Skocz do zawartości
Nerwica.com

DOKSEPINA (Doxepin Teva)


Gość

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      19
    • Nie
      14
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Dość często osoby biorące doksepinę czy inne trójpierścieniowe leki skarżą się na wypadanie włosów.

Jak ocenisz działanie przeciwlękowe tego leku i w jakiej dawce go bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem 3 tygodnie które były dla mnie koszmarem. Podczas 4 tygodnia po konsultacji telefonicznej z psychiatra stopniowo odstawiłem. Dla mnie tragedia ten lek. Pogorszył mi mocno mój stan praktycznie od pierwszej tabletki. Po odstawieniu część objawów zostało ale nie będę odradzał tego leku bo czytałem różne opinie na temat jego działania w tym, że nie którym pomógł. Pamiętajmy zasadę, że każdy lek na każdego działa inaczej, na mnie źle podziałał, koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J biore 2razy dziennie po 50mg... i ocenian go siper. Od poczatku nie dzialal na mnie usypiajaco wrecz przeciwnie. Postawil mnie na nogi ppbudzil do zycia i dzialania. Napewni leki zmniejszyl dosc mocno.. dla mnie odpowiedni lek ... tylko te wlosy... leca garsciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatni rok brałem paroksetyne(arketis),ale przez ostatnie parę miesięcy arketis zaczął działać słabiej,więc lekarz przepisał mi dzisiaj Doxepin,powiedział że ten lek ma działanie podobne do paroksetyny tylko bardziej uspokajające.

Czy ktoś z was przechodził z paro na Doxepin?

I jak oceniacie działanie tego leku w porównaniu do paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro o wiele mocniej uspokaja niż Doxepin. Ten drugi potrafi co najwyżej zamulić. Zresztą oddziałuje też na noradrenalinę. Zrozumiałbym połączenie obu leków, ale stwierdzenie, że Doxepin działa bardziej sedatywnie jest dosyć śmiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłem w drugą stronę, z doksepiny na paroksetynę i swego czasu była to najlepsza decyzja, jaką można było podjąć w moim leczeniu ;) Doksepina nie uspokaja tak, jak paroksetyna. Działanie doksepiny bardzo przypominało mi zamułę, jaką daje hydroksyzyna. No i ciągła suchość w ustach i wypadające włosy (oczywiście nie każdego takie skutki uboczne mogą dopaść).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , doxepina zamula nieziemsko ... człowiek myśli tylko o łóżku ( tak było w moim przypadku ) . Praca była katorgą ( pomimo,że bardzo ją lubię ) . Nie wiem jak jest u innych .

Po paroxetynie była zamułka ,ale zdecydowanie słabsza i w pracy można było wyrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę obecnie 20mg doksepiny dziennie, i zauważyłem, że mimo nieco mniejszych lęków działa na mnie nieco depresogennie, oraz przytyłem kilka kg w ciągu ostatniego miesiąca. Zastanawiam się nad zmianą na sertralinę, ale nie jestem pewien czy ona nie zwiększa zbytnio niepokoju. Czy od niej będę miał mniejszą chęć na wieczorne podjadanie słodyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas nie pamiętam dokładnie , ale dawki duże nie były i brane na noc . Było to chyba 3 lata temu .

Sorry , ale zaśnięcie w pracy to przegięcie :P ... a to mi na doxepinie się zdarzyło .

Mój organizm zareagował akurat w taki sposób . Miał p/lękowo zadziałać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku swojego leczenia (3 lata temu) brałem 100mg (25-25-50/czasem na noc 75) + Citabax 60mg i na lęki działało super. Z tym, że lęki nie były głównym problemem, a najprawdopodobniej były skutkiem depresji. Fakt, na początku było sennie i trudno było myśleć, ale po jakimś czasie pojawiła się tolerancja i mogłem funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie senność po doksepinie była tylko przez pierwsze 3-4 dni.

 

Mam nadzieję że mi też ta senność tak szybko minie.

Jestem drugi dzień na dawce 75mg/doba

Śpię 20h/24 poza tym totalne zamulenie.

 

-- 15 maja 2014, 09:46 --

 

Na początku swojego leczenia (3 lata temu) brałem 100mg (25-25-50/czasem na noc 75) + Citabax 60mg i na lęki działało super. Z tym, że lęki nie były głównym problemem, a najprawdopodobniej były skutkiem depresji. Fakt, na początku było sennie i trudno było myśleć, ale po jakimś czasie pojawiła się tolerancja i mogłem funkcjonować.

 

Witam,mniej więcej po jakim czasie u Ciebie pojawiła się tolerancja na Doxepin?

Ja jestem 4 dzień na dawce 75mg/doba i jak na razie ciężkie myślenie i senność są dość intensywne.

Czuję się tak jak za pierwszym razem kiedy brałem paro,wtedy zanim lek zaczął działać a skutki uboczne zanikły minęło 1,5 tygodnia.

 

-- 17 maja 2014, 09:19 --

 

6 dzień na Doxepinie,spię trochę mniej,zamulenie mniejsze ale nadal na wysokim poziomie.

Najbardziej uciążliwe są lęki które są dosyć mocne.

Przeraża mnie to że po tygodniu przerwy od poniedziałku raczej będe musiał wrócić do pracy.

Nie czuję się jeszcze gotowy z powodu objawów opisanych wyżej.

Ile ten lek będzie jeszcze się wkręcał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doxepin biorę 3 dzień i też zadziałał od 1 tabletki - wzięłam na noc i nie mogłam się dobudzić;/ Jestem coraz bardziej senna i otumaniona,jutro idę do rpacy i nie wiem,jak to będzie;( z łóżka mogę nie wychodzić.. Mam nadzieję, że mi to minie!jak organizm dalej tak będzie reagował, to nie wiem.. już się boję,jak tu żyć,jak człowiek taki.. nie do życia;( Depresyjne myśli są nadal,no ale liczę z tym,ze 3 dni to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj idę do lekarza,zasugeruje mu żeby dołączyć do doxepiny która nawet dobrze sobie radzi z natrętnymi myślami i srednio z lękami sertraline.

Oczywiście sertralina będzie jako głowny lek a doxepine zmniejszę na 50mg doba.

Zobaczymy co z tego mixu wyniknie :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można na tym doksepinie uprawiać aktywność fizyczna ? lubię sobie pobiegać , poćwiczyć , pojeździć na rowerze . biorę dziesiąty dzień, 25 rano i 25 wieczorem. już nie wyrabiam , pracuje na zmiany , od tej roboty i ciągłego przeskakiwania na inny tryb dostałem nerwicy, tzn od urodzenia jestem znerwicowany ale przy tej pracy dosłownie wybuchłem . pierwsze cztery dni suchość w ustach , teraz już nie ma , i tak chyba lepiej spie , ogólnie chodzę przymulony ale wole sie przynajmniej wysypiać bez imovane i nasen , glownie dlatego zacząłem brac doksepin , balem się ze uzależnię sie od dwóch w/w leków nasennych. długo zwlekałem z braniem "takich leków" codziennie ale w końcu zacząłem brać doksepine.no ale to dopiero dziesiąty dzień , zobaczymy dalej. jak będzie OK to może kilka sesji u psychologa,zobaczymy.

 

najgorsze to , ze przerobiłem pięciu psychiatrów i dopiero ten na kasę chorych potraktował mnie w miarę poważnie , reszta bach bach , recepta , plac kasę i wypad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miesiacu powiem tak...[pierwszy tydzień u mnie była makabra, spanie, spanie spanie. nic innego juz nawet nie czułam. później były 2 tyg ok - od poczatku brania zniknely mi leki,panika w autobusie etc, nie mialam juz uczucia odrealnienia etc. ale od tygodnia deprecha atakuje straszna,coraz czesciej sie mecze,nie oge nic zrobic,zaplanwoac, to COŚ opanowało moje zycie. tez lubilam pobiegac choc troche,ewentualnie kulkukilometrowy spacer,teraz nie ma opcji,zebym sie ruszyła... i nie wiem,co dalej... nie wiem tez na ile to działanie doksepinu,na ile zbieg wydarzen. terapię dopiero zaczynam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Czy ktoś z was schodzil z doxepinu. Lek biorę od roku,faktycznie mam wrażenie że urtował mi życie;p Od pierwszego dnia stosowania stanełam na nogi,zero senności wrecz przeciwnie chec do działania podskoczyła mocno, wymioty ,mdlości minely,apetyt wrocil. W miedzy czasie zaliczyłam psychoterpia i po niej stopniowo zaczełam schodzic z doxepinu. zeszłam z 100mg na 50mg na dobe, potem ostatecznie zostało 35mg na dobe i tez bylo w miare. od paru dni biore tylko 10mg rano i jest masakra..Jakby wszystko wracało.Nerwica wegetatywna daje o sobie znac, nie dam rady jesc, jestem rozdrazniona,mam mdlości i wymiotuje. Podzielcie sie swoimi doświadczeniami ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×