Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

CZYM OPANOWAC AGRESJE ?

 

mozesz zastosowac najnizsze dawki jakiegos innego SSRI ktory daje

najmniej skutkow ubocznych np. Citalopram 10-15mg albo Escitalopram 5mg.

one dobrze uspokajaja i nie wywoluja lęku, są właśnie głównie na niego.

 

początkowo i bez znaczenia na wszystko na tą agresję

możesz zastosowac np. Hydroxyzinum i ociupina np. Relanium czy innego benzo np. Cloranxen.

 

dodatkowo przydałby się psycholog, który pomoże w tym temacie, to by bardzo pomogło.

 

na razie warto się uspokajać, dopiero kiedyś możesz wrócić do Sertraliny, bo

najwidoczniej teraz nie jest odpowiednia chwila.

 

Przelazłem z esci. na sertre i widzę wyraźną różnicę. Na esci. obowiązkowy komar 2-3h o czym na sercie można tylko pomarzyć. Za to rano gorzej. Na esci. pobudka o 4 rano, sertra około 8 ale czuję się jakbym dostał w łeb - dobudzić się nie mogę jak już się obudzę, efekt jakby się hydro łyknęło.

 

Biorę 50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, brałem kiedys serte 100 i do tego 30 miansy na noc to był dobry zestaw, wyjebał mnie pierwszy raz w zyciu w hipomanie :D
.

 

Własnie słyszałam, że to na depresję dobry zestaw jest. A mirta jest zdaje się podobna w działaniu do mianseryny. Braleś kiedyś mirtę?

nie nie brałem..mirta to taka nowsza miansa, jedni chwalą to a drudzy to.....mozesz spodziewac sie ze dupka moze troszke Ci utyc po tym combo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, skoro jestes taka wysportowana to chyba skusze sie na ten kebab :mrgreen: shizofreniczka jak kocha to poczeka na rozmowe :D

 

Z schizofreniczką to trzeba delikatnie się obchodzić, bo to delikatne istoty. A ja już podjadłam w domku ;) Same owocki :D

Może innego dnia, daj znać jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, wiem ze delikatne, naprawdę nie chce jej skrzywdzić.

Uprzedziłem ją od razu na poczatku znajomosci o pewnych faktach o których uważałem ze musi wiedzieć. Laska powiedziała że rozumie.Wolałem od razu to ustalić, żeby później nie było płaczu. Ale nie wszystko idzie we właściwym kierunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, wiem ze delikatne, naprawdę nie chce jej skrzywdzić.

Uprzedziłem ją od razu na poczatku znajomosci o pewnych faktach o których uważałem ze musi wiedzieć. Laska powiedziała że rozumie.Wolałem od razu to ustalić, żeby później nie było płaczu. Ale nie wszystko idzie we właściwym kierunku...

 

Myślisz, że za bardzo się zaangażowała? Jeśli tak, a Ty czujesz, że nie odwzajemniasz jej uczucia to lepiej powiedzieć jej prawdę, bo potem będzie jeszcze trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macieywwa, chyba nie straciłam, ale pokryło się to ze zmianą mojego trybu m.in spożywania posiłków (staram się jeść regularnie i trochę zdrowiej), także trudno mi określić jaki wpływ na to jak jem ma lek.

 

Ważne byleby nie powodował tycia, ale skoro piszesz że nie, to mam nadzieję, że będzie ok :smile: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream* dużo przytyłaś?

Przez jaki czas brałaś?

 

od listopada i biorę nadal.

Ale na mnie sertra działa nietypowo. tzn teraz w ogóle nie czuje jej działania ale to może dlatego, że czuję się już zdrowa.

Ogólnie niby pobudza i wywołuje bezsenność ale u mnie zupełnie odwrotnie, niby znosi łaknienie i hamuje apetyt - u mnie wręcz odwrotnie.

 

Ale wiesz, prawda jest taka, że w głębokiej depresji nie jadłam prawie w ogóle więc nie dziwne, że na lekach przytyłam bo po prostu czułam się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macieywwa, na razie jem grzecznie (bo ja z reguły grzeczna dziewczynka jestem :P ).

Mam nadzieję że trochę schudnę (nie dzięki zotralowi), a lek mi tego nie utrudni.

 

dream* rozumiem, fajnie że teraz czujesz się dobrze :great: .

Ja jeszcze chyba za krótko biorę żeby stwierdzić działanie, ale w porównaniu do pierwszych dwóch nieciekawych dni teraz jest ok :smile: .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinnam powiedzieć endokrynologowi, że zaczęłam brać lek na nerwice i ogólnie że zaczęłam leczenie?

Leczę się na niedoczynność tarczycy, mam hasimoto, czy to może mieć jakieś znaczenie?

 

Psychiatra o to nie pytała, sama jej powiedziałam że biorę Letrox (powiedziała, że zotral nie będzie z nim kolidował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*, a ile schudłaś przez chorobe zanim zaczęłaś ja brac, mysle ze wyrównałaś tylko straty

z 50 do 42 a teraz z 42 na jakieś na oko 55 :) na oko bo się nie ważę już żeby się nie martwić tym :P

 

To taka drobinka byłaś, filigranowa kobitka :D

A ile masz wzrostu?

Może wcale nie wazysz za dużo, zacznij biegac to najlepsze na trzymanie linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rano po sertrze też czujecie się "zmięci"? Rano czuję się jak po hydro.

 

Ciężko powiedzieć, chyba za krótko biorę.

Na początku miałam tak, że budziłam się bardzo wcześnie i nie mogłam spać, ale po wstaniu z łóżka nie czułam zmęczenia tylko dopiero po jakimś 2,5 godz.

A tak to różnie, czasami normalnie, dzisiaj beznadziejnie (w sensie że w ogóle nie mogłam wstać, bo mi się nie chciało i nie pojechałam na dwa wykłady, choć wczoraj byłam przekonana że pojadę).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×