Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3, a jak tam się spamilan spisuje, odczuwasz jakieś jego realne działanie?

teraz jak po tym syfie miałem mega silne ataki paniki , dołożenie do zwiększonej dawki Paroksetyny właśnie Spamilanu BARDZO mi pomogło opanowac lęki . Na lęki to dobry lek ,co by nie mówić , ale takie konkretne silne lęki , a nie wolnopłynące , słabe .

 

-- 25 kwi 2014, 20:55 --

 

Na dopaminę Spamilan ? :shock:

Nie pomyliło Ci się coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW.

 

Panowie/Panie psujemy ten temat schodząc na inne wątki, cóż, to forum jest trochę źle zorganizowane,

indywidualne dywagacje psychofarmakologiczne powinny być osobno, a to jest temat Escitalopramu,

ludzie którzy chcą jakiś opinii muszą się przedzierać przez tysiące postów nie na temat.

Nie mam do nikogo pretensji, ale szkoda mi trochę tego forum, bo pamiętam czasy (5 lat temu),

kiedy panował tu spory porządek w porównaniu z tym co jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3,

no jest troche bajzel przez to, ja w takim razie wypadam z tego wątku bo esci nie biore i w sumie nie bardzo mam jakies konkrety na ten temat do napisania

 

-- 25 kwi 2014, 20:57 --

 

no nic, fajnie sie pisało, ale porządek jakiś musi być, powodzenia w takim razie w leczeniu dla wszystkich :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

 

teraz jak po tym syfie miałem mega silne ataki paniki , dołożenie do zwiększonej dawki Paroksetyny właśnie Spamilanu BARDZO mi pomogło opanowac lęki . Na lęki to dobry lek ,co by nie mówić , ale takie konkretne silne lęki , a nie wolnopłynące , słabe .

 

-- 25 kwi 2014, 20:55 --

 

Na dopaminę Spamilan ? :shock:

Nie pomyliło Ci się coś ?

 

no ja mam i konkretne i wolnopłynące.

skoro np. sulpiryd antagonizuje D2 tak jak spamilan, i w małych dawkach powoduje wzrost poziomu dopaminy to podobnie zadziała spamilan? nie wiem

pewnie miałeś na myśli, że są konkretniejsze leki na dopaminę takie typowe, ale one nakręcają i zwiększają lęki.

 

ok to odnośnie escitalopramu żeby nie było, ona akurat obniża poziom dopaminy, czy jest jakaś jego dawka, która by obniżała poziom nie dopaminy tylko serotoniny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to odnośnie escitalopramu żeby nie było, ona akurat obniża poziom dopaminy, czy jest jakaś jego dawka, która by obniżała poziom nie dopaminy tylko serotoniny?

Każda dawka esci podwyższa serotoninę, tak samo w przypadku innych SSRI. Obniża serotoninę np. tianeptyna, zwiększa też dopaminę.

Można też łączyć escitalopram (lub inne SSRI) z mianseryną lub mirtazapiną, które dzięki antagonizmowi rec. 5ht2c, zwiększają dopaminę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, do tej pory siedziałam cicho, ale zaczyna tez mnie to wkurzac. To nie jest forum lekarskie, na którym rozmawia sie tylko stricte o działaniu leku, ale tez o życiu, jak sobie radzimy, jak pokonujemy własne słabości. Szukamy tu wsparcia, dobrego słowa, pocieszenia. Więc wisnia nie bądź taki mądry i nie ustalaj tu nowych zasad, bo sam piszesz o bzykanku albo o gęstości spermy.

Pozdrawiam

 

 

Luki, lunatic, zostancie z nami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wisnia nie bądź taki mądry i nie ustalaj tu nowych zasad, bo sam piszesz o bzykanku albo o gęstości spermy.

 

Piszę, bo tobie by się przydało porządne ruchanko, a nie SSRi. Od razu głupot w głowie mniej. :mrgreen:

 

A co do mojej gęstości spermy, to jeśli chcesz sprawdzić organoleptycznie to zapraszam na Priv :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis pier....olony palant sie pojawil i chce porządku robić Do tej pory nikomu nasze rozmowy nie przeszkadzaly.

 

Ciebie za robienie syfu we wątku to się powinno w 1 kolejności usunąć. Chcesz se pogadać, to na onet czat się przenieś.

Ustosunkuje się tylko do tego, ponieważ nie jest to prawda. Wiśnia, sory, ale z Twoich wpisów w tym wątku jedyny merytoryczny dotyczył tego, ze stwierdziłeś ze nie masz uboków po esci i sie dziwiles ze to moze znaczyć, ze lek nie działa, żadnych innych na temat tego leku nie znalazłem, pozostałe Twoje wpisy to uszczypliwosci względem innych osób.Jeżeli chodzi o Elmopl dzieliła się wieloma rzeczowymi informacjami na temat dzialania tego leku, skutków ubocznych, czasu w jakim one mijały, zależnością dawki od dzialania leku, zależnością dawki od nasilenia skutków ubocznych itd. moglbym wymieniać

 

Oczywiście każdy może mi to samo zarzucić, ze pisałem o pracy, dziewczynie, suplementach diety, lekach niepowiązanych z tym działem, ale tak jak mowilem juz tego nie bede robił, a z drugiej strony tez te moje stwierdzenia były w większości odpowiedzią na pytania innych, jak mi sie np Radol w tym wątku pyta o sprawy sercowe to mu odpisałem w tym a nie w innym, fakt, moglem na PW.

Tyle co mialem do dodania w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis pier....olony palant sie pojawil i chce porządku robić Do tej pory nikomu nasze rozmowy nie przeszkadzaly.

 

Ciebie za robienie syfu we wątku to się powinno w 1 kolejności usunąć. Chcesz se pogadać, to na onet czat się przenieś.

Ustosunkuje się tylko do tego, ponieważ nie jest to prawda. Wiśnia, sory, ale z Twoich wpisów w tym wątku jedyny merytoryczny dotyczył tego, ze stwierdziłeś ze nie masz uboków po esci i sie dziwiles ze to moze znaczyć, ze lek nie działa, żadnych innych na temat tego leku nie znalazłem, pozostałe Twoje wpisy to uszczypliwosci względem innych osób.Jeżeli chodzi o Elmopl dzieliła się wieloma rzeczowymi informacjami na temat dzialania tego leku, skutków ubocznych, czasu w jakim one mijały, zależnością dawki od dzialania leku, zależnością dawki od nasilenia skutków ubocznych itd. moglbym wymieniać

 

Oczywiście każdy może mi to samo zarzucić, ze pisałem o pracy, dziewczynie, suplementach diety, lekach niepowiązanych z tym działem, ale tak jak mowilem juz tego nie bede robił, a z drugiej strony tez te moje stwierdzenia były w większości odpowiedzią na pytania innych, jak mi sie np Radol w tym wątku pyta o sprawy sercowe to mu odpisałem w tym a nie w innym, fakt, moglem na PW.

Tyle co mialem do dodania w tej sprawie.

 

 

ojej :mrgreen: wzruszyłem się.

 

A tak serio, to każdemu zdarza się coś off-topic napisać, ale jest granica, jak ktoś 10 postów pisze dziennie o tym jak się czuje. A najczęściej się czuje tak (ta osoba), że co 5 min. to inny nastrój. Stąd moja propozycja: albo porządne ruchanko, albo założyć pamiętnik. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wisnia nie bądź taki mądry i nie ustalaj tu nowych zasad, bo sam piszesz o bzykanku albo o gęstości spermy.

 

Piszę, bo tobie by się przydało porządne ruchanko, a nie SSRi. Od razu głupot w głowie mniej. :mrgreen:

 

A co do mojej gęstości spermy, to jeśli chcesz sprawdzić organoleptycznie to zapraszam na Priv :mrgreen:

 

 

Nie uda ci sie sprowokować mnie takimi tekstami. Siejesz tu niezły ferment, może taki masz cel.

 

A pozostałym proponuje zwyczajnie nie odpowiadać na posty wiśni, brak reakcji będzie najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80,

zaskocze Cie tym ale sam swego czasu nie wnikając już w przyczyne tego serwowałem jakieś złośliwości innym a Ty sie teraz we mnie bawisz :mrgreen:

niektórzy sie pewnie wkurzali i sie obrazili, Ci którzy sie nie obrazili jestem bardzo wdzięczny, ale sprobuj sie postawic po drugiej stronie i zobaczysz ze to nie jest miłe jakbys sam słyszał coś takiego na swój temat, a czasem niektórzy naprawde nie mają z nimim pogadać o roznych sprawach no to piszą tutaj a potem im się za to obrywa

i tyle, bo to miało być o zamknięciu OT a z tego się zaczyna robić kolejny OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, tu chodzi o coś zupełnie innego. Ten temat istnieje od 2006 roku(czyli 8 lat). Na początku tego roku(1 stycznia 2014 r.) liczył 395 stron. Obecnie ma 879 stron- co daje 484 strony postów w ciągu niecałych 4 miesięcy. Temat podwoił swoją objętość w ciągu 4 miesięcy, czego nie zrobił w ciągu 8 lat.

 

Nowo zarejestrowanym na forum osobom objętość takiego tematu(ilość opinii) może wydawać się ściśle związana z popularnością tego leku w lecznictwie ambulatoryjnym. Temat o escitalopramie przegonił już sertralinę i wenlafaksynę, a niedługo przegoni paroksetynę i stanie się największym wątkiem w dziale "Leki- Indeks Leków". Nowym osobom może się nasunąć wniosek, że jest to najczęściej przepisywany przez psychiatrów lek przeciwdepresyjny- co prawdą nie jest.

 

Nie chodzi o to, żeby każdy był doktórem rehabilitowanym psychohypoulterofarmakologii i pisał posty w stylu- "skośniesymetryczne izotropy kosmologicznie pseudosferują z konforemnie apriorującym przedrelatywistycznym tensorem kontinuum czasowego paralaksy sinusoidalnej peryhelium". Bo to forum jest dla ludzi, a nie dla doktorów czy profesorów. Poza tym o profilu receptorów leków to zainteresowani sobie mogą poczytać w podręczniku farmakologii. Fajnie, że ludzie się wymieniają doświadczeniami dotyczącymi wchodzenia na lek, dawki, działań niepożądanych, radzenia sobie ze swoim problemem, wyników leczenia, rokowań itp.

 

Wiele razy widzę jak osoba X, która dopiero się zarejestrowała zamieszcza post pt. "ok, przeczytałem/a kilkadziesiąt/kilkaset postów o leku Y w tym temacie, a teraz proszę o poradę w kwestii Z".

 

Problem polega na tym, że w wielu tematach przez 300 stron ta osoba dowie się o wszystkim(np. o tym, że wiesław jeździ na motorze, józek gra w brydża, a zbigniew wypił właśnie czystą) czy o lekach A,B i C tylko nie o leku Y, o którym szuka informacji.

 

Poza tym wiele osób już dawno nie bierze danego leku, a siedzą w temacie jemu poświęconym po prostu z przywiązania. Na forum jest mnóstwo tematów, gdzie można luźno porozmawiać- np. dzienne wrony, nocne darki, różne w krokach do wolności. Może niedługo też wreszcie shoutbox będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, a wiec o to tu chodzi,ze watę esci jest popularniejszy niż paro,sertra,itd.

Myślę,ze nie ma potrzeby sie martwic,ze esci pobije swija popularnością paro.....

 

Lunatic

Dziekuje,ze wsparcie:)

Ale wisnia,to czlowiek,który mi dynda i niech sobie pisze co chce.Nie rusza mnie ta osoba.Tylko zastanawiam siw czemu moderatorzy tego nie widza.....a zwaracaja uwagę na to,ze na tym akurat forum zrobil sie "ruch"...

Widocznie zależy komus żeby ten wątek przestal dzialac.Bo z tego co wiem i na innych wątkach tez ludzie piszą na temat zupelnie innych lekow.

Myślę,ze wcale nie musisz rezygnować z pisania na tym watku,bo tylko zrobisz przysluge niektorym intruzom na tym forum:)

 

Tojaaa

co u ciebie,ruszyli sie cos?Jest juz jakas zauwazalna poprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, Nie, nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że jak nowa osoba wejdzie do wątku o esci to chce się czegoś dowiedzieć o esci- jakie dawki ludzie biorą, jak ten lek tolerują, jakie mają skutki uboczne, czy komuś pomógł itp. A nie np. czytać o tym, że wiesław dziś zjadł jajecznicę, Ewie wyskoczył pryszcz, a Tomek pojechał do Bangladeszu.

 

A wątek esci nie zawdzięcza tego popularności tylko po prostu siedzi w nim garstka osób, która bierze ten lek oraz garsta która już go w ogóle nie bierze(bierze inny) ale siedzi tu z sentymentu. Przez 8 lat nie nastukano tu tyle postów co przez ostatnio parę miesięcy, a to nie zasługa "popularności" czy "ruchu" tylko tego, że w tym temacie przez kilkaset stron ciągnie się OT- rozmowa o wszystkim i o niczym, w między czasie coś ktoś o esci napisze. Nikomu nie zależy, żeby ten wątek przestał działać, ani nikt nikogo nie prosił, żeby ktokolwiek się w nim przestał udzielać. Jest mnóstwo luźnych tematów na forum, gdzie można pisać o czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarło. Przepraszam za śmietnik, jaki zrobiłem ze swojej strony. Siedziałem tu głównie z sentymentu i sympatii do kilku osób, które chciałem podbudować, czy uspokoić.

I też z chęci do pogadania, bo brak mi znajomych w moim życiu. Ale zdaję sobie sprawę, że ten wątek to nie miejsce na takie pogaduszki i wiedziałem, że kiedyś to się skończy.

 

Może przeniesiemy się na inne, właściwe do takich pogaduch miejsca na forum, a może z częścią osób spotkamy się na sierpniowym zlocie forumowiczów, bo mocno rozważam swój przyjazd tam.

 

Także dzięki, było miło, ale się skończyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×