Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Lunatic

Polowa sukcesu,to trafna diagnoza,a potem juz będzie tylko lepiej....

 

Wiem,ze sie bales tego leku,ja pewnie tymbardziej bym"srala"w gacie,ale powiem Ci,ze jak zobaczylam ile lekow biora ludzie na tym dziennym....to teraz inaczej juz patrze na te leki.Szok,tam biora garściami,neuroleptyki,itg.Jedt tez jeden chlopak chory na schizofrenie,ale po nim widać bardzo chorobe....po reszcie pacjentów mniej.....Ale ten chlopak jest naprawdę spoko.

Kurcze z kad to wszystko sie bierze?!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmopl

Balem sie i dalej tak jest bo nie wiem jak sie bede na tym czul, tego typu lekow nigdy nie bralem i nie wiem jak dzialaja po 2 tygodniach czy po 2 miesiacach a mam negatywne doswiadczenia z lekami pobudzającymi, jeden mnie wpędził w skrajnie złe samopoczucie a dwa inne w czasem doprowadziły do napadów paniki, ten akurat mialem juz przepisany kilka lat temu, ale bralem tylko dwa dni bo bylem w pracy a tak samo sennosć mi wtedy wywołał,jakbym wiedział ze przejdzie za pare dni to bym wytrzymał

doszłas skąd była u Ciebie senność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia

dziekuje za zwrócenie uwagi.Pisze z telefonu i czasami on sam wbija mi jakieś slowo,którego nie da sie zmuenic.

Ale sennos nie wziela sie"z braku znajomości ortografii..."

 

 

Lunatic

Nie mam pojęcia.Na początku myslalam,ze esci obniza mi cisnienie i dlatego pojawia sie ta senność,ale moja dr.powiedziala,ze stężenie leku jest juz wyrównane i to na pewno nie od leku.

Przed lekami tez miewalam takie napady senności o danej godzinie,ale nie byly tak silne jak to bylo teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Przypomnialo mi sie,ze jak bralam paro,to miala zapisana tez mianseryne....bralam ja6dni...i odstawilam,bo rano nie moglam sie dobudzić i chodzilam senna przez caly dzien.Tak sie zastanawiam,moze dlatego lagodniej weszlam na paro,bo mialam rez drugi lek,który mnie wręcz usypiam....Po odstawieniu mianaeryny poczulam sie o wiele lepiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Przeszlo,ale ja jestem pewna,ze to po leku.Czasami czuje jak mi"drętwieje" cos w środku Glowy,ale jest to juz teraz minimalne uczucie.Boje sie jednak,ze przy spadku"formy",to uczucie będzie wracac.

Bo wiem,ze osoba która dluzej bierze esci ode mnie,tez co jakis czas ma takie spadki formy i ta"sieczkę"w glowie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac brac Omega, wydaje mi sie ze to co pisali w badaniach ze zmniejsza skutki uboczne SSRI to prawda, zauwazylem ze lepiej zacząłem tolerować paro jak je zacząłem brać i miałem bardzo małe skutki odstawienne, jak probowałem zmniejszać dawkę wcześniej to były silne wiec coś w tym musi być, poza tym sam mi o tym kiedyś lekarz wspominał ze Omega poprawiają tolerancje SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Esci?ten kosmetyczny lek :D ?!

Lekarze tak go zachwalają,ze to taki dobry lek,dający najmniej skutków ubocznych....

A ostatnio jeszcze moja p.dr.powiedziala,ze kardiolodzy wysylaja do niej pacjentów żeby przeoisala im esci,bo to jedyny lek,który nie wplywa na prace serca....Hmm....

 

-- 19 kwi 2014, 18:16 --

 

Lunatic

A która z omeg byś proponowal...?

A,dzisiaj bylam w aptece i tam bylo b.duzo pan,farmaceutek,które na wizytówce mialy napisane"technik",zdziwilo mnie to,bo zazwyczaj byly to mgr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmopl

BioCardine Omega 3 w dawce 4 kapsułki dziennie, troche drogi preparat ale dobry, teraz jest masa technikow farmacji w aptekach bo sie narobiło pelno szkoł prywatnych kształcących w tym zawodzie, przez co mam problemy z pracą

Co do wpływu esci na serce czytałem co innego, ze ma wpływ zalezny od dawki, ale jaki on jest w dawce 10mg to nie wiem

 

-- 19 kwi 2014, 18:25 --

 

a jezeli chodzi o kosmetyczny lek pod względem skutków ubocznych to chyba tylko tianeptyna, chciał mi ją lekarz znów dać ale coś jest u mnie i nie tylko u mnie nie tak z tym lekiem ze po kilku tygodniach powoduje gwałtowny spadek samopoczucia nie wiadomo z jakiego powodu, jakby nie to byłby to u mnie lek idealny z zerowymi skutkami ubocznymi i brakiem jakiegokolwiek zobojętnienia jak po SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

U mnie dzisiaj kiepsko cholerna migrena mnie dopadła i jestem juz padnięta po tylu nockach.

Z okazji Swiąt Wielkanocnych chciałabym wszystkim życzyć zdrowych, wesołych Swiąt oraz spełnienia marzeń a szczególnie jednego marzenia, najważniejszego dla nas wszystkich ZDROWIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zyczenia. Wam zycze spokoju, milosci i cierpliwosci oraz zdrowka. :yeah:

 

Dostalam na prywatna poczte:

 

"sensual napisał(a):

siemka , masz moze odsprzedac wenlafaksyne lub paroksetyne ? czytam wątek na forum i pisze do kilku osob - noz widelec ktos bedzie miec :)

 

Lukasz "

 

Czy to jakis narkoman? Pewnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×