Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Asmo na tak zadane pytanie powinieneś już raczej znać odpowiedź

 

leczysz się chodzi do lekarza i chyba z nim rozmawiasz ,a psychoterapia

człowiek poznaje te mechanizmy i uczy sie z nimi żyć ,wychwytywać te momenty

no bo na tym CHAD polega chyba moi drodzy???

 

chyba że lekarza masz od leków i nie gadacie a z terapi nie koszystasz

niewiem od jakiego czasu chorujesz chyba że krótko i nie masz doświadczenia

 

wiem że choroba chorobą dużo w tym biologi ale terapia chadu polega na wychwyceniu tego

i zadziałaniu w jakis sposób ustalony przez lekarza i pacjenta żeby nie było większej gimeli i

szkód z nią związanej

 

ale może się mylę bo nie mam klasycznego chadu i teorie swoje tu prawie lecz dużo rozmawiałem

z ludzmi w klinice w chad i sam wiele czytam ,mam lekarkę wporządku z którą długo dyskutuje o mechanizmach

która też mi nie może pomóc :(

 

wiem że teoria a życie to dwie różne sprawy... i każdy ma inaczej...ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość!

Ile mam jeść tych tabsów, żeby było ok? Nasrane w głowie mam ostatnio, a na to nie ma leku!

 

Mam dość chyba zmieniam orientację, a może zawsze wolałam kobiety i dlatego nie mam w tych sprawach szczęścia?

Nie wiem już kim jestem! Facet był ze mną miesiąc, a potem rzucił mnie jak szmatą o podłogę! Bo go niby moje nastroje przerażają...

 

Nowe mieszkanko powinnam się cieszyć... obiecywał mi, że nawet zamieszkamy sobie razem potem... A teraz jestem tu sama...

Studia dalej dobrze idą... wyniki są super! Ale co z tego? Po co to wszystko? Owszem mam powołanie do tego zawodu, ale co potem? Obudzę się w wieku 40 lat z uprawnieniami i co będę sama... i będą ciągle te pytania : Kiedy facet, kiedy ślub, kiedy dzieci?? Stara panna i takie tam! Mam ochotę uciec jak najdalej....

 

ZŁA! :/

 

Etiagen 150mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba afektywna dwubiegunowa nie istnieje.

Ciekawa teoria, która przekazał mi dzisiaj mój kolega rozmawiając wcześniej z psychiatrą z USA (Polakiem)

Do wora o tej nazwie wyrzucono cały szereg zaburzeń nastroju, gdzie i tak każdy przypadek jest niepowtarzalny, próbując nawet usestymatyzowac typy choroby.

Wynikają one z niezbadanych biologicznych zaburzeń funkcjonowania mózgu.

Zaburzenia te porównuje do chorób somatycznych, gdzie np. grypa i bakteryjne infekcje dają podobne objawy.

Mimo to stosuje się "standardy" leczenia, które wg. niego przynoszą często więcej szkód niż korzyści.

Zdaniem tego psychiatry najlepsze efekty lecznicze przynoszą alkohol, seks i ruch fizyczny oraz unikanie czytania książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magic jak chad jest grzeczny, to grzecznie uprzedzi ze chce zrobic kuku i w spokoju ducha mozesz zareagowac. Ale jak sie zbiesi i ma grzecznosc gleboko w duszy, to zrobi kuku kiedy jemu pasuje. Pamietasz tylko ze byles innym czlowiekiem jak szles spac albo jak wychodziles z domu. A jestes inny rano lub po powrocie.

I jestes jeszcze szmacie wdzieczny ze mozesz pamietac, pomimo uczucia szarpanej bezsilnosci., bo mozesz sie dopasowac i nie wyskakujesz jak filip z konopi z z nowiutkim kompletnie innym obliczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, Wiem i wkurwia mnie takie szufladkowanie chadowców ze niby co rucham wszystko co na drzewo nie ucieka ze biore kredyty których nie bede mial jak splacic ...mam na pewno inne podejście do wielu spraw przez chad ale na boga nigdy nie zdradziłem partnerki, a moim zdrowym kolega zdarzało sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Ja też byłam cały czas wierna jak pies, a to ja byłam zdradzana! Nie mam długów! Ludzie ,,zdrowi" nawet nie domyślają się, że coś mi jest.

Jedynie najbliższa rodzina ogarnia temat i moja przyjaciółka. Gdy mam gorsze dni np ostatnio przy podwyższaniu dawki leku (hipo) to byłam na jakiś czas u rodziców...

Teraz mogę swobodnie przez telefon z nimi o tym rozmawiać jak mieszkam sama, bo miałam wcześniej wścibską współlokatorkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, Wiem i wkurwia mnie takie szufladkowanie chadowców ze niby co rucham wszystko co na drzewo nie ucieka ze biore kredyty których nie bede mial jak splacic ...mam na pewno inne podejście do wielu spraw przez chad ale na boga nigdy nie zdradziłem partnerki, a moim zdrowym kolega zdarzało sie.

 

to nie jest szufladkowanie, to są po prostu częste objawy manii i tyle, na rzeczywistość się obrażasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, Wiem i wkurwia mnie takie szufladkowanie chadowców ze niby co rucham wszystko co na drzewo nie ucieka ze biore kredyty których nie bede mial jak splacic ...mam na pewno inne podejście do wielu spraw przez chad ale na boga nigdy nie zdradziłem partnerki, a moim zdrowym kolega zdarzało sie.

 

to nie jest szufladkowanie, to są po prostu częste objawy manii i tyle, na rzeczywistość się obrażasz?

Gdyby była to moja rzeczywistość potwierdziłbym, ale skoro taka jest Twoja i zgadzasz sie z nia to pozostaje mi wspólczuc partnerce, partnerowi no i Tobie długów do konca zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, Wiem i wkurwia mnie takie szufladkowanie chadowców ze niby co rucham wszystko co na drzewo nie ucieka ze biore kredyty których nie bede mial jak splacic ...mam na pewno inne podejście do wielu spraw przez chad ale na boga nigdy nie zdradziłem partnerki, a moim zdrowym kolega zdarzało sie.

 

to nie jest szufladkowanie, to są po prostu częste objawy manii i tyle, na rzeczywistość się obrażasz?

Gdyby była to moja rzeczywistość potwierdziłbym, ale skoro taka jest Twoja i zgadzasz sie z nia to pozostaje mi wspólczuc partnerce, partnerowi no i Tobie długów do konca zycia.

 

odezwal sie ten porządniś hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałeś, ponad połowa pacjentów w czasie manii ma nieopanowany popęd seksualny, sporo z nich traci panowanie nad wydatkami, co nie oznacza, że spotyka to wszystkich i że spotyka w równym stopniu. W tym wątku masz różne historie (choćby problemy z prawem INTELA czy ogromne długi Depakiniarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weiss, recepta z USA bardzo interesujaca, ciekawe jak zapatruja sie tamtejsze firmy ubezpieczeniowe na refundacje tej jakze cudownej metody, dodałbym tylko do niej 2 banki usd i chetnie zmienię psychiatrę a nawet wypierd..ole w tej chwili ze szpitala :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podział zaburzeń nastroju według klasyfikacji ICD-10:

 

F30 – Epizod maniakalny

F31 – Zaburzenia afektywne dwubiegunowe ChAD I i ChAD II

F32 – Epizod depresyjny

F33 – Zaburzenia depresyjne nawracające (zaburzenie afektywne jednobiegunowe)

F34 – Uporczywe zaburzenia nastroju (afektywne)

F34.0 – Cyklotymia

F34.1 – Dystymia (zaburzenie osobowości)

F38 – Inne zaburzenia nastroju (afektywne)

F39 – Zaburzenia nastroju (afektywne), nie określone

 

Poza klasyfikacją ICD-10 wyróżnia się również sezonowe zaburzenie afektywne.

 

 

W zasadzie pasuje do mnie F33 lub F32. Manii nigdy nie miałam ale ja się sama diagnozuje teraz bo mam NN :mrgreen:

Cyklotymia i dystymia i F 31 i F30 brrr nie miałam nigdy chwała Najwyższemu :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×