Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ja od wczoraj na 30 mg paro. Na razie zmian nie ma tzn. Ani lepiej ani gorzej. Szczęśliwa nie jestem, znow wkrecam sie strachem przed psychiatrykim. Juz widzę jak mnie tam zamykają :why: niestety taki mój urok, ze ciagle jakaś wkretka

 

Ashleigh, mówisz, ze tyle lat da sie z tym żyć? I to w miarę normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja od wczoraj na 30 mg paro. Na razie zmian nie ma tzn. Ani lepiej ani gorzej. Szczęśliwa nie jestem, znow wkrecam sie strachem przed psychiatrykim. Juz widzę jak mnie tam zamykają :why: niestety taki mój urok, ze ciagle jakaś wkretka

 

Ashleigh, mówisz, ze tyle lat da sie z tym żyć? I to w miarę normalnie?

 

Myślisz, że tak łatwo trafić do psychiatryka? Kolejki są :)

Serio, to byś musiała stwarzać zagrożenie dla siebie albo otoczenia i wtedy szpryca w tyłek i jedziesz :)

Da się żyć, wszyscy jakoś ciągniemy ten wózek. Ja wczoraj poczułem się gorzej, cholerne napięcie mnie złapało po południu i trzymało do wieczora. Dzisiaj póki co jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz kazal mi zmniejszyc dawke esci na 5mg bo mialam bardzo duze skutki uboczne. Biore 2 dzien 5mg a czuje sie tak samo zle szczegolnie rano jest masakra do tego doszly zawroty głowy. Kiedy mój stan sie unormuje na dawce 5mg?Czy wogole skutki uboczne wtedy się zmniejsza?

 

Do tego ciagle biore zomiren boje sie ze sie uzaleznie ale bez niego ani rusz. Jest jakis lek ktory złagodzi te skuki uboczne a nie uzaleznia?

 

 

Magnez, że witamina b6 i omega3. Ja takie skutki uboczne miałem przez miesiąc, aż w końcu zmieniłem psychiatre i leki.

 

Oddychaj spokojnie i głęboko, żeby się dotlenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Dawno się nie odzywałam ale nie miałam czasu.

Od tygodnia pracuję w każdą noc wracam o czwartej rano cztery godz. spania wstaję zakupy, obiad trochę odpocznę i znów do pracy nawet nie mam czasu myslec o nerwicy chociaż w pracy stresu nie mało, ale póki co jest w miarę stabilnie.

Jestem cholernie zmęczona ale co robic, jeszcze dzisiaj i jutro do pracy. Odnoszę wrażenie że taka harówka jest dobra na nerwice człowiek nie ma czasu na rozmyślanie o chorobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja od wczoraj na 30 mg paro. Na razie zmian nie ma tzn. Ani lepiej ani gorzej. Szczęśliwa nie jestem, znow wkrecam sie strachem przed psychiatrykim. Juz widzę jak mnie tam zamykają :why: niestety taki mój urok, ze ciagle jakaś wkretka

 

Ashleigh, mówisz, ze tyle lat da sie z tym żyć? I to w miarę normalnie?

Mialam to samo jeszcze nie dawno, myslalam, ze zwariuje calkiem, ze postradam zmysly.

 

 

Potem bedzie lepiej, tylko cierpliwosci. Zyc sie z tym da. Tak, jak napisalam. Wyszalam za maz, bylam w ciazy 4 razy, dzieci wszystkie zdrowe.

Mialam gorsze okresy, co pare lat, potem emigracje, ktora byla bardzo trudnym okresem, ale przezylam bez zadnych proszkow nawet.

Mam wrazenie, ze jak trzeba bylo sie sprezac, myslec, pracowac, to ja bylam jak zolnierz.

Teraz moje problemy sa bardziej zwiazane z okresem zmian, przedmenopauzy.

 

Bedzie dobrze, tylko trzeba wierzyc, i byc zawsze dobrej mysli. Ciezko, ale mozliwe. Praca, zajecie, wbrew wszystkiemu. I trzeba dbac o siebie, nie zaniedbywac diety, spania, odpoczynku, no i pracy, i swoich ulubionych zajec, hobby. Dobrze jest otaczac sie dobrymi ludzmi. Mnie pomogla i pomaga wiara. To tez duzo.

 

-- 17 kwi 2014, 17:12 --

 

A mnie głowa boli coraz bardziej i spiecie tez narasta

Wspolczuje bardzo. Moze sie czyms wspomoz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh, dajesz nadzieje, bo ja czasem juz ja tracę. Dwa ostatnie lata to koszmar. Wierzyłam, ze sama pokonam kurwice, brałam zioła, homeopatie. Było jednak coraz gorzej. W grudniu trafiłam do lekarza, zaczęłam brać esci,na początku myślałam ze zejde, koszmarne sie czułam. Potem zwiekszalam dawki do 15 mg i ciagle wierzyłam i czekałam kiedy zadziała. Po 2 miesiącach lekarz dodatkowo przepisał paro, brałam mix przez miesiąc, zero poprawy. Potem samo paro, dalej nic, teraz zwiekszalam paro do 1,5 tabletki. I pytam kiedy będzie lepiej??

 

-- 17 kwi 2014, 17:24 --

 

krista, cześć, masz racje praca jest dobra na kurwice, dobrze jest nawet na sile czymś zając myśli, byle tej roboty nie było za duzo. Fajnie, ze u Ciebie tez stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem- biorę Elicea 15 mg, ale dokuczają mi drżenia dłoni. ktoś tak miał?

 

Od fobii społecznej też mi się trzęsą (np. jak jem w pracy obiad), ale i w domu mam te drgania które zauważam brrr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh, dajesz nadzieje, bo ja czasem juz ja tracę. Dwa ostatnie lata to koszmar. Wierzyłam, ze sama pokonam kurwice, brałam zioła, homeopatie. Było jednak coraz gorzej. W grudniu trafiłam do lekarza, zaczęłam brać esci,na początku myślałam ze zejde, koszmarne sie czułam. Potem zwiekszalam dawki do 15 mg i ciagle wierzyłam i czekałam kiedy zadziała. Po 2 miesiącach lekarz dodatkowo przepisał paro, brałam mix przez miesiąc, zero poprawy. Potem samo paro, dalej nic, teraz zwiekszalam paro do 1,5 tabletki. I pytam kiedy będzie lepiej??

Przeszlam to samo z homeopatia, ziolkami, od zeszlego roku, naszej zimy. Tez sadzilam, ze sama dam rade, ale doszly juz wczesniej objawy menopauzy, anemia. Doszlam do takiego stanu, ze juz nie moglam chodzic, zeby sie nie kolowalo w glowie.

Ale u mnie jest troche inaczej, bo i wiek inny, i wszystko sie do kupy zebralo. Podniesiony cukier, niedoczynnosc od 16 lat.

Tak, jak Cie czytam, i to, co bierzesz, na Twoim miejscu bym chyba zmienila lekarza, jesli by to bylo mozliwe, albo porozmawiala sobie z lekarzem, tym, co Cie prowadzi, zeby zmienil radykalnie leki, albo wreszcie cos wymyslil. Tez bym stracila cierpliwosc. Pewnie, ze leczenie trwa dlugo, nie ma sie co oszukiwac cos nie tak-ja tak sadze. Moze ktos cos doradzi.

Ja powinnam 2 lata temu zaczac brac hormony, moze cos lekkiego na nerwy, ale tez sie bronilam rekami i nogami.

Nic, sprobuj powiedziec swojemu lekarzowi, to, co tu napisalas. Nie ma czasami rady, ale leczenie nerwicy, to czesto metoda prob i bledow, tylko, ze u Ciebie troche dlugo to trwa rzeczywiscie, ze nie czujesz sie nic a nic lepiej.

 

-- 17 kwi 2014, 18:22 --

 

Mam problem- biorę Elicea 15 mg, ale dokuczają mi drżenia dłoni. ktoś tak miał?

 

Od fobii społecznej też mi się trzęsą (np. jak jem w pracy obiad), ale i w domu mam te drgania które zauważam brrr....

Mnie sie trzesly rece, ale niewiele, na poczatku, tylko pare dni. Potem minelo.

Nie mam fobi spolecznej. Trzesly mi sie rece, z powodu efektu ubocznego leku. Lexamil 5 mg ( esc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie głowa boli coraz bardziej i spiecie tez narasta

to jebnij nospe rozkurczowa i panadol

 

-- 17 kwi 2014, 17:27 --

 

Wierzyłam, ze sama pokonam kurwice

"kurwica" sie przyjela widze :DDDD

 

-- 17 kwi 2014, 17:29 --

 

Ja na paro mam problemy z koordynacja ruchowa czasem. Np niose kawe na gore do swojego pokoju z kuchni i jednoczesnie skupiam sie na wchodzeniu po schodach, zeby sie nie potknac i jednoczesnie tez zeby kawy nie wylac. I tutaj nagle mozg plata figle, bo nie wiem jak wykonac ruch :D Rece sie zaczynaja trzasc i staram sie opanowac to trzesienie, zeby nie rozlac, nie wiem jak jednoczesnie wykonac ruch noga, zeby wejsc stopien wyzej po schodach. Ciezkie do opisania strasznie ale rozsmiesza mnie to nawet. Co najsmieszniejsze, "oryginalnie" mam zajebista koordynacje ruchowa i potrafie jednoczesnie np obydwoma brwiami ruszac na zmiane w gore i w dol, jednoczesnie lewa i prawa strone wargi w przeciwna strone do ruchu brwii podnosic, albo np machac reka do okola tlowia w kierunku wskazowek zegara, a druga w przeciwna strone :D

Co lepsze, w samochodzie nie mam kompletnie problemow z ogarnianiem sytuacji na drodze i jednoczesnie moge wykonywac jakis manewr na drodze, myslec za innych kierowcow, za siebie, z automatu wrzucic kierunkowskaz, zmieniac biegi, redukowac biegi w celu hamowania silnikiem, nie wiem kur*a krecic kierownica, ogarniac sytuacje i nic mi nie jest. Jaki ten mozg jest glupi, mimo ze niby nieograniczony i mistrzowski wg naukowcow :D

Ogarnac cos takiego - no problem. Wniesc kawe po schodach do gory - problem jakich malo. Haha.

 

-- 17 kwi 2014, 17:42 --

 

I to tez nie zawsze. Czasem tak jest, a czasem moge sobie luzno szybkim krokiem wejsc po schodach na gore, omijajac co drugi stopien i nie rozleje kawy w ogole. Mowie o tej porannej, na 2 minuty po lyknieciu paro, bo tylko ta kawe pije. Jedna dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja umiejetnosc kopiowania tekstu i wklejania zawiodla.

 

mianseryna-lerivon-deprexolet-mianserin-miansec-norserin-t459.html

Malo osob to dostalo ;)

 

Jak dostalem sulpiryd, w ktorym bylo 50 stron postow, tez sie zalamalem i nie chcialem tego brac. Lykaj. Nie umrzesz. W razie wypadku, masz to forum, zeby podzielic sie emocjami, masz rodzine, albo pogotowie, jesli spanikujesz i trafisz tam i niczego sie nie dowiesz, ale spokojna wrocisz do domu ;-)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylam u lekarza zmienil mi esci na Lerivon 10mg. Ktos stosowal jak on dziala na nerwice?

brałem, strasznie mnie zamulał i jednocześnie pobudzał, 2 w 1, dziwne uczucie, zamulenie podobno przechodzi ale u mnie po 2 tygodniach nie przeszło albo i dłuzej, nie pamietam dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic, tak czytam i to jest lek typowo do depresji, a nie na nerwice. Mozesz sie do tego jakosc odniesc?

 

-- 17 kwi 2014, 18:33 --

 

W zasadzie tez zlota rada, ale z dupy, bo od 24 letniego gowniarza, nie czytaj opinii na temat leku, tylko go zazywaj. Kazdy lek na kazdego inaczej wyplywa. Nie ma co sie przejmowac opiniami. Tak dlugo, jak ufasz swojemu lekarzowi i wiesz, ze nie jest kretynem, to powinno byc raczej... Z gorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

ma dość silne dzialanie sedatywne, u mnie to powodowało straszną senność, jak wziąłem rano to miałem dzień z głowy, pierwsza dawka mnie wbiła do lózka do samego wieczora, ale to sie na wieczor bierze, słyszałem ze po jakims czasie organizm sie na to uodparnia i juz tak nie ścina ale nie wiem jak to wygląda w praktyce, u mnie źle sie sprawdzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×