Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem " Żyj wystarczająco dobrze" - Anna Jucewicz, Grzegorz Sroczyński. Dla czytających wysokie obcasy lektura obowiązkowa. Seria wywiadów z psychologami na różne tematy. Trochę o zaburzeniach, związkach i innych problemach życiowych. Spora dawka wiedzy, która pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy.

Teraz czytam " Wielki Gatsby" i przed chwilą się dowiedziałem, że w 2013 miejsce miała ekranizacja tej książki :shock: Na szczęście wole pierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć film, więc się dobrze złożyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już wątek książkowy, czytam Rogi młodego Kinga (paradoksalnie Kinga wciąż nic nie czytałem :lol: ) i Metro 2033 ale w tym rosyjskim 'gównie' utknąłem bo mam uja wartą motywację do czytania po angielsku i słuchania ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, pierwszy tom Malezańską Księgę Poległych jest taki sobie, ale już drugi jest wyborny....

 

ja zabieram sie za czytanie "Rzeka podziemna"

Powieść jest wstrząsającym zapisem choroby duszy, gdzie szaleństwo przeplata się z trzeźwym widzeniem siebie i świata. Jest zapisem dramatu pędzącej coraz szybciej cywilizacji, a zarazem historią pogrążającego się w depresji człowieka, który nie wytrzymał tego tempa. Bohater „Rzeki podziemnej” rozpada się psychicznie, tracąc powoli wszelkie punkty odniesienia. Minione czasy „drugiego obiegu”, „Solidarności” i stanu wojennego, po których pozostał ból zwycięstwa i moralnej porażki, często powracają w jego pamięci. Rzeka podziemna to świadectwo naszego czasu. I chociaż lustro, które ustawił Tomasz Jastrun jest niemal czarne, widać w nim zaskakująco wiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że pytam ale szczerze nie chce mi się czytać 126 stron tematu.

Znacie może jakiś dobry romans połączony z dramatem?

 

 

Wyznania gejszy, Ogród Luizy, Kochankowie, Good dick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthony de Mello - Przebudzenie.

Bardzo dobra książka. Kilka rzeczy wiedziałem już wcześniej, bo interesuje się buddyzmem i psychologią, ale na parę spraw otworzyła mi oczy.

 

Teraz czytam " Dracula prawdziwa historia". Nie jest to książka o słynnym wampirze, a o słynnym władcy Rumuni. Świetna powieść historyczna prowadzona w formie opowiadania, co mi osobiście odpowiada. W dużej mierze opiera się na faktach, więc w ogóle bomba. Dla pasjonatów historii ( i nie tylko!) jedna z obowiązkowych pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×