Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że to pytanie do lekarza, ale póki co jak czekam na wizytę, może ktoś mi odpowie na pytania mnie nurtujące.

 

1.Przy tym leku odczuwam, mega senność, czy to mija po jakimś czasie ??

2.Czy można brać, ten lek doraźnie ? ( w sensie, np co 2 dni - odczuwam też dużą męczliwość, a nie mogę sobie do końca na to pozwolić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidektancerz, ryzyko jest znikome. Poproś lekarza o dodanie czegoś na poprawienie funkcji seksualnych, na pewno coś wymyśli (trazodon, mirtazapina, mianseryna). Mnie citalopram w tych sprawach niczego nie hamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Przez 2,5 roku brałam Citabax, schudłam 10 kg było fajnie, brak niepokoju lęku. Teraz bach zaczęłam mieć duży apetyt,szybko tyć , mam niepokój i lęk. Po 2,5 roku brania 20 mg, nagle. Wizytę mam dopiero w maju i nie da rady wcześniej. Co robić :-| ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, biorę Cital od około pół roku (ale tylko połowę dawki jaką mi zalecił lekarz, czyli zamiast 20 mg biorę 10 mg). Od jakiegoś miesiąca wyskakuje mi coś jak takie punkciki swędzące, na rękach, na nogach, na ciele czasem. Raz na parę dni się pojawia, swędzi, drapię, robi się czerwone to miejsce. Potem znika i pojawia się w innym miejscu. Nie wiem czy to może być alergia na Cital? Do tej pory nie miałam nigdy alergii raczej na nic. Wygląda może podobnie jak tu: http://2.bp.blogspot.com/-H0GWnoNGSd4/UdSMv6KzF7I/AAAAAAAABqQ/qBirO98az4I/s1600/DSC_0265.JPG

 

Zastanawiam się też czy gdybym kupiła ten oryginalny Cital po 70 zł za pudełko, to czy byłoby lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy gdybym kupiła ten oryginalny Cital po 70 zł za pudełko, to czy byłoby lepiej?

Przecież to bez różnicy chyba.

 

 

A ja mam takie pytanie.: jak długo trwały u was objawy odstawienia? Czy wśród tych objawów była nerwowość i pogorszenie nastroju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita

Biorę cital od 15 miesięcy, 40mg na dzień. Też pojawiła mi się "wysypka", tyle, że nie swędzi, nie rozprzestrzenia się, umiejscowiła się na stopie, generalnie mi nie przeszkadza.Czy winny temu cital czy też jest to zwykły zbieg okoliczności, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Cital 40mg od około 5 miesięcy. Wcześniej razem z Wellbutrinem, teraz już sam. To jedyny lek, który odczuwanie wpłynął na poprawę nastroju po jakiś 10 latach trwania w depresji/dystymii. Wcześniej próbowałam wielu innych leków, ale nic się nie poprawiało. Z tego co czytam to Cital na większość działa średnio. Sprawdza się teoria, że co organizm to inna reakcja. Mój organizm na wiele leków działał obojętnie, ani nie szkodził ani nie pomagał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore Citabax od niemal pięciu lat. Poczatkowo 40 mgr, od 1,5 roku 20 mg. W czasie stalej dawki nie zauwazylam, aby dzialanie odkuć zmniejszalo się czasem. Zejscie z 40 na 20 nie wiazalo się ZADNA roznica przeze mnie odczuwająna, ale już z 20 na 30 bylo koszmarne i musialam wrócić. Takiego nieco dziwne :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie od roku nie biorę citabaxu. Chce podzielić się z wami refleksjami na temat brania tego leku na nerwice lękową. zaczynałam od dawki 5 mg, po kilku dniach miałam 10 - w pierwszym tygodniu miałam uczucie jakby wyostrzały mi sie kolory, nastepnie dostałam skokow ciśnienia do 185/110- co zakonczyło się na izbie przyjęć. Na początku miałam też poty i i uczucie gorąca w ciele. po ok 10 dniach pomału zaczeły objawy przechodzić. Ogólnie lek brałam łacznie z wprowadzeniem i z odstawianiem 9 miesięcy . ( samo odstawianie 1,5 miesiąca - z dawki 40). Ale co ważne przy odstawianiu nie miałam ani jednego efektu ubocznego- nic. Obecnie funkcjonuje bez antydepresantow. Nie wiem czy to związane z zażywanie citabaxu- ale teraz cześciej boli mnie głowa- a wcześnie nie bolała prawie nigdy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polakita , u mnie to był jedyny z całej masy SSRI po którym mocniej i częściej mi się chciało .Kolega , który sie tym leczył też miał podobnie . Bardzo dobry antydepresant , przewalkowalem na nim około 8 miesięcy ( całą terapię antywirusową -HCV ) .Poradził sobie z moim wtedy zaniżonym samopoczuciem i lekami antywirusowymi ( wyjątkowo i zaciekle depresyjno -psychotycznymi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, to chyba ja mam podobnie ;) obawiam się tylko że razem z Citalem to minie, że jadę teraz jak w jakimś śnie w nieznanym kierunku, na turbodoładowaniu, a jak skończę brać to to wszystko pęknie jak bańka mydlana...

Znaczy, że ta faza się skończy ;)

 

A fazę mam taką że wszystkich lubię, wszyscy mnie lubią, na wszystko jestem chętna, niepowodzenia spływają po mnie ;) itp

Żyć nie umierać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką fazą ja miałam przez pierwszy jakiś rok brania Citalopramu. Później się to jakoś ustabilizowało, że przestałam mieć uczucie, że jest sztucznie wywołane. Aczkolwiek moja lekarka mówiła, że w takich sytuacjach lek lepiej zmienić, bo to znaczy, że nie służy. Ja się uparłam i nie chciałam zmieniać (cóż, troszkę jej nakłamałam, ale gorsze grzeszki się zdarzały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałem się zapytać czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia po odstawieniu depralinu a mianowicie:tydzień po całkowitym odstawieniu leku(5mg dziennie)mam zawroty głowy.Pojawiają się one przy szybkim ruchu oczami(lewo prawo)Najbardziej dokucza mi to w rannych porach dnia.Dodam że lek brałem ponad cztery miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cital działa już tylko w dawce 30 mg i to po 2 tyg zadziałał , zero skutków ubocznych. Chcę rozpocząć współżycie z facetem, którego poznałam po 5 latach samotności. Czy biorąc Cital w tej dawce jestem płodna (dziś wypada 11 dc, a objawów brak jak nigdy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dwa dni przerwy w braniu leku mogą dać jakieś skutki uboczne? Akurat wyjechałam na weekend i zapomniałam tabletek. Będę wracać autem (prowadzę) i zastanawiam się czy mam zacząć się martwić ;) Biorę 40 mg jeśli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×