Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

ehhh nie dalem rady - zbyt nerwowy jestem na tianeptynie, totalny rozjazd emocjonalny miedzy irytacja a wyciem, coraz czestszy nawrot klimatow depresyjnych, 1,5 miesiaca, moze powinienem poczekac dluzej ale w obecnych okolicznosciach zyciowych nie moge sobie na to pozwolic.. od jutra fluoksetyna 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SSRI przeważnie dobrze reagują osoby, które są bardzo nadwrażliwe emocjonalnie, gdy emocje nimi szargają. Jeśli ktoś ma mocno przytępiony afekt lub nie ma problemu z nadmiarem emocji, wtedy SSRI mogą powodować właśnie takie "wygaśnięcie". Chociaż tu i tak nie można tak generalizować, bo każdy może inaczej reagować na leki a przypadki są bardzo różne i złożone.

 

Mi w pewnym stopniu SSRi pomagają, jakby odcinając mnie od tych negatywnych emocji i wyolbrzymiania pewnych spraw, niestety te leki nie radzą sobie z moją depresją, jakoś na nich funkcjonuję i toczę się przez życie, bo chronią mnie przez ostrymi atakami depresji, jednak bardzo dużo brakuje im do wyleczenia depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem czy na obnizenie samopoczucia po tianeptynie mógłby coś pomóc 5-HTP, moze ktoś próbował?

 

Też mnie to ciekawi. Muszę zastąpić czymś sertralinę bo męczy mnie już załatwianie u ogólnego recept na sertrę a psychiatra nie chce mi wypisać jej razem z tianeptyną a poza tym stwierdziłem że zamiast chemii spróbuję coś bardziej naturalnego jak dziurawiec, 5-htp albo rhodiolę . To ostatnie zamówiłem w aptece i będę testował od jutra. 5-HTP występuje w suplementach jako 5-HTP czy jako tryptofan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-HTP występuje w suplementach jako 5-HTP czy jako tryptofan

 

5-HTP to 5-HTP, a tryptofan to tryptofan. Możesz spotkać zarówno suplementy, które zawierają tryptofan jak i takie, które zawierają 5-HTP. Tryptofan ulega w organizmie konwersji do 5-hydroksytryptofanu(5-HTP), a dalej konwersji do serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brown, a jak się czujesz biorąc Sertralinę i Tianeptynę razem? Nie przeszkadza to, że mechanizm działania tych leków jest odwrotny?

I czy suplementy zawierające 5-HTP mogą w jakiś sposób dorównać swoją siłą lekom SSRI?

 

Teoretycznie jest to głupie. W praktyce w moim przypadku wygląda to tak że sama tianeptyna działa na mnie już tylko antynerwicowo tzn. obniża mi poziom ogólnego zdenerwowania i frustracji ale nie działa na depresję i lęki i gdy dorzuciłem ssri doszło działanie antydepr i zmniejszyły się lęki. Jednak i tak mi daleko do na tyle dobrego zdrowia psychicznego żebym mógł normalnie w życiu funkcjonować. Boję się zrezygnować z któregoś z tych leków bo nie chcę mieć ciężkich dołów albo z drugiej strony chodzić wiecznie wkurw. na wszystkich z byle powodu ( i tak mnie wszystko wkurw. ale na tianept. jest znośnie :) I tak sobie je biorę bo nie widzę na razie alternatywy, a czy to dobre połączenie nie wiem, możliwe że nie ale dopóki nie widzę żadnych skutków ubocznych i mi pomaga to biorę (z tym że jak napisałem wcześniej spróbuje zamienić ssri na coś naturalnego i podnoszącego serotoninę) A co do 5-HTP to nigdy nie brałem i też mnie ciekawi czy mogą dorównać działaniu ssri ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macieywwa, też się nad tym zastanawiam. Biorę lamo i kwetę, ale potrzebuję czegoś na lęki, a wszelkie SSRI odpadają. Diagnozę mamy taką samą, więc może któryś z nas tego kiedyś spróbuje i opisze wrażenia na temat takiego mixu.

 

No i druga sprawa. Ktoś kiedyś pisał, że tianeptyna może pomóc w nerwicy natręctw. Zastanawiam się jakim cudem, skoro NN wymaga dużej ilości serotoniny, która ponoć działając na hipokamp zmniejsza objawy tego zaburzenia. A jeżeli tianeptyna zmniejsza poziom serotoniny, to na nerwicę natręctw pomoże chyba tylko nielicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym lekiem jest dość częsty jeden problem i nie tylko u mnie z tego co zauważyłem, po jakimś czasie z niewiadomej przyczyny następuje zniżka samopoczucia i/lub objawy dość silnej nerwowości, roztrzęsienia emocjonalnego, coś przeciwnego niz stan wyciszenia po SSRI, jezeli na kogoś SSRI działają wyciszająco, tak jakby kazda emocja była zbytnio nasilona, niestety tyczy się to glównie tych negatywnych typu złość, smutek itp.

nie wiem czemu tak sie dzieje, lekarz stwierdził, ze to moze byc efekt przejściowy związany z remodellingiem i trzeba dac mu czas do 6 tygodni az ten proces sie zakonczy, no nie wiem czy tak jest bo za pierwszym razem bralem ten lek dłużej i mi to nie przechodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym lekiem jest dość częsty jeden problem i nie tylko u mnie z tego co zauważyłem, po jakimś czasie z niewiadomej przyczyny następuje zniżka samopoczucia i/lub objawy dość silnej nerwowości, roztrzęsienia emocjonalnego, coś przeciwnego niz stan wyciszenia po SSRI, jezeli na kogoś SSRI działają wyciszająco, tak jakby kazda emocja była zbytnio nasilona, niestety tyczy się to glównie tych negatywnych typu złość, smutek itp.

nie wiem czemu tak sie dzieje, lekarz stwierdził, ze to moze byc efekt przejściowy związany z remodellingiem i trzeba dac mu czas do 6 tygodni az ten proces sie zakonczy, no nie wiem czy tak jest bo za pierwszym razem bralem ten lek dłużej i mi to nie przechodziło

 

Dokladnie, podpisuje sie pod tym. Ja na tianeptynie wytrzymalem troche ponad miesiac (pierwszy okres byl lepszy, ale chyba dlatego, ze efekty po SSRI odchodza powoli). Tak jak mowicie, intensyfikacja emocji, zwlaszcza tych negatywnych (na tianeptynie plakalem, na SSRI - wrecz przeciwnie - jestem NIEZDOLNY do placzu nawet gdybym chcial plakac), dluzej nie dalem rady. Brak dystansu do wszystkiego, zamartwianie sie, ogolnie czulem ze wraca depresja. Mialem szczere checi, ale naprawde nie dalem rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×