje on przy ruchu mięśni twarzy, z tym uchem miałam problemy od dziecka u mnie to rodzinne, ale ostatnio mi się też słuch w nim pogorszył. laryngolog nic nie stwierdza, ale przecież czuje że cos sie tam dzieje. Czytałam że nerwica powoduje również uszkodzenia słuchu i szumy często występują, więc myslę że Twój właśnie taki jest niegroźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja też mam takie szumy, albo nagle gorzej słyszę, ale nie przejmuje się tym i nie zamierzam :-)

Przy guzie mózgu, są zaburzenia neurologiczne, poranne nudności lub wymioty i tarcza zastoinowa na dnie oka

 

Co miałaś na skierowaniu na mr? Podejrzenie guza czy procesu demielinizacyjnego? I czy masz z kontrastem?

Wyniku mr nie dostaniesz w pt - trzeba poczekać kilka dni na opis i nie licz na to, że ktoś cokolwiek Ci powie w pt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×