Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

macieywwa, mi powiedziala lekarka, ze jak sie ma skutki uboczne, a to byla babka ktora 30 lat w szpitalu psychiatrycznym przepracowała to lek działa.

Gorzej jesli skutki uboczne mina, a poprawy dalej nie ma :] (np.ja). Tak wiec wedlug mnie lek dziala wtedy kiedy jest poprawa psycho-fizyczna stanu pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej dramat. Rano jak mam wstać to jest masakra. Łeb mnie boli cały czas, łykam po 3-4 ibupromy max na dzień (trochę ból przytłumiają). Psychicznie totalny dół. Intensywne i nawracające myśli samobójcze.

Biorę niecały miesiąc 75 mg. Czy to skutki uboczne? Co ciekawe, przez pierwsze kilka dni brania zero uboków było, potem wskoczyły myśli samobójcze a potem to już poleciało wszystko w dół. Przez ten miesiąc może trzy, cztery dni były takie, że myślałem, że wenla coś działa na lepsze. Ale szybko ta "poprawa" minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdiagnozowany chad. W grudniu ubieglego roku moj chlopak odszedl ode mnie i wpadlam w psychoze, rozszczepily mi sie mysli, slyszalam glosy. Po leczeniu zolafrenem stan sie poprawil, glosy umikly i wyszlam ze szpiatal. Za chwile pojawila sie depresja, plus ciagle jeszcze rozmawialam ze soba w myslach tak jakbym miala podwojna osobowoc. Biore wenlafaksyne i trittico, depresja minela ale to rozszczepeinie w mysleniu pozostalo. Natretne mysli, np widze kogos pierwszy raz w zyciu i pojawia sie mysl "ty suko".. to jest mi zupelnie obce, wstydze sie tych komentary ktore sysze w glowie. Kolejny przyklad - za kilka dni widze sie z psychiatra i chce jej powiedziec znowu o tej sytuacji.;Spisuje na kartce mysli i pojawia sie taka wymiana-powiem jej o tym - ona mnie uratuje...

czy to schizofrenia czy po prostu zaburzenie osobowsci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy mial ktos po wenfli problemy z cera? Jesli tak to czy nastapila remisja czy to juz "forever" z wenfla?

 

ja co prawda nie z cerą ale za to różne inne dziwne też somatyczne skutki uboczne mnie zaatakowały - dobra informacja to wszystko powoli ustępuje po odstawieniu tabletek ale trzeba czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy mial ktos po wenfli problemy z cera? Jesli tak to czy nastapila remisja czy to juz "forever" z wenfla?

 

ja co prawda nie z cerą ale za to różne inne dziwne też somatyczne skutki uboczne mnie zaatakowały - dobra informacja to wszystko powoli ustępuje po odstawieniu tabletek ale trzeba czasu

Ja na proszkach (czy to SSNR czy SSRI) bede na pewno przez nastepne 10 lat dlatego wlasnie chcialam wiedziec czy w czasie brania ktos tak mial tj.problemy skorne. Biore wenfle dwa miesiace i tak od 3tyg. klopoty z cera przybraly na sile :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na proszkach (czy to SSNR czy SSRI) bede na pewno przez nastepne 10 lat

 

to, że jedne to powodują, nie oznacza, że inne też muszą. Który to już nawrót z kolei, że przykazane masz to łykać, aż 10lat?

 

Kupilam poki co jakies toniki do skory itp. i zobaczymy co bedzie dalej.

Nawrot u mnie to bedzie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kolejny raz biorę Wenlę i zawsze mam problem z poceniem :( Czy Wy też tak macie? Nie wiem czy to tylko tak na początku brania (biorę pierwszy tydzień) czy będzie cały czas?

Jestem przerażony bo i tak normalnie mam problem z poceniem a teraz to już wogóle. Pogoda niby nie upalna a mi lepią się już dłonie , stopy i tylko wejdę do dusznego pomieszczenia i leci po twarzy? Jak z tym problemem u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na wenli, ale na esci pociłem się tak ze trzy miechy - normalnie potrafiłem siedzieć w temperaturze pokojowej i leciał mi pot spod pach. Jak spytałem o to psychiatrę, to powiedział, że prawdopodobnie do końca brania leku tak będzie. A mi przeszło.

 

Czy wy też na wenli macie tak, że po wypiciu alko na następny dzień jest jakaś totalna masakra, nie dość, że mega kac to jeszcze lęki i deprecha? Dochodzę zawsze do siebie kilka dni. Nie mówiąc już o problemach żołądkowych. Na esci nie miałem aż takich problemów. Chyba będzie trzeba sobie odpuścić alko na dobre..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też na wenli macie tak, że po wypiciu alko na następny dzień jest jakaś totalna masakra, nie dość, że mega kac to jeszcze lęki i deprecha? Dochodzę zawsze do siebie kilka dni. Nie mówiąc już o problemach żołądkowych. Na esci nie miałem aż takich problemów. Chyba będzie trzeba sobie odpuścić alko na dobre..

 

Psychotropy i alk? Na ch Ci te leki jak pijesz? Weź się zdecyduj o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialania niepozadanie wenfli z ulotki (na grubo zaznaczylam co ja mam:/ i co licze kurna przejdzie!):

 

Często: senność, zawroty głowy, ból głowy, zwiększenie napięcia mięśniowego, parestezje, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, ziewanie, zmniejszone łaknienie, zaparcia, nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia oddawania moczu (zwłaszcza parcie na mocz), pocenie się (w tym poty nocne), zwiększone stężenie cholesterolu we krwi (zwłaszcza związane z długotrwałym leczeniem i prawdopodobnie przy stosowaniu dużych dawek), zmniejszenie masy ciała, nadciśnienie, rozszerzenie naczyń krwionośnych (najczęściej zaczerwienienie twarzy), wybroczyny, krwawienie z błon śluzowych, astenia/zmęczenie, zaburzenia ejakulacji/orgazmu (mężczyźni), brak orgazmu, zaburzenia erekcji, zmniejszenie popędu seksualnego, nieprawidłowe sny, bezsenność, nerwowość, uspokojenie. Niezbyt często: zaburzenia rytmu serca, w tym tachykardia, drgawki kloniczne mięśni, szumy uszne, zaburzenia smaku, bruksizm (zgrzytanie zębami w czasie snu), biegunka, zatrzymanie moczu, zapalenie skóry, nadwrażliwość na światło, wysypka, łysienie, hiponatremia, zwiększenie masy ciała, zaburzenia orgazmu (kobiety), krwotok miesiączkowy, reakcje nadwrażliwości na światło, nieprawidłowe wyniki aktywności enzymów wątrobowych, pobudzenie, apatia, omamy, niedociśnienie, niedociśnienie ortostatyczne, omdlenia. Rzadko: zapalenie wątroby, reakcje maniakalne, myśli/zachowania samobójcze oraz niepokój psychomotoryczny/akatyzja, krwotoki (w tym krwotok mózgowy), krwawienie z przewodu pokarmowego, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH), wydłużony czas krwawienia, małopłytkowość, napady drgawkowe, złośliwy zespół neuroleptyczny, zespół serotoninowy. Bardzo rzadko: zwiększone stężenie prolaktyny, reakcja anafilaktyczna, stany majaczeniowe, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, swędzenie, świąd, pokrzywka, rabdomioliza, zapalenie trzustki, eozynofilia płucna z takimi objawami, jak duszność, ból w klatce piersiowej, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, ostra jaskra, wydłużenie odstępu QRS i QT, migotanie komór, tachykardia komorowa (w tym torsade de pointes), niewydolność serca, nieprawidłowy skład krwi (w tym agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, neutropenia i pancytopenia), reakcje pozapiramidowe (w tym dystonia i dyskineza), późne dyskinezy. Przerwanie leczenia (zwłaszcza nagłe) może wywołać objawy odstawienne (zawroty głowy, zaburzenia snu, zaburzenia czucia, parestezje, pobudzenie lub niepokój, nudności i/lub wymioty, drżenie, splątanie, pocenie się, ból głowy, biegunka, kołatanie serca, niestabilność emocjonalna, drażliwość, zaburzenia widzenia); zwykle mają łagodny przebieg i ustępują samoistnie, jednak u niektórych osób mogą być ciężkie i/lub przedłużone. Po przedawkowaniu: zaburzenia świadomości, rozszerzenie źrenic, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, senność, drgawki, zawroty głowy, wymioty, zmiany w zapisie EKG (wydłużenie odstępu QT, blokada odnogi pęczka Hisa, wydłużenie QRS), tachykardia lub bradykardia, śpiączka, zgon. Brak swoistego antidotum, hemodializa jest nieskuteczna, należy podać węgiel aktywowany, wykonać płukanie żołądka i stosować leczenie objawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kolejny raz biorę Wenlę i zawsze mam problem z poceniem Czy Wy też tak macie? Nie wiem czy to tylko tak na początku brania (biorę pierwszy tydzień) czy będzie cały czas?

 

ja miałam tak przez 6-7 miesięcy brania wenli, czyli do samego końca jej łykania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×