Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Nad litem od dawna się zastanawiam, gdy nie będę musiał brać SSRI to spróbowałbym litu. Kwetiapinę dalej biorę - 300mg, choć chciałbym zwiększyć do 400. Zobaczymy co dzisiaj lekarz powie. Wróciłem do tradycyjnej wersji, bo na XR nie mogłem spać i - uwaga - na XR zacząłem tyć. Powrót do normalnej kwetiapiny i od razu parę kilogramów mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu odłożyłem mirtazapinę, która w moim przypadku i tak nie dodawała mi ani kilograma i nie zwiększała apetytu. Pozbyłem się jej, wylądowała w kiblu, co by mnie nie kusiło mieszanie lekami. Od tygodnia jestem na zwykłej kwecie i kilogramy same lecą w dół. A na każdym leku apetyt mam ten sam i jem taką samą ilość kcal codziennie. Nie wiem jak to możliwe, ale odsunięcie wersji XR z leczenia spowodowało nagłe znikanie centymetrów w pasie ;) Obecny zestaw leków mi bardzo pasi i nie mam zamiaru niczego zmieniać. Nawet branie benzodiazepin jest zbędne, więc nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, biorę 300 na noc, od samego początku leczenia. Raz wziąłem z ciekawości 200mg to rano wróciło rozdrażnienie i ogólnie pojęty wkurw. Poza tym 300mg ładnie mnie usypia i nie wybudzam się w nocy. Śpię ok. 8 godzin i budzę się wypoczęty. Paroksetyna ładnie komponuje się z resztą leków, dodaje mi lekkiej motywacji i mogę iść do ludzi bez uczucia stania "za szybą".

khaleesi, ten lek jest stosowany z powodzeniem w ChAD jako stabilizator nastroju. Niektórzy i bez ChAD biorą 200-300mg na depresję, jeśli np. SSRI nie przynoszą efektu terapeutycznego. Ale branie tak wysokich dawek wiąże się z dużymi kosztami, chyba że lekarz jest ugodowy i wpisze Ci ChAD w papiery. Lekarze często tak robią, bo nie uznają faktu, że leki pomagające w różnych zaburzeniach refundowane są np. tylko w schizofrenii. Jak chodzisz prywatnie to o tej diagnozie lewej wiesz tylko Ty i Twój lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, czas półtrwania zwykłej kwetiapiny to 8h. masz szczęście, że odczuwasz jej działanie przez cały następny dzień.

 

-- 08 kwi 2014, 19:21 --

 

khaleesi, no niestety. ile można brać coś na siłę. uboki po topi niestety nie przechodziły. ale fajnie, że u ciebie zaskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, w chadzie występuje psychoza? to jest lek który ma działanie Działanie : przeciwpsychotyczne.Wskazania: Ostre i przewlekłe zaburzenia psychiczne, w tym schizofrenia.

Czyli co refundacja jest tylko mając te depresje,chad i schizofrenia a reszte niech sobie płaci pacjent 100 % i nastepny albo zapłaci odpowiednio 70 zł na wizycie prywatnej i wykupi lek bo napisze pacjentowi w karcie że ma tą chorobę psychiczną by było taniej ale czy to nie wychodzi na to samo bo za prywatną wizyte też trzeba płacić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad przejściem na 400mg. Wczoraj taką dawkę zażyłem na noc i dzisiaj świetnie się czuję: wyciszony, stonowany. Więc może to 100mg dodatkowe spróbuję brać rano, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, to jeden z najbezpieczniejszych neuroleptyków. Pomijam, że długotrwałe zażywanie może np. negatywnie wpływać na cholesterol, choć nie jest to reguła. Kilka dni temu robiłem badania i wyniki mam wzorcowe. Ale biorę ten lek może jakieś niecałe 4 miesiące, nie pamiętam. Możliwe więc, że za jakiś czas negatywnie wpłynie na któreś z wyników badań krwi.

Mnie kwetiapina nie muli, a poprawia koncentrację i wycisza odpowiednio. Zresztą od zawsze neuroleptyki działały na mnie lepiej niż leki SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma[/bpo lewej stronie masz takie recepty i sprawdź cenę, zwróć uwagę ile tam masz czy 100mg, czy 200mg czy ile na opakowaniu i pod tą receptą kliknij sprawdź cenę, tam masz do wypełnienia czy B czy R itd i wyświetli Ci się cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich informacji z portalu Medycyna Praktyczna od 1 maja kwetiapina przestanie być refundowana dla wskazania F31 (pozostanie tylko dla wskazania F20). Jeśli się to potwierdzi to osoby chore na ChaD dostaną niestety po kieszeni, zwłaszcza, że lamotrygina też wypada ze wskazań F31 i pozostaje tylko dla G50. Ale tu problem mniejszy, bo lamotrygina nie jest droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich informacji z portalu Medycyna Praktyczna od 1 maja kwetiapina przestanie być refundowana dla wskazania F31 (pozostanie tylko dla wskazania F20). Jeśli się to potwierdzi to osoby chore na ChaD dostaną niestety po kieszeni, zwłaszcza, że lamotrygina też wypada ze wskazań F31 i pozostaje tylko dla G50. Ale tu problem mniejszy, bo lamotrygina nie jest droga.

 

ależ mnie nastraszyłeś! nie kwetiapina, tylko jeden z generyków, to samo dotyczy lamotryginy

to by była totalna katastrofa, dwa najnowocześniejsze leki w ChAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich informacji z portalu Medycyna Praktyczna od 1 maja kwetiapina przestanie być refundowana dla wskazania F31 (pozostanie tylko dla wskazania F20). Jeśli się to potwierdzi to osoby chore na ChaD dostaną niestety po kieszeni, zwłaszcza, że lamotrygina też wypada ze wskazań F31 i pozostaje tylko dla G50. Ale tu problem mniejszy, bo lamotrygina nie jest droga.

 

ależ mnie nastraszyłeś! nie kwetiapina, tylko jeden z generyków, to samo dotyczy lamotryginy

to by była totalna katastrofa, dwa najnowocześniejsze leki w ChAD

 

mam nadzieję, że nie Symquel XR - jedyna dostępna kwetiapina w formie o przedłużonym uwalnianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×