Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dawaj max dawke i jeszcze miesiac czasu jesli nie pomoze to odstawka

 

Zapodałam 300 (nie bawiąc się w 200) i tj.piszesz i poczekam miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co robić, pomóżcie :time:

Od czwartku nie biorę velafaxu (wcześniej przez miesiąc brałam 37,5 g - przygotowywałam się do odstawienia), ostatnie pół tabletki wzięłam w sobotę. W czwartek po majówce byłam zatruta więc czułam się źle + dziwny światłowstręt. Potem było lepiej a dzisiaj znowu masakra jakaś. Kręci mi się w głowie, mam mdłości, ból głowy w okolicy skroni i ten cholerny światłowstręt. Ciągle mrużę oczy. Nie wiem czy to przez te odstawienie leków czy z innego powodu. Co powinnam zrobić ? Przegapiłam wizytę u psychiatry i najbliższa za miesiąc, no chyba ,że ubłagam rejestratorkę to min. 2 tygodnie. Nie wiem czy lekarz ogólny przepisałby mi ten lek ? Czuję się naprawdę fatalnie ale nie wiem czy to przez to odstawienie czy z innego powodu :why: Co jeśli zacznę go z powrotem przyjmować a objawy nie ustąpią ? Nie wiem co robić, pomóżcie :zonk:

 

-- 05 maja 2014, 19:27 --

 

Co mogę zażyć na już ? Mam relanium i hydroksyzynę. Głównie chodzi o pozbycie się tych cholernych mdłości i zawrotów głowy :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to na pweno od tabletek ? nie chcę brać ich niepotrzebnie, bo marzę tylko i wyłącznie ,żeby przestać już je łykać :!:

Jeśli od zatrucia minął tydzień i dalej masz objawy to od wenfly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj u lekarza, znowu zaczęłam brać te tabletki, ale objawy nie minęły. Niby zjadłam dopiero 2(wczoraj i dzisiaj) ,ale chyba przy objawach z odstawienia by pomogły nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mija 4 tydzień brania wenli. Wnioski:

- pierwsze dwa tygodnie masakra (dół, myśli samobójcze itd)

- trzeci tydzień rewelacja, prawie idealne samopoczucie

- czwarty tydzień znowu doły i kicha

Zauważyłem jakby wenla działa w ten sposób, że potęguje to co się dzieje obok mnie. Tzn. jak mam nie najlepszy okres np. w pracy itd. to wenla pogłębia doły i nerwy (są one niewspółmiernie duże do tego co się dzieje trudnego), jak problemy się rozwiązują i samopoczucie jest lepsze to wenla jakby potęguje to jeszcze bardziej, aż do prawie euforii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

biorę wenlę już 3,5 tygodnia, najpierw tydzień 37,5mg, potem już 75mg, więc już 2,5tyg jestem na dawce docelowej. Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo? Wspomagam się benzo, biorę 1mg rano i to mi wystarcza żeby czuć się całkiem nieźle, rzekłabym nawet, że normalnie. Boje się uzależnienia od benzo, niedługo będzie miesiąc jak biorę. Psychiatra mówi, że do m-ca ok, ale dłużej to już ryzykowne a ja bez tego nie funkcjonuję normalnie. Co Wy o tym myślicie? Możliwe żeby objawy uboczne trwały tak długo? Ile Waszym zdaniem powinnam jeszcze czekać na rozkręcenie się wenli? Trzy lata temu dawka 75mg mi pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu brałaś lek, to już jakaś tolerancja na niego się mogła pojawić. 75mg to minimalna dawka lecznicza, maksymalna wynosi 375. Zapytaj lekarza, czy możesz podnieść chociaż do tych 150mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

biorę wenlę już 3,5 tygodnia, najpierw tydzień 37,5mg, potem już 75mg, więc już 2,5tyg jestem na dawce docelowej. Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo? Wspomagam się benzo, biorę 1mg rano i to mi wystarcza żeby czuć się całkiem nieźle, rzekłabym nawet, że normalnie. Boje się uzależnienia od benzo, niedługo będzie miesiąc jak biorę. Psychiatra mówi, że do m-ca ok, ale dłużej to już ryzykowne a ja bez tego nie funkcjonuję normalnie. Co Wy o tym myślicie? Możliwe żeby objawy uboczne trwały tak długo? Ile Waszym zdaniem powinnam jeszcze czekać na rozkręcenie się wenli? Trzy lata temu dawka 75mg mi pomogła.

Czyli lecisz jednocześnie na benzo i venli? Musiałabyś rzucić wpizdu benzo przetrzymać kilka gorszych dni i sprawdzić jak sam venla będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo?

 

na dobrą sprawę takie objawy mogą się utrzymywać i do końca jej brania - u mnie tak było

 

 

spomagam się benzo, biorę 1mg rano i to mi wystarcza żeby czuć się całkiem nieźle, rzekłabym nawet, że normalnie

przestań to brać, nie ma sensu, za duże ryzyko, że się uzależnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zbiłam dawkę wenfly z 150 do 75 i zapodałam już zolof 50. Jutro dawka - wenfla 37 i zolof 50. Zobaczymy czy będzie jakiś bunt organizmu. Wenfle ciągnełam 3miesiace w dawce 150 i niestety u mnie się nie sprawdziła.

W razie jazd odstawiennych mam do pomocy na ten czas benzo.

 

-- 08 maja 2014, 19:17 --

 

Niestety ciągle mam nasilone stany lękowe, czasem wręcz panika, pocę się, cierpnie mi skóra, obstawiałam, że to objawy uboczne bo wcześniej tak nie miałam. Ale żeby trwały tak długo?

 

na dobrą sprawę takie objawy mogą się utrzymywać i do końca jej brania - u mnie tak było

U mnie jeszcze dodatkowo problemy z cerą okropne (suchośc/łuszczenie/wypryski/ziemisty kolor) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

budzę się rano z bólem głowy i szumem w uszach, zwlekam się z wyrka, jak już wylazłem to idę łyknąć wenlę bo i tak za godzinę mam łykać ... kładę się, nie mogę zasnąć, leżę i po ok. 40 minutach ból głowy i szum pomału ustępują. Brak wenli w organizmie? Za mała dawkę biorę? (75 mg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja biorę 225 mg wenli XR i na noc mianserynę 10 mg żeby zasnąć. Po miesiącu zaskoczyło jak zwiększyłem dawkę do 225mg, ale minął tydzień i znowu mój nastrój się obniżył, trochę dziwne jest działanie tego leku. Na szczęście już nie występują u mnie bóle głowy, które co jakiś czas występowały. W 1 miesiącu musiałem wspomagać się benzo, brałem co kilka dni. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steffan1, moja rada, choć specjalistą nie jestem, więc decyzja należy do Ciebie: zwiększ wenlę do 300, nie bierz mianseryny w ogóle. Jeżeli Ci to nie pomoże, warto porozmawiać z lekarzem o czymś nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo mianseryna w małych dawkach tj. 10 mg dobrze działa na sen i uspokaja, natomiast gdy zwiększy się dawkę to działa przeciwdepresyjnie, przynajmniej tak u mnie jest. Chyba że sobie wmówiłem i pozwala mi to zasnąć. A czy macie doświadczenie w braniu dawek większych to jest od 225 mg do wzwyż, bo jestem trochę zaniepokojony objawami u mnie, acz mój stan bo braniu wenli się poprawił, ale nie jestem zadowolony z działania tego leku, ma dużo objawów ubocznych, i duże wahania nastroju. A brałem już trochę leków przeciw depresyjnych i gdy już zaskoczyły to mój nastrój był wyrównany, a przy wenli niby już zaskoczyło,a później zjazd.

Choć w pierwszym miesiącu nie byłem nawet w stanie napisać coś na tym forum, a teraz mogę coś z siebie wydukać to powinienem przynajmniej cieszyć się z takiej poprawy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×