Skocz do zawartości
Nerwica.com

Esci spin-off


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem juz od którego to jest bo wszystko zaczęło się od fluoksetyny, sama w sobie wywołała napady paniki po tygodniu których od 2 lat nie miałem i albo to od niej jeszcze tak długo to się utrzymuje albo od tego nowego

 

-- 03 maja 2014, 11:08 --

 

Znam to uczucie,kiedy to za cholere nie mozna sie dobudzić i czlowiek po calej nocy wstaje umęczony jak nie wiem....

a to u Ciebie było od nerwicy czy efekt uboczny leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dawno się nie odzywałam, ale czytam regularnie wpisy.

U mnie jak na razie spoko,raz lepiej raz gorzej bywają dni całkiem dobre kiedy nie odczuwam niepokoju, ale tez i gorsze.Nadal biorę 10 mg.esci to już ósmy miesiąc, niczym się nie wspomagam oby tak dalej.

LUNATIC bardzo ci współczuje że tak się męczysz, własnie dlatego pozostałam przy jednym leku, bałam się zmiany lub brać coś dodatkowo do esci oprócz hydro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez moglem zostac na paro i miec swiety spokoj z napadami paniki, nic mi sie po niej nie chciało, wszystko było szare,zobojętnione, utrudniało to funkcjonowanie bo nie moglem sie do niczego zebrać ale nie uniemozliwialo, a takie ataki paniki i totalne osłabienie uniemozliwiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmopl

 

najdziwniejsze ze coś takiego mi sie zrobiło i wczoraj i dzis kilkanascie minut po tym jak zazylem taki suplement GABA na uspokojenie, bo nasennie to na mnie w ogole nie działa, i ja mam isc do pracy w takim stanie, Gradrec mial racje co do tego lekarza mojego, od jakiegos czasu zauwazylem ze wszystkie leki ktore mi daje tylko mi szkodzą, a jak chce o to dopytac to po prostu nie chce mu sie pofatygowac zeby odpowiedziec

 

Masz efekt uboczny z powodu brania Gaby.

Czytalam, ze Gaba ma bardzo rzadko efekty uboczne, ale jak sa to, wlasnie tak wygladaja-nie mozna zaczerpnac powietrza. No, i zaczynasz sie denerwowac, serce skacze, itd. Musisz przestac brac Gabe. Mnie ona nie szkodzi, ale Tobie widac nie sluzy.

Poszukam jakis link o tej Gabie ale ciezko bedzie, bo pisza tylko same superaltywy. Ja czytalam o tym efekcie ubocznym juz dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

I bez leku nie moglam sie dobudzić....ale bywaly dni,kiedy wstwalam i dzialalam,jednak tych dni bylo niewiele.Zazwyczaj rano nie moglam sie dobudzić, jak juz wstawalam,to bylam potwornie zmeczona.Esci na początku nasilil to jeszcze bardziej....ale teraz jest ok.choc czasami jeszcze zdarzy sie problem ze wstaniem,ale to nie jest juz tak jak bylo kiedys....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Powiedzial ze to ewidentnie nerwica.Mialam tez wtedy robione testy u psychologa i wyszlo z nich,ze to nerwica....a testy niezwykle porąbane....mualam tylko dwa ujemne punkty(rysowala mi p psychiata wykres odnośnie odczytania tych wyników i te minus dwa punkty,to niby nic,wiec depresje wykluczono).Teraz na tym dziennym mam przejść ponowne testy i powiem Ci co i jak,ale za pierwszym razem bylam naprawdę w zlym stanie...

Widzisz,u Ciebie paro dzialalo tumiwisizmatycznie,a u mnie dochodze coraz częściej do wniosku,ze esci tak na mnie dziala....hm...czemu paro nie dawali mi uczucia"lenia",a jest silniejsza w swoim dzialaniu,a lelmk kosnetyczny:)-esci daje potwornego lenia....zobojetnienie i skupianie sie tylko na sobie....wkurz mnie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mialas takie testy robione? Psychiatra je zlecił? Gdzie Ty w ogole chodzisz do psychiatry, prywatnie? U mnie to tak wygląda ze po kilku moich zdaniach tego co mi dolego lekarz od razu stawia diagnoze bez zadnych badan i bez zadnych jakichs wnikliwych pytan, no i potem leki działają jak działają jak są dobierane w dwie minuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Testy mialam robione na zlecenie psychiatry w zwyklej przychodni "zdrowia psychicznego":)na NFZ.Jak chodziłam prywatnie to p.dr.tez nie bawil sie w zadne testy tylko spojrzal wysluchal dwóch zdan i juz recepta byla gotowa na paro....no ale z paro akurat sue wstrzelil za pierwszym razem.Jest tez u nas podibno(to wiem od innych ludzi),psychiatra,która robi jakieś testy,zadaje milion pytań,wywiadów i dopiero wtedy stawia diagnozę.No,ja nie mialam szczescia do niej trafic....

 

-- 03 maja 2014, 12:56 --

 

Zapytaj q takowej perzychodni o psychologa klinicznego i czy robi takowe testy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys jakis test w takiej przychodni, odpowiadało sie na kilkaset pytan, tylko ze nic sie z tego nie dowiedzialem, lekarka po tym tescie dała mi wtedy wenle, niestety nie ma juz w tej przychodni dobrych lekarzy, ostatnio byłem to jakies młode lekarki robiące wielkie oczy na mixy ktore dostałem od swojego lekarza i nie bardzo wiedzialy co maja mi dac

 

-- 03 maja 2014, 13:48 --

 

nawet nie potrafila powiedziec czy zmiana z paroksetyny na sertraline powoduje od nowa poczatkowe efekty uboczne, w zasadzie to sam rozwiązałem problem co ma mi dać bo powiedziałem ze na sertralinie czułem sie najlepiej i zapytalem czy w takim razie moge sprobowac do niej wrocic, no i miala problem z głowy, ale była znow alergia

 

-- 03 maja 2014, 13:53 --

 

potem wrocilem do tego swojego lekarza, przynajmniej tam jak cos zapytałem to zawsze wiedział, ale sam z siebie tez za duzo nie mówił, dopiero po zadaniu konkretnego pytania, jakbym wcześniej miał opanowane leki i np. wiedział ze Wellbutrin który mi kiedyś dał nasila stany lękowe to bym o to zapytał i bym zaoszczędził sporo czasu tułania sie po lekarzach i pogotowiach z objawami ataków paniki co do których nie miałem pojęcia ze to one dawały takie objawy wywołane tym lekiem, no ale lekarz sam z siebie mnie o tym nie uprzedził, dopiero stwierdził po fakcie ze ten lek tak moze powodować, czyli po ok. pol roku męczenia sie z takim stanem i szukania przyczyny gdzie indziej

 

-- 03 maja 2014, 13:55 --

 

jedyny dobry lekarz jakiego znam jest internistą, nistety z psychiatrami mam problem i nie moge tyle czasu trafic na porządnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie, mialem po niej energie i nie kojarze takiego stanu zobojętnienie i całkowitego zaniku motywacji i checi do czegokolwiek, pamietam ze wstawalem wczas rano i czulem sie wypoczęty, na paro było neutralnie, nie byłem wypoczęty, miałem problemy ze wstawaniem, ale nie było tez takiego stanu jak totalne wyssanie z energii i wieczne zmęczenie jakie daje nerwica czy depresja, mowie o dawce paro10 mg bo na 20 bylem otumaniony i senny ze nie dalo sie funkcjonowac

z tym ze nie pamietam co sie stało ze zrezygnowalem z tej wenli bo to było jakies 10 lat temu, musiala chyba przestac tak dobrze dzialac po jakims czasie, ale pamietam ze temu swojemu lekarzowi wspominalem ten lek jako ten po ktorym widzialem znaczną poprawe, po tej sugestii dal mi Edronax, ktory mnie omal co na tamten swiat nie doprowadził, druga opcja byla sertralina i z nią juz trafil na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edronax to tez wenla?A co Ci sie dzialo?

Kurcze,czemu po tej sertralinie dostajesz uczulenia....to byloby najlepsze rozwiązanie....

 

-- 03 maja 2014, 14:17 --

 

No ale zobacz,to są leki bardziej pobudzające,a po nich lepiej siw czules niż po paro,esci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, Edronax to jedyny lek który działa tylko na noradrenaline, na nic innego nie działa i tylko na niej skupia swoje działanie, dał mi tyle energii ze nie moglem w miejscu wysiedziec, pod tym względem wenla w porównaniu do niego to była jak delikatny suplement, ale niestety to mialo swoje minusy, uczucie niesamowitego jakiegos wewnętrznego pobudzenia, z czasem coraz bardziej złe samopoczucie psychiczne, mimo energii, tak jakbym wpadał w jakąś rozpacz bez wyraźnego powodu i nie mógł się uspokoić, każda emocja wyostrzona do max granic, cakowite przeciwieństwo uspokojenia i wyciszenia po SSRI, co najdziwniejsze nie towarzyszyły temu zadne ataki paniki ani zadne objawy somatyczne które mogłyby na nie wskazywać, pamietam jak w jednym momencie nie potrafilem juz wytrzymac tego samopoczucia, tak jakby mi glowe chcialo rozsadzic od srodka z tego dziwnego uczucia roztrzęsienia i pobudzenia i gdzies wydzwanialem po przychodniach zeby ktos cos z tym zrobił bo myslalem ze zaraz cos sobie zrobie przez to, tak było to ciężkie do wytrzymania, wyjściem okazało się wzięcie czegoś uspokajającego co by zahamowało ten stan nadmiernego pobudzenia ukłądu nerwowego, akurat wypicie jednego piwa na ktore mnie ktoś chyba wtedy zaprosił załatwiło wtedy sprawe i poczułem ulge, jak to opisałem lekarzowi to wymyslil sobie ze to przez wpływ alkoholu na dopamine i na tej podstawie dał sertralina ktora na tą dopamine tez miala dzialac, mi sie wydaje ze to nie chodzilo o zadną dopaminę tylko alkohol przez swoje działanie uspokajające po prostu zniósł to ogromne pobudzenie układu nerwowego tym lekiem

 

-- 03 maja 2014, 14:29 --

 

No ale zobacz,to są leki bardziej pobudzające,a po nich lepiej siw czules niż po paro,esci....

ale muszą miec dodatkowe działanie na serotonine, jak go nie mają (Wellbutrin, Edronax) to jest źle, wenla i sertralina ma i przez to chyba dzialała dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo potem juz nikt mi jej nie dał, ostatnio mowilem lekarzowi ze wenla i sertralina to leki ktore dzialaly najlepiej, nie dal wenli tylko neuroleptyk i dwa inne do wyboru, w tym jeden lek przeciwwirusowy a drugi stosowany w chorobie Parkinsona, wszystkie zwiększają dopaminę, różnią sie tylko mechanizmem jej zwiększania, powiedzial ze przez fluo na 5 kolejnych tygodni jest zablokowane branie jakiegokolwiek leku dzialajacego na serotonine bo ona tyle czasu siedzi w organizmie od ostatniej tabletki

 

-- 03 maja 2014, 14:48 --

 

moze i mial racje bo z tego co mam ostatnio po SSRI wychodziłoby, ze nie toleruje tak duzej ilosci serotoniny, jak byłęm na oddziale i brałem 20mg paro tez mialem wysypkę jak po sertralinie, nawet silniejszą, przeszła po zmniejszeniu do 10mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci sie nic nie chce po tym esci to lekarze dodają do SSRI w takich przypadkach ten Edronax który brałem, tylko nie w takich dużych dawkach jak to było u mnie i nie wszyscy, bo to jest rzadko stosowany lek, sam go mialem dodanego do paro ale za krotko bralem zeby cos powiedziec jak dzialał w polaczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic przestan wkurwiac ludzi i zamiast sobie samemu dobierac leki idz sie leczyc u specjalisty. Juz uzgodnilismy, ze Twoj obecny psychiatra jest debilem i powinienes go zmienic. Uzgodnilismy tez, ze leczysz sie jakos 10 lat o ile pamietam. Uzgodnilismy tez (no ja sam uzgodnilem za Ciebie), jak wczesniej Ci wrzucalem, ze jestes hipochondrykiem. Idz pan sie leczyc, zamiast plakac?

 

Przytul proszka na 3-4 miesiace i wtedy sie martw, a nie tutaj smarujesz co dwa tygodnie, ze Ci lek nie podchodzi. Rozumiem, ze Cie moze irytowac fakt, ze lykasz wszystko i nic Ci nie pomaga, ale o tym powinienes pogadac z psychologiem, a nie na forum sie zalic. Gosciu, marnujesz sie i to za bardzo. Tracisz czas na duperele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak napisze,ze Gradrec ma racje,to znowu będę zlosnica?

No czy hipochondrykiem to ja nie wiem...Ale jedno jest pewne,musisz zmienic lekarza,opowiedzieć mu w skrócie o wszystkim i dostosować sie do leku,który Ci przepisze....Bo jak będziesz zmieniam co trochę lek,to żaden nie spelni Twoich oczekiwań.

Lunatic,a powiedz mi,czy to nie jest przypadkiem jakis mechanizm obronny przed praca...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

wiesz co, pomine to milczeniem bo nie chce sie znow sprzeczac, kwestia czasu bylo zanim komus zacznie znow cos zawadzac, ze napisalem to czy tamto mimo ze wątek stanowi off-topic to i tak jest zle bo kazdy ma prawo narzekac poza mną

 

Elmopl, pisz sobie co chcesz, ostatni raz napisalem tu cokolwiek o sobie wiec mnie juz nie pytaj wiecej co u mnie bo tu sie nie da pisac prawdy bo od razu sie zaczyna dogryzanie, mam go wystarczajaco gdzie indziej zeby jeszce tego typu rzeczy musiec tutaj wysłuchiwac

 

Aha, Gradrec jeszcze jedna uwaga, jak Ci sie k...wa nie podoba ze to jest wkurwianie to po jasną cholere to czytasz i komentujesz, bo mam juz tego serdecznie dosc, moja cierpliwosc na dogryzanie tez ma swoje granice i wlasnie sie skonczyła

 

-- 03 maja 2014, 16:28 --

 

Lunatic,a powiedz mi,czy to nie jest przypadkiem jakis mechanizm obronny przed praca...?

nie odpowiem Ci na to z powodu który napisałem wyżej, nienawidze wykorzystywanie czyjegos nieszczescia do dogryzania w tym celu, nie mam zamiaru dawac nastepnym hienom takiego powodu

 

-- 03 maja 2014, 16:33 --

 

tyle lat sobie jakos radzilem nie mowiąc nikomu o problemach poza 20 minutami raz na pol roku u lekarza i przezylem wiec dalej tak będzie a nie bede dawal powodow innym do tego typu stwierdzen z ktorych wynika ze nic nie robie tylko na forum ustalam sobie leczenie, to jest dopiero wkurwianie ludzi takie teksty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×