Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

dream*, a ile schudłaś przez chorobe zanim zaczęłaś ja brac, mysle ze wyrównałaś tylko straty

z 50 do 42 a teraz z 42 na jakieś na oko 55 :) na oko bo się nie ważę już żeby się nie martwić tym :P

 

To taka drobinka byłaś, filigranowa kobitka :D

A ile masz wzrostu?

Może wcale nie wazysz za dużo, zacznij biegac to najlepsze na trzymanie linii.

 

166 :))) no nie ważę chyba za dużo, 42 to było stanowczo za mało i wyglądałam tak jak się czułam czyli okropnie.

ale 50kg to taka moja "zdrowa" waga która mi się naturalnie utrzymywała latami bez wysiłków :)

Mój organizm chyba po depresyjnym spadku wagi po prostu teraz magazynuje energie bo w koncu zaczęłam normalnie jeść.

 

Zmięcie , ale poty kto sie poci po asentrze?

ja nie jakoś bardzo ale mocniej niż kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu na sertralinie mam takie dziwne odczucie, takie nie wiem jak to nazwac, lekkiego ogłupienia? chodzi o to ze natrętnie ciagle usiluje sobie przypominać w myślach pewnie frazy, wyrazy,zdania,wypowiedzi, i ciagle je sobie powtrzam w glowie żeby nie zapomnieć, mimo ze do niczego ich nie potrzebuje w danej chwili ani w najbliższych chwilach, ale boje się ze mogę je pozapominać, odnoszę również wrazenie takiej pustki w glowie, chociaż gdy przychodzi moment gdy musze się wykazac np. jakas opinia lub wyciagnanc wnioski to bardzo składnie i logicznie potrafie sformulowac swoja myśl która w danej chwili mi przyjdzie do glowy, a gdy nie musze wytezac intelektu to znow czuje pustke, wiem ze jest to złudzenie ale trochę takie niekomfortowe, i nawet nie wiem czy to ma jakiś związek z sertralina czy może po prostu za mało książek czytam :), nie wiem, miał ktoś może podobnie? takie subtelne uczucie przytępienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem o jakim "rozmyciu myśli " mówisz wisnia80,żarłam tego niebotyczne ilości i rodzaje i nigdy nie miałam takiego odczucia.

 

O takim rozmyciu antydepresyjnym, że nie jest się w stanie skupić na negatywnej stronie jakieś sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zotral 50 mg, mogę przytyć?

Ma on jakiś wpływ na wagę?

 

jak brałam zotral przytyłam prawie 10 kilo w ciągu dwóch lat..

ale to zależy od organizmu.. ponoć niektórzy chudną

i nie jest to kwestia apetytu.. zotral zatrzymywał mi wodę w organizmie, przez to tyłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś moja pierwsza dawka Zoloftu , przesiadam się na niego po klapie z wenflą. Liczę, że to będzie w końcu to tym bardziej, że SSRI swego czasu bardzo mnie na nogi postawiło.

 

-- 08 maja 2014, 19:23 --

 

asl,a skąd wiesz że zatrzymał ci wodę, jak to sprawdziłaś?

Ja teraz dużo więcej pije, na początku robiłam to trochę na siłę, bo wcześniej piłam za mało, ale teraz po prostu chce mi się pić.

Tu nie chodzi o ilość wypijanej wody. Jesz tak jak jadłaś albo i mniej ale pomimo tego "tyjesz". Niektórzy mają takie skutki uboczne i dobrze wspomóc się wtedy (w konsultacji z lekarzem) środkami odwadniającymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytania: czy warto zmienić doksepinę na sertralinę? Czy będę mniej jadł, zwłaszcza słodyczy? Czy działa silniej aktywizująco niż doksa? Czy można oba leki stosować równocześnie?

Moim zdanie sertralina lepiej działa , nie mam doswiadczenia z doksepina , nie mam ochoty na słodkie po sertralinie, tyle z autopsji:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doksa i aktywizacja? ;) W moim przypadku doksepina to zwykła zamuła. Sertralina w wyższych dawkach w praktyce powinna działać aktywizująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy rozregulował wam się cykl miesiączkowy przez branie tabletek?

Już powinnam mieć okres, a nie mam i nie wiem czy powinnam się martwić (tzn. trochę się martwię :( ), bo przed braniem miałam regularny.

Nie panikować, czy myśleć o konsultacji z lekarzem (jeśli tak to ile czekać)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy rozregulował wam się cykl miesiączkowy przez branie tabletek?

Już powinnam mieć okres, a nie mam i nie wiem czy powinnam się martwić (tzn. trochę się martwię :( ), bo przed braniem miałam regularny.

Nie panikować, czy myśleć o konsultacji z lekarzem (jeśli tak to ile czekać)?

 

Najpierw zrob test ciazowy, a potem do lekarza , mnie ostanio przestrzegal lekarz przed braniem prochow w ciazy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asl,a skąd wiesz że zatrzymał ci wodę, jak to sprawdziłaś?

Ja teraz dużo więcej pije, na początku robiłam to trochę na siłę, bo wcześniej piłam za mało, ale teraz po prostu chce mi się pić.

byłam napuchnięta i zrobił się cellulit.. to oznaka zatrzymania wody w organizmie

to bardzo dobrze, że dużo pijesz.. płyny pozwalają pozbyć się zmagazynowanej wody w tkankach..

ale pamiętaj, że kazdy organizm reaguje inaczej na leki, tzn. ja akurat tyłam po zotralu co nie oznacza że Ty też będziesz po nim tyła.. może być zupełnie odwrotnie.. możesz nawet chudnąć.. możesz wcale nie "zapuchać" wodą..

 

-- 09 maja 2014, 22:12 --

 

w takim razie czy po odstawieniu waga sama trochę spada?

tak, po odstawieniu leków doszłam do swojej wagi po około 3 miesiącach tylko musiałam bardzo dużo płynów pić.. ok.3 litry dziennie.. najlepiej pić wodę niegazowaną i ziółka moczopędne

aaa i cellulit też zniknął :D bez pomocy żadnych kremów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sertra odstawiona ;) mam nadzieję, że nie dojdzie do znacznego nasilenia lęków, póki co jest w miarę ok, odstawiłam, bo okropnie jestem po niej zmęczona, cały czas senna i miałam problemy z szybkim myśleniem, po odstawieniu już czuję że jest lepiej pod względem myślenia i nie jestem tak senna ;) wrócę do niej jak będę w gorszym stanie, niechętnie wrócę, bo nie lubię mulić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×