Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poszukuje i nie proszę o odpowiedzi


Slawekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam założyć ten wątek ponieważ w sieci coraz większą popularnością cieszą się porady psychologa przez internet. Parę tygodni temu trafiłam na jedną stronę psychologa online. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu poradnictwa bo przecież nawiązanie realnego kontaktu z kimś kto mieszka wiele kilometrów od Ciebie może być bardzo trudne. Pierwszego maila wysłałam dopiero po tygodniu od pierwszego wejścia na stronę (pomyślałam: raz kozie śmierć, najwyżej nie odezwę się więcej). Pochodzę z maleńkiej miejscowości pod Rzeszowem (2 tysiące mieszkańców, jeden kościół, jedna szkoła-wszyscy się tam znają) i wizyty u psychologa są u nas tematem tabu. Ludzie myślą, że jak ktoś do niego idzie to ma coś nie tak z głową. Chciałam oszczędzić sobie komentarzy znajomych i nie ukrywam trochę przyoszczędzić bo pani psycholog przyjmuje u nas prywatnie a jednorazowa wizyta kosztuje u niej 90zł. Na stroniexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx porada kosztowała 30zł (pomyślałam, że spróbuje-kasa była 3 razy mniejsza). Wymieniłam 4 maile i wiem, że jest mi lepiej, lżej. Cieszę się, że w internecie jest coraz więcej stron tego typu bo nie każdy ma odwagę wybrać się do psychologa na wizytę. Internet jest bardzo pomocy. Nie czuje bym wydała pieniądze w błoto. Polecam jeśli ktoś jest nieśmiały i szuka rozwiązania swojego problemu. Mój kolega Marcin również korzystał z takiej pomocy przez internet na stronie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ale wymienił tylko dwa e-maile bo punkt poradnictwa był darmowy i go zamknięto.

 

A WY czy korzystaliście z pomocy psychologa przez internet? Jeśli tak to jakie macie odczucia? Wrzucajcie linki do zaufanych stron! Może więcej osób skorzysta z porady psychologa, który nie oczekuje wizyty na swojej kozetce.

 

Anka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy, jeśli nie chcesz wrzucić linku, który może się przydać innym to nie zaśmiecaj wątku (niby kto miałby mi płacić i w jaki sposób? to ja wydałam na konsultacje 4 x 30 zł)

 

Znalazłam też wiele innych stron psychologów online, czy ktoś korzystał z ich pomocy?

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

A może zna ktoś darmowy portal, który zajmuje się pomocą psychologiczną przez internet?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz pomocy, bezpiecznej rozmowy ...

 

Zapraszamy do skorzystania z pomocy w naszej Poradni Online.

Gdy potrzebujesz rozmowy, pomocy psychologicznej, bodźca albo inspiracji…

…a może chcesz przedyskutować z kimś swój problem, masz jakąś przejściową albo dłużej trwającą trudność, nie wiesz co robić dalej, gdzie się udać?

 

Zdarzają się w życiu każdego z nas takie chwile, że nie radzimy sobie z naszymi sprawami. Mamy obawy, że bliscy nas nie zrozumieją a do Gabinetu nie możemy się wybrać.

 

Wtedy kontakt online może być dobrym rozwiązaniem.

Nie wychodząc z domu, w dogodnym dla siebie czasie, bezpiecznie i szybko uzyskasz wsparcie.

Szczegóły kontaktu znajdują się na naszej stronie internetowej http://www.studioself.pl w Regulaminie.

 

Zapraszamy serdecznie

StudioSelf - PsychoPomoc Online

http://www.studioself.pl

https://www.facebook.com/psycho.pomoc.online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli CIe nie stać na pomoc, o gnij w swoim zafajdanym świecie... Chcesz sie czuć dobrze? kasa, kasa, kasa... A gdzie zwykła życzliwość, chęć niesienia pomocy, wiara w "ja pomogę, kiedyś i do może wrócić? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło tam w ogłoszeniu słowa 'bezinteresownej'. Bardzo ładne słowo. Nie?

Szkoda że tak mało osób je zna. Ale pomysł na biznes może Ci wypalić, tylko uważaj na skarbówkę. Nie ma czegoś takiego jak anonimowe wpłaty.

 

 

..a jeśli ktoś potrzebuje pomocy, bezpiecznej rozmowy.

To zapraszam na PW.

 

A te zaoszczędzone 35zł. za wiadomość/mejla przeznacz na jakiś szczytny cel. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że autor strony z drugiego konta pisze.

Jak Ty chcesz pomagać ludziom, jak nawet nie potrafisz brać udziału w dyskusji?

 

Co do biznesu z chęcią pochwaliłbym się. Lecz to nie biznesforum.

 

Ale radzę Ci, zainwestuj pierw w reklamę. Nie taką na forum, bo to obniża loty strony.

Obniż ceny, zdobądź jakieś zaufanie klienta ..czyli przede wszystkim udowodnij to, że nie jesteś chłopakiem 20letnim który tylko wpadł na jakiś pomysł a, że naprawdę potrafisz pomagać. Ciężko będzie Ci zdobyć klienta skoro nawet nazwiska nie podajesz swojego ani kim jesteś. Zmień wygląd strony. To co dałeś wygląda na blog który każdy może zrobić w 15minut. W dodatku te filmiki randomowe z youtuba.

 

To tylko początek. Więc nie mów o tej stronie w kategorii biznesu.

Nawet nie poświęciłeś tyle uwagi by przygotować odpowiednio stronę a co dopiero pomagać komuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z punktu widzenia przedsiębiorcy - biznes idealny. Ludzie płacą, ludzie listy piszą - a właściciel firmy jednym okiem oglądając mecz wysyła motywacyjne pierdolety podwędzone z jakiegoś "kursu podniesienia samooceny w weekend". :D

 

Z punktu widzenia klienta - ojjj, bardzo naiwnym trzeba być żeby na coś takiego polecieć. Ale niestety głupich nie brakuje. Wypowiadam się z pełną świadomością tego co piszę bo kiedyś kilka miesięcy pracowałem jako wróżka na sms. Wygląda to identyko - klient wierząc naiwnie że płaci "prawdziwemu wróżbicie" (cudzysłów jest nieprzypadkowy - człowiek umiejący przewidzieć przyszłość jest tak samo realny jak Wróżka Zębuszka) wysyła sms'a za ciężkie pieniądze, a po drugiej stronie siedzi jakiś deader czy ktoś podobny, który z wróżbiarstwem miał tyle wspólnego co z cegłą, wymyślający wszystko co się da co tylko skłoni do wysłania kolejnego sms'a. I kolejnego. I kolejnego...

 

Generalnie, na chwilę odsuwając na bok sarkazm, to pomysł nie jest kompletnie idiotyczny. Tyle że żebym skorzystał z takiej usługi, to musiałyby zostać spełnione dwa warunki. Raz - na stronie chcę widzieć "kartę psychologa", tj. mieć potwierdzenie że jest to ktoś z jakimiś udokumentowanymi zdolnościami w tej dziedzinie i nie mam tu na myśli dyplomu ukończenia tygodniowego kursu korespondencyjnego. Nie. Mam mieć podane imię, nazwisko, stopień naukowy, informacje o ukończonych szkołach - mówiąc krótko: potrzebuję informacji weryfikujących to, czy mam do czynienia z kimś kompetentnym. A dwa - żadne maile, tylko videoczat. Tak, muszę widzieć że po drugiej stronie siedzi lekarz który poświęca mi swój czas, muszę widzieć że zajmuje się tylko mną a nie oglądaniem tego nieszczęsnego meczu.

 

Podsumowując: odradzałbym jakikolwiek kontakt z tą "firmą". Od lat funkcjonują telefony zaufania i nawet jeśli nie mam pewności czy po drugiej stronie siedzi psychiatra z dyplomem czy też student zaoczny pierwszego roku psychologii - to przynajmniej jest to darmowe więc w teorii jedyne co mogę stracić to czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalam na stronke. Porad udziela pani po psychopedagogice.. czyli dziedzinie zajmujacej sie wychowaniem i edukacja (dzieci) . W zadnym wypadku nie ma uprawnien do udzielana pomocy psycholoicznej i to za pieniadze

O LOL wyślę maila, może dostanę klapsa :D :D :D

 

Czyli też wiadomo już że połowa klienteli nie ma co tam szukać - bo przecież to faceci to duże dzieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedagogika zajmuje się też dorosłymi, wezmy na ten przyklad pedagogikę resocjalizacyjną, która daje uprawnienia do pracy tak w ośrodkach (szkolno-, opiekuńczo-) wychowawczych i opiekuńczych, wydziałach (sądów rejonowych) kuratorów rodzinnych i ds. nieletnich, jak i zakładach karnych (pracownik służby więziennej - wychowawca), z kuratorami, nie wspominając o tym, że pedagodzy resocjalizacji, przynajmniej powinni, dostawać posadę w OIK-ach, gdzie zajmują się głównie poradnictwem, prowadzeniem grup psychoedukacyjnych, porannych i wieczornych społeczności (jeśli jest hostel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło tam w ogłoszeniu słowa 'bezinteresownej'. Bardzo ładne słowo. Nie?

Szkoda że tak mało osób je zna. Ale pomysł na biznes może Ci wypalić, tylko uważaj na skarbówkę. Nie ma czegoś takiego jak anonimowe wpłaty.

 

 

..a jeśli ktoś potrzebuje pomocy, bezpiecznej rozmowy.

To zapraszam na PW.

 

A te zaoszczędzone 35zł. za wiadomość/mejla przeznacz na jakiś szczytny cel. ;)

 

 

sporo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×