Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica - mój problem


Glonojad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość ;) .

 

Od kilku lat zmagam się z nerwicą lękową, nawracająca (lęk o własne zdrowie), każdy nowy pieprzyk, zmiana czy dziwna dolegliwość była przeze mnie od razu identyfikowana jako choroba, po czym od razu siadałem przed laptopem i Google dopełniały dzieła, strasząc mnie wszelkimi chorobami.

Robiłem wszelkie badania i wszystko było git.

 

Pochodzę z rodziny hipochondryków, całe życie miałem do czynienia z matką która głównie martwiła się o zdrowie własne i wiecznie panikowała. W końcu starzy zaczęli drzeć koty, dochodziło między nimi do rękoczynów itd. Ja wiecznie wkurzony, znerwicowany pracą i faktem, że lada dzień się wyprowadzam, pewnego dnia nagle zemdlałem. Wstałem po czym jeszcze raz. Byłem hospitalizowany prawie rok temu. Miałem podejrzenie krwawienia z przewodu pokarmowego, zrobiono mi mnóstwo badań, stwierdzono tylko lekką niedokrwistość i po paru dniach byłem w domu. Przyjmowałem preparaty z żelazem, po 2 tygodniach badanie kontrolne i już wszystko było ok.

Raptem kilka dni później przeprowadziłem się i od razu odżyłem, ale moje obawy i napady lęku (przez pobyt w szpitalu) powtarzały się coraz częściej.

 

Dwa tygodnie temu lekko gorączkowałem, coś wirusowego + katar, ale się wyleczyłem. Mierzyłem temperaturę kilkadziesiąt razy dziennie nawet i po chorobie, wmawiając sobie, że mam podwyższoną. Od prawie 2 lat mam tak, że w sytuacji stresowej piecze mnie miejscowo skóra w różnych miejscach na skórze (ręka noga, plecy, brzuch), tak jakby była poparzona, nadwrażliwa, ale przechodzi. Nie mam żadnych innych objawów, czuję się dobrze, mam apetyt, sprawy żołądkowo-jelitowe też ok, nie jestem osłabiony. Przez ostatnie parę dni, nie mogę już ze sobą wytrzymać, przez stres związany z pracą, wyjazdem na szkolenie. Ciągle się denerwuje, że coś mi jest, nie potrafię się zrelaksować, nie potrafię przestać o tym myśleć. Bywam agresywny, wybuchowy. Dziś np, piecze mnie skóra pod kolanem na ramieniu i stopie. Noszenie spodni staje się upierdliwe, a w pracy wciąż o tym myślę, bo przez 8 godzin jestem na nogach. To mi mija, przechodzi, a potem pojawia się ponownie, w różnych miejscach. Pojawia się częściej niż zwykle, w paru miejscach naraz i trwa do kilku dni. Nie mam żadnej wysypki, nikt u mnie nie chorował na SM, boreliozę też wykluczyłem. Ciężko z tym funkcjonować, czuje się jak niewolnik własnego ciała, bo generalnie czuję się świetnie, dokucza mi jedynie to pieczenie skóry (+nadwrażliwość) w różnych miejscach i właśnie przez to się nakręcam... Takie błędne koło...

 

Dodam tylko, że po chorobie, ostatnio wkręciłem sobie, że pewnie będę osłabiony i po tym miałem miękkie nogi z rana i w pracy przez parę dni, jak tylko o tym pomyślałem. Obłęd...

 

Teraz jedyne co mi dokucza to piekąca skóra, stałe koncentrowanie się na tym sprawia, że pojawia się w różnych miejscach. Ciekawostką jest fakt, że w miejscach, które nie drażnie reką ubranie, pieczenie i nadwrażliwość mija bardzo szybko.

 

Staram się nie angażować osób z najbliższego otoczenia i nie przytłaczać swoimi problemami, które mogliby uznać za błahe. Swoją drogą, sam zaczynam tak uważać... To forum to pierwsze miejsce, w którym wyrzuciłem wszystko co mi leży na wątrobie.

 

Biorę Deprim i niedługo wybieram się na wizytę do psychologa, chciałbym zacząć normalnie żyć, przestać się bać i cieszyć życiem.

 

Macie jakieś rady? :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonojad, witaj :-)

Pewnie nie jestem w stanie Ci pomóc, bo jedziemy na tym samym wózku - nerwica. Objawy miałam i nadal mam bardzo podobne. Przerobilam juz masę urojonych chorób, co i rusz to coś nowego. Pieczenia skory wprawdzie nie miałam ale zdarzyło mi się piekace swędzenie. Im bardziej się na tym koncentrowalam tym było gorzej. Przeszło samo jak ogólnie poczułam się lepiej i lęki się zmniejszyły.

Gotowych recept nie mam, bo sama mam z lękami mnóstwo problemów. Zauważyłam jedynie, że lęki zmniejszają się, kiedy jestem bardzo czymś zajęta, mam zaabsorbowana uwagę.

Kiedyś brałam leki, też były skuteczne.

Ponoc psychoterapia bywa dobra, wiec myślisz we właściwym kierunku.

Jakieś znaczenie ma też to, ze mogłam wygadać się na forum, bo jakoś nie chciałam obciążać swoich bliskich. Świadomość, ze mnostwo ludzi cierpi ma to samo i ma takie same objawy była dziwnie pokrzepiajaca.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :) . Tutaj nikt nas nie osądza, nie patrzy krzywo. Swoją drogą, będąc dziś u znajomych nie zwracałem uwagi na pieczenie, a po powrocie do domu objawy wróciły. Siedzę przed laptopem, przeglądając fora, czytając o objawach itd. sam, ze swoimi problemami i wszystko się nasila, wraca. Tym razem czuję pieczenie również na brzuchu, objawy wędrują po całym ciele, coś ala oparzenie, skóra jest nadwrażliwa. Strasznie upierdliwe uczucie. Najchętniej zresetowałbym swój umysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 0 czytania internetów! Sama sobie wkręcałam jakieś chore jazdy na ten temat. Co i rusz jakaś nowa choroba, co mnie nakręcało jeszcze, jeszcze bardziej. Im szybciej przestałam, tym lepiej. Łaziłam po lekarzach, badałam się... Jestem okazem zdrowia. Więc przestań czytać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym podziękować za wasze odpowiedzi, naprawdę podniosły mnie na duchu :)

 

Chwilami to silniejsze ode mnie... Najgorsze jest czytanie o objawach i przez to ich wywoływanie. Dzisiaj nastrój już nieco lepszy, pieczenie się zmniejszyło i przeskoczyło na prawa stronę pleców i lewą rękę, zeszło z nogi, więc nie jest źle :P . W pracy miałem lepszy nastrój, klienci nie doprowadzali mnie do szału, więc dzień generalnie udany :)

 

P.S. A czy kręgosłup może mieć na to wpływ? Mam dosyć mocna lewostronną skoliozę i za młodu zdiagnozowaną wadę Scheuermanna, pół dzieciństwa spędziłem na rehabilitacjach, naświetlaniach i masażach, często boli mnie kręgosłup, ale to u mnie normalne.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonojad, podpiszę się obiema rękami - nie czytaj o objawach w necie. Ja dzis rano w pracy nie wytrzymałam (nieco spokojniej przed świętami) i chciałam poczytać o wrzodach dwunastnicy... Na czym się skończyło wolę nie pisać. Dzień zepsuty, a trzy tygodnie układania sobie w głowie diabłu wzięli. Nerwica to paskudnie podstepna choroba.

Co do kręgosłupa niestety Ci nie pomogę - nie mam o tym zielonego pojęcia.

A jeśli dzień był calkiem udany to dobrze - ja zawsze "zaczepiam się" o te lepsze dni - wystarczy jeden żeby przyszły kolejne dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×