Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna


Gość Dżejmson

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do trenujących na siłowni. Jecie odżywki białkowe? Chciałem ostatnio zzakupić, patrzę na skład a tem końskie dawki tryptofanu. Chyba taczej nie wskazane jak biorę zoloft. Tak przzynajmniej twierdzzi lekarz. Są jakieś białka bez tego?

 

Pani na filmie ======> cameltoe ;) if you know what I mean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlsberg, to co Ty masz jeść w takim wypadku, styropian? Tak jest wyłączmy naturalne źródło serotoniny i zastąpmy cudnym ssri hip hurra. Skoro dotąd jadłeś tryptofan i dorobiłeś się depresji/niedoboru serotoniny to chyba i tak nie najlepiej z produkcją jej u Ciebie w organizmie więc czym się przejmować, a i widzę, że ten Zoloft to sertralina, ja biorąc 200 mg piłem białko rano i wieczorem, choć nie był to może wystarczająco długi okres bo później przestałem ćwiczyć i białko piłem już rzadko, myślę, że około 3-4 tygodni.

 

-- 19 kwi 2014, 00:43 --

 

Gdzie Ty widzisz te końskie ilości tego tak w ogóle bo ja patrzę na swoje białko a tam zaledwie 1,4 g l-tryptofanu na 100 g.

 

-- 19 kwi 2014, 00:53 --

 

Do tego dochodzi kwestia tego, że w odżywce masz całą gamę aminokwasów więc nie licz na to, że wchłoniesz dużą ilość tryptofanu bo on idzie na końcu kolejki, właściwie bardzo prawdopodobne jest, że zatrważająco mało go siorbniesz z takiej odżywki białkowej, a co więcej ćwicząc wywołujesz przecież mini stany zapalne w mięśniach, które zużywają tryptofan. Reasumując ja kompletnie nie wierzę żeby miało zaszkodzić Twojemu leczeniu picie białka, no ale oczywiście lekarz to lekarz, gorzej jak walnął na pałę profilaktycznie tą swoją radę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlsberg,

 

lekarz to lekarz, gorzej jak walnął na pałę profilaktycznie tą swoją radę :]

 

Wydaje mi się, że lekarze nie mają zielonego pojęcia o odżywkach i potrzebach organizzmu podczas intensywnych ćwiczeń i pewnie rzeczywiśce rada profilaktyczzna.

 

Kiedyś miałem przepisany Tonisol, 2x100 mg, więc 1,4 g w 100 g białka to chyba dość sporo. Zwłaszcza, że w dni treningowe to 100 g lekko się łyka. Ja biorę 50 mg Zoloftu, więc stosunkowo niewiele, więcej nie mam zamiaru, choćbym miał się zesrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100 g odżywki białkowej w sensie, a jeśli tyle jej pijesz to sporo przecież, porcja to ~30 g, ja nigdy nie piłem więcej niż 2x dzień białko, bo i po co bez przesady z tym waleniem w siebie białka jakby się było jakimś Colemanem. Spojrzałem i faktycznie w necie piszą, w niektórych miejscach coś takiego, że jak bierze się leki to suplementacja tryptofanem może znosić ich działanie, tyle, że mają raczej na myśli suplementację samym l-tryptofanem i w większej dawce niż to co znajdziesz w odżywce, zakładając, że piłbyś ją też 2x dziennie w dni treningowe, no i jak pisałem są jeszcze te 2 czynniki- zużywania się tryptofanu przy treningu siłowym a raczej po nim przy nadrywaniu włókien mięśniowych oraz tego, że w odżywce jest cała mieszanka aminokwasów, które nie zostawiają pełnego miejsca dla tryptofanu ale ostatecznie radziłbym Ci w takim razie żebyś może nie pił więcej niż 50 g białka dziennie z odżywki o podobnej zawartości l-tryptofanu jak pisałem tj. 1.4/100 g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×