Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

jak się sprawuje convulex w borderline? ktos bierze na to?

 

-- 29 mar 2014, 20:31 --

 

jeszcze jedno mam pytanie do specjalistow od psychotropow.

 

convulex blokuje euforie? bo zawsze czuje sie stabilny lecz juz jakos nie moge popasc w euforie, nawet po alkoholu.

moze przesadzam ale wydaje mi sie ze tak moze byc skoro stabilizatory chronia przed mania

 

-- 29 mar 2014, 20:36 --

 

dopamine, serotonine blokuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, stabilizatory nastroju oddziałują na układ GABA. Z euforią masz rację, normotymiki mają jej zapobiegać, bo często może się skończyć ostrym zjazdem w dół. Convulex ma na celu zapobieganie niezdrowo dobrym i niezdrowo złym nastrojom. Po 7-8 miesiącach brania lamotryginy widzę, że mój nastrój wraca do zdrowego poziomu, sprzed czasów choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Od około 2,5 mam depresję.

Brałam jakiś czas Mirtor 30mg przez 1,5 miesiąca (1 x wieczorem).

Nowy lekarz psychiatra przepisał mi na stablizację nastroju dodatkowo Depakine Chrono 300 2x dziennie. Miałam bowiem bardzo szybkie i intensywne spadki i wzloty nastroju, nie do wytrzymania

 

Po Dekapkinie czuję się bardzo dobrze, w zasadzie mogłabym ją brać bez antydepresanta. Problemem jest Mirtor który strasznie mnie zamula powoduje nadmierną sennność i otępienie. Wiem że to jego sprawka bo kilka dni brałam samą depkainę bez mirtoru i takich akcji nie było - wręcz bym powiedziała że sama depakina 2x dziennie i bardzo dobrze się czuję, dobrze śpię, nastrój wyrównany, konscentracja i pamięć też.

 

Jest możliwe aby sam lek depakine był brany przy depresji bez antydepresanta? Niedługo mam wizytę to się podpytam ale chciałam się dowiedzieć najpierw na forum od osób które może znają się w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×