Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Lunatic

Hmmm....pod palmami....brzmi kusząco:)

 

Tojaaa

Bardzo,bardzo sie ciesze:)Czyli jednak paro da rade:)super!!!

 

Dark Passenger,

czy jest jakas mizliwos stworzenia dla nas"marud"o wszystkim i o niczym jakiegoś watku no,nie w esci....ale nie watek typu nerwica....

 

Lunatic,Luki,Tojaaa,Inez

Napiszcie gdzie sie "zakotkiczycie":)na pw.

 

-- 26 kwi 2014, 12:51 --

 

Luki

A gdzie jest taki zlot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie neuroleptyków nie brałem wcześniej

 

-- 23 kwi 2014, 22:24 --

 

Gradrec

wybrałeś sie na tą terapie?

Bylem wczoraj zalatwic papierkologie. W ogole zle poszedlem na poczatku i wszedlem na zamkniety oddzial i ladnie przygrzani ludzie tam byli :P Stalem sobie w korytarzu i czekalem na ordynatora, bo akurat wyszedl ale potem sie mna pielegniarki zaopiekowaly i siedzialem z nimi kanciapie, bo sie czulem na prawde dziwnie miedzy tymi trzesacymi sie ludzmi z tepym wzrokiem, wedrujacymi po korytarzach. Kurwa, od razu wyzdrowialem :DDD. Wrocil i sie za glowe zlapal, co ja tu robie. Zaprowadzil mnie do innego budynku do ordynatora oddzialu dziennego chorob nerwicowych, gosc przyjal papierki i termin na 26 maja :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

czy jest jakas mizliwos stworzenia dla nas"marud"o wszystkim i o niczym jakiegoś watku no,nie w esci....ale nie watek typu nerwica....

 

Gotowe- esci-spin-off-t49662.html

 

Do rozmów o wszystkim i niczym.

 

-- 26 kwi 2014, 14:39 --

 

O zlocie poczytacie tutaj:

z-lot-ogolnopolski-artutowek-14-17-sierpnia-2014-lista-t49609.html

Pod Łodzią jest, ciut daleko jak dla mnie, ale dla chcącego nic trudnego. Najtrudniej będzie ubłagać żonę, żeby mnie puściła z plecakiem pełnym piw :)

Koniec OT.

 

No zlot mam zamiar współorganizować z moją drugą połówką, więc z "żoną"(przyszłą jeszcze niedoszłą) nie będę miał tego samego problemu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, mam stwierdzone stany lękowo-depresyjne przez lekarza pierwszego kontaktu,neurolog po badaniach neurologicznych(czekam jeszcze na rezonans)potwierdziła to samo jak i kardiolog(bo mam jazdy z pulsem i ciśnieniem),że to na tle emocjonalnym ;).

Witaj Pimpek. Ja biore ESC wlasnie na zawroty glwy. Meczylam sie poltora roku. Wczesniej tak mialam zawroty, ze az lezalam pare razy na podlodze. Dwa razy w miejscu publicznym, az przestalam wychodzic z domu.

Nie moglam ani siedziec, ani chodzic, wieczne uczucie, jakbym chodzila po bagnie, i zawroty glowy.

Jestem na ESC ( Lexamil ) , tylko na 5 mg od miesiaca, i jest wielka poprawa.

Zawrotow prawie nie mam, a od 2 dni i dzis prawie wogole ich nie czuje. Poniewaz tez zmagalam sie z tym ponad poltora roku, kondycje szlag trafil, i teraz musze ja odbudowac. Biore tez hormony, bo to taki wiek.

 

Jesli lekarz stwierdzil i Ciebie, ze to na tle emocjonalnym, to znaczy, ze bedzie dobrze. Do gory glowa.

 

-- 26 kwi 2014, 18:48 --

 

No co wy....powaznie piszecie?Lunatic,Luki....

Czy Was zmuszono do twgo :evil:

 

-- 25 kwi 2014, 21:48 --

 

Jeśli Wam kazano opuscic ten wątek,to i ja juz sie tu nie pojawie.

Trzymajcie sie cieplutko. :papa::papa::comone::papa:

Czy to napewno konieczne, zebyscie opuszczali ten watek?

Macie doswiadczenie z lekami, macie wiedze, i wcale nie jest to az takie niepoprawne, zeby sie szpikowac tylko wiedza na temat tych lekow, bo wielu z nas, leki zmienia, albo czyta, jak dzialaja, to, co bierzecie.

Choc jestem tu miesiac, to juz nie bedzie tak samo bez Was.

 

Panie moderator, czy musi tak byc? Szkoda ludzi, i ich doswiadczen.

Takie moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh,

jak ktoś będzie o coś pytał i bede znał odpowiedź to nic nie stoi na przeszkodzie zebym napisał, chodzi o to ze będzie to już o leku o ktorym jest ten dział, Elmopl tez pewnie bedzie tu dawać znać jak idzie jej leczenie bo bierze esci, ja o tym leku konkkretnie na swoim przykladzie moge powiedziec tylko tyle ze go przez tydzien bralem i bylem spiacy cały ten tydzien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh,

jak ktoś będzie o coś pytał i bede znał odpowiedź to nic nie stoi na przeszkodzie zebym napisał, chodzi o to ze będzie to już o leku o ktorym jest ten dział, Elmopl tez pewnie bedzie tu dawać znać jak idzie jej leczenie bo bierze esci, ja o tym leku konkkretnie na swoim przykladzie moge powiedziec tylko tyle ze go przez tydzien bralem i bylem spiacy cały ten tydzien :D

Ok, rozumiem.

Ale nie bedzie i tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka bierzecie dawke escitalopram? ma mocniejsze dzialanie od citalopramu? Pani doktor mi kazala brac 5 mg i ew zwiekszyc jak 5 mg nie pomoze, glownie na biegunki ale podczas stresow nerwow caly uklad pokarmowy mi wariuje

 

i jeszcze pytanko do osob ktore z chodzily z tego leku, jakies objawy fizyczne mieliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka bierzecie dawke escitalopram? ma mocniejsze dzialanie od citalopramu? Pani doktor mi kazala brac 5 mg i ew zwiekszyc jak 5 mg nie pomoze, glownie na biegunki ale podczas stresow nerwow caly uklad pokarmowy mi wariuje

 

i jeszcze pytanko do osob ktore z chodzily z tego leku, jakies objawy fizyczne mieliscie?

Tez biore 5 mg. Od miesiaca dopiero zaczelam ten lek, w poniedzialek minie.

Co sie dzieje po skonczeniu leczenia tym lekiem nie wiem.

 

Calkiem dobrze do tej pory pracuje, ale dopiero od 2, 3 dni. Mialam zawroty glowy, az nie moglam chodzic.

Pisze, bo nie wiem, czy czytales wczesniejsze posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliście senni na początku zażywania Esci? Dodatkowo mam powiększone źrenice i chwilami jestem nerwowy na zmianę z sennością. Nie wiem czy to Esci czy działanie Karbamazepiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliście senni na początku zażywania Esci? Dodatkowo mam powiększone źrenice i chwilami jestem nerwowy na zmianę z sennością. Nie wiem czy to Esci czy działanie Karbamazepiny...

Ja bylam senna, ale dopiero pozniej, jakis tydzien po wzieciu dawki tych 5 mg.

Teraz rano mam problem, bo chodze spiaca, ale potem przechodzi...coraz mniejsze uczucie bycia spiaca, ale mam teraz problem, ze mi sie nic nie chce. Zmuszam sie do pracy w domu. Ale potem przechodzi, i to sie zmienia na lepsze, to znaczy mniej sie zaczynam czuc spiaca. Biore lek na noc, razem z Gaba 500 mg. ( juz pisalam wczesniej) Teraz codziennie zaczyna byc lepiej od jakis 2, 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? Dark wszystkich pogonił? :D

Byliście senni na początku zażywania Esci? Dodatkowo mam powiększone źrenice i chwilami jestem nerwowy na zmianę z sennością. Nie wiem czy to Esci czy działanie Karbamazepiny...
Ja akurat zwiększonej senności nie miałam, ale chyba jestem tu wyjątkiem. To znaczy byłam senna, ale nie bardziej niż przed lekiem. Łączę to raczej z osłabieniem organizmu chorobą, bo ogólnie byłam bardzo słaba (fizycznie i psychicznie) i się, że tak powiem, pokładałam, kiedy tylko mogłam. Jeśli chodzi o źrenice to nie sprawdzałam w lustrze, ale miałam takie wrażenie, że oczy wybałuszam ;). To pewnie przez ten efekt ogólnego rozdygotania, podkręcenia, nerwowości właśnie.

 

Jeśli chodzi o nogi to nie wiem. Nie cierpię na bezsenność, wręcz zasypiam błyskawicznie. A co tam moje nogi wyprawiają, gdy ja śpię, tego to już nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh, bardzo Ci dziękuje za odpowiedź.Dalas mi nadzieje,że mogę sie pozbyć tych zawrotow,bujanek.

U mnie jest tak,ze caly dzień je mam z krótkimi przerwami i tak od roku.czasami zdazy mi sie dzień bez,ale takich dni jest mało.Wtedy az skacze z radości :).Jak sie czymś zajmę np. Sprzątaniem to w tym momencie ich nie czuje.Czyli to siedzi w psychice a nie ze cos mi fizycznie dolega.

I tak sie zastanawiam czy waro wchodzić w lek i brać go miesiącami czy nie i czekać z nadzieja,ze przejdą te bujanki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh, bardzo Ci dziękuje za odpowiedź.Dalas mi nadzieje,że mogę sie pozbyć tych zawrotow,bujanek.

U mnie jest tak,ze caly dzień je mam z krótkimi przerwami i tak od roku.czasami zdazy mi sie dzień bez,ale takich dni jest mało.Wtedy az skacze z radości :).Jak sie czymś zajmę np. Sprzątaniem to w tym momencie ich nie czuje.Czyli to siedzi w psychice a nie ze cos mi fizycznie dolega.

I tak sie zastanawiam czy waro wchodzić w lek i brać go miesiącami czy nie i czekać z nadzieja,ze przejdą te bujanki?

Bujanki nie przejda, skoro Twoj lekarz stwierdzil, ze masz je na tle emocjonalnym. Ja sie mordowalam prawie 2 lata, a ostatnie miesiace to byl koszmar-wiecznie pijana, lacznie z przewracaniem sie. I jeszcze poszlam do laryngologa, przywalil mi lek, ze niby mam oczoplas. Po 6 tyg. juz nie chodzilam wogole, bo kolowalo mi sie w glowie, ze hej. Jak przyszly sprawy miesieczne, to jeszcze i bol glowy, niespanie i nerwy zszarpane do reszty.

Biore to ESC, biore hormony, choc nie ustalo u mnie, to co kiedys ustanie, i jest o wiele lepiej.

W sumie stan mojej psychiki nie byl zly, ale zawroty glowy sparalizowalo moje zycie i rodziny. Teraz sie to odbudowuje. Bedzie kochana dobrze, nie zarzucaj leczenia, bo i ja na to liczylam, i zmarnowalam czas tylko.

Nie marnuj go, a ESC wystarczy brac przez pol roku minimum. Sama bedziesz wiedziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? Dark wszystkich pogonił? :D
Byliście senni na początku zażywania Esci? Dodatkowo mam powiększone źrenice i chwilami jestem nerwowy na zmianę z sennością. Nie wiem czy to Esci czy działanie Karbamazepiny...
Ja akurat zwiększonej senności nie miałam, ale chyba jestem tu wyjątkiem. To znaczy byłam senna, ale nie bardziej niż przed lekiem. Łączę to raczej z osłabieniem organizmu chorobą, bo ogólnie byłam bardzo słaba (fizycznie i psychicznie) i się, że tak powiem, pokładałam, kiedy tylko mogłam. Jeśli chodzi o źrenice to nie sprawdzałam w lustrze, ale miałam takie wrażenie, że oczy wybałuszam ;). To pewnie przez ten efekt ogólnego rozdygotania, podkręcenia, nerwowości właśnie.

 

Jeśli chodzi o nogi to nie wiem. Nie cierpię na bezsenność, wręcz zasypiam błyskawicznie. A co tam moje nogi wyprawiają, gdy ja śpię, tego to już nie wiem :D

 

 

Hej,

 

Z tymi nogami to nie we śnie tylko przebudziłem się dzisiaj wcześniej i nogami zacząłem dziwnie ruszać , w sensie jakbym się zaczął odpychać piętami.

 

Ktoś tutaj na forum pisał , że miał taki przypadek, ale ten wątek ma prawie 900set stron, więc nawet nie zaczynam szukać tego postu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek0700, ja biorę 10 mg, a zaczynałam od 5 przez 2 dni. Co do efektów odstawiennych - na wszystkich lekach miałam to samo - lekkie zawroty głowy. Co do esci to nie wiem, jeszcze nie odstawiłam.

 

littentree, bezsenność miałam, ale kopania nogami nie. Z tym, że każdy może mieć różne skutki uboczne. Obserwuj to i w razie co idź do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×