Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Mini, przeczytalam Twoj opis i doslownie jakbym czytala o sobie!!! Wiem, jak to jest byc w takim ciele... Ja jestem na Rexetinie plus wspomagam sie Cloranxenem w najgorszych momentach i moja praca tez polega na ciaglej konfrontacji z ludzmi... Rowniez naduzywam alkoholu, czasem ze stresu, czasem dla odreagowania, czasem dlatego, ze jest mi wszystko jedno i po prostu mam ochote sie upic. Do tego tez wszystko za co sie biore w koncu zaczyna sie sypac, a ja wtedy siadam i rozpaczam, ze tak sie stalo, samobiczujac sie, ze to ja jestem beznadziejna i nie daje rady. Uwielbiam uciekac przed trudnymi sytuacjami, rozmowami, konfrontacjami. Zero odpowiedzialnosci za swoje czyny i ciagle wkolko zawalanie spraw, a pozniej wsciekanie sie, ze dlaczego tak zrobilam, jaka jestem okropna, itp. Terapie tez w koncu przerywalam.

 

Jesli chcesz pogadac z kims, kto ma zycie podobne do Twojego to zapraszam, moze we dwie wymyslimy cos lepszego;-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. andepinu - właśnie kończę 1 opakowanie; antydepresant, który jeszcze najlepiej na mnie działa (czytaj - znośnie), przy innych ZAWSZE miewam chwile przerażenia oraz ich działanie sprowadza się do dosłownego "ściskania" mnie (czuję się, jak w kaftanie, imadle lub coś w tym stylu), a normalność moja sprowadza się do tego, że mądrze gadam (0 fobii społecznej) ad. andepinu piszę, ponieważ ... mam przy nim genialną !!! pamięć!!! ucząc się słówek - zapamiętuję 10 za jednym podejściem, ten lek trzyma mnie tak w pionie, że czasem próbuję samą siebie podpuszczać, że niby coś wyleciało mi z głowy - a gdzie tam! - pamięć geniusza!, nic na to nie poradzę ... P.S. biorę sztuk 4 (po 2 w odstępach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam na temat "działań niepożądanych" seronilu

 

i przez samo czytanie tego zastawiam sie czy nadal mam to brać:

 

"Działanie niepożądane

Najczęściej występujące to: nudności, nerwowość, niepokój, lęk, bezsenność,

senność, ból głowy, suchość w jamie ustnej, potliwość, biegunka. Ponadto

mogą wystąpić: ze strony przewodu pokarmowego - zaburzenia łaknienia,

niestrawność, wzdęcia, zaparcie, wymioty, zaburzenia smaku; ze strony układu

nerwowego - uczucie zmęczenia, zawroty głowy, zaburzenia czucia, obniżenie

libido, nieprawidłowe sny, pobudzenie; skóra - zaczerwienienie i pokrzywka,

świąd; ze strony układu krążenia - uderzenia gorąca, uczucie kołatania

serca; ze strony układu moczowo-płciowego - bolesne miesiączki, zaburzenia

czynności seksualnych, częste oddawanie moczu; inne - zaburzenia widzenia,

nieostre widzenie, gorączka, dreszcze, alergia skórna, utrata wagi. Rzadkie

objawy niepożądane, których występowanie nie może być jednoznacznie

powiązane z przyjmowaniem fluoksetyny: ze strony o.u.n. - stany

hipomaniakalne lub maniakalne, rzadko (szczególnie przy przyjmowaniu dużych

dawek lub przedawkowaniu) drgawki; podczas przyjmowania fluoksetyny,

opisywane były paradoksalne tendencje samobójcze; systemowe objawy

alergiczne, w pojedynczych przypadkach wystąpiła hiponatremia oraz

zaburzenia hematologiczne np. trombocytopenia. "

 

o gosh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

od 2-3 tygodni odstawiam seronil i sukcesywnie zmneijszam dawke. bralem przedtem codziennie 20 mg teraz biore 10mg co drugi dzien.

czasem mnie dol lapie (ale pod koniec brania 20 tez mnie lapal) ale to pikus. znowu mam objawy nerwicowe i nie wiem co robic a juz mam dosc brania tego leku. czy psychiatra mzoe mi przepisac jakies benzodiazepiny??? do ch.. ja kur*w*icy dostaje dzis jak szedlem do posredniakia i wszedlem to na poczatku myslalem ze z nerwow zapasci dostane mimo ze sie szybko ogarnalem i bardzo pewny siebie wypadlem (taa.. nie ma to jak pozerstwo) ale takie momenty mnie strasznie rozstrajaja!! niech mi ktos odpowie blagam bo jebne :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że Seronil nie odpowiadał ci w związku z tym, ze nie mogłeś wypić nawet piwa?

Ja też tak miałam gdy go brałam, ale ja się z tego po czasie ciesztyłam poprostu jak nie piłam to miałam lepszy humor:-)

Może 8 miesięcy to w twoim przypadku za krótko a może z drugiej strony potrzebujesz silniejszego leku....no to już jest kwestia obgadania tego z psychiatrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki ja biore bioxetin 20 mg rano , 3-trzeci tydzien nastroj sie poprawia troche i leki mijaja, ale coz ze ten lek dziala na potencjie niestaje mi straszne poprostu oslabia doznania erotyczne co wy nato, wiec do 28latka to nieodpowiedni lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam takie pytanko. zaczelam jesc seronil 30 i leb mi peka czy to kiedys przejdzie czy jak?biore juz 20 dni i czuje sie jakby mi ktos mozg zgniatal tragedia po prostu. przeskoczylam na 30 bo wydawalo mi sie ze 20 juz na mnie nie dzialaja a teraz mam film ze ogolnie poradze sobie bez tabletek.

nie wiem czy pogadac z psychiatra o odstawieniu.

z reszta mam w glowie dwie zbierznosci bo z jednej strony sie boje odstawic bo wszystko wroci a z drugiej juz jestem zmeczona tymi tabletkami. chce juz zyc normalnie i nie myslec o tym czy moge wypic piwko czy nie bardzo, albo czy jak zjem na seronil aviomarin to odjade.......

wydaje mi sie ze moja nerwica sie cofa, nie analizuje az tak wszystkiego i nie mam juz takich impulsow, no i chyba tez bulimia mi sie cofa bo juz dlugo nie wymiotowala i jem normalnie.

nie wiem co robic

a moze to jakis belkot?

ma ktos jakas rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć frutek, to żaden bełkot. Wygląda na to że seronil pomaga Ci na nerwicę i bulimię ale dobijają Cię efekty uboczne. Nie wkręcaj sobie, że skoro zaczęłaś brać leki to już sobie bez nich nie poradzisz. 20 dni to nawet za mało, żeby seronil zaczął pożądnie działać. A jeśli chodzi o ból głowy to pogadaj z lekarzem, może powinnaś zmienić leki, a może to minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś tyje po seronilu?? ja przeczytałam wiele razy, że tak. Czy po odstawieniu leku chudnie się, bo ja przytyłam 12 kg i chyba zmierzam do stanu sprzed 2 lat, kiedy to zaczęłam brać seronil (chodzi o stan psychiczny)

ja przed braniem seronilu bylem bardzo chudy mialem zly apetyt, a ja kzaczalem brac i bralem bodajze 8 miesiecy to waga pzoostala bez zmian ale apetyt sie znaaacznie poprawil. teraz odstawiam te lekii w miesiac 6,5kg przytylem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo:))poczekam jeszcze troche. tylko ja seronil biore od lutego, dopiero niedawno czyli 20 dni temu podnioslam sobie dawke z 20, wczesniej jadlam 10. ale ogolnie jest ok. przemecze sie troszke:))

a co do wagi to najpierw schudlam ale ze 2 kg a potem je przybralam. ale mysle ze to nie od seronilu tylko zmienionego trybu zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalam (rowniez od lekarza) ze po seronilu wieksozsc ludzi chudnie, to ze wzgledu na zmneijzenie apetytu. sama kiedy przez pierwsze pare tygodni bralam tylko seroniltez schudlam chyba ze 3-4 kg, ale potem niestety przytylam po dolozeniu dwoch innych lekow ;/

 

ale sam seronil dziala juz raczej "odchudzajaco" przynajmniej u wiekszosci, bo zawsze sa wyjatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×